17.06.2019

Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 4

Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme

Üretrit, ile karakterize bir hastalıktırüretra iltihabı (üretra), hem erkek hem de kadınlarda görülür. Hastalığın enfeksiyon ve enfeksiyöz olmayan formu vardır, ikinci travmatik üretrit, iyatrojenik, alerjik ve elde edilen metabolik bozuklukları içerir. Enfeksiyöz üretrit mikroorganizmalardan kaynaklanır. Bu spesifik olmayan işgalcilere genitoüriner bölge (streptokoklar, koliform bakteriler, mantarlar) ve cinsel enfeksiyonlar (gonore, trichomoniasis, ureaplasmosis, Chlamydia), spesifik patojenler olabilir. Ana nedenlere ek olarak, doktorlar ayrıca hastalığın gelişimine predispoze olan faktörleri vurgulamaktadır:üretrit belirtileri

 • hipotermi;
 • ürolitiyaz;
 • yetersiz su tüketimi;
 • ağır fiziksel aktivite;
 • cinsel organlar üzerindeki işlemler ve manipülasyonlar;
 • karma cinsel ilişki.

Bir üretrit belirtileri

üretrit belirtileri tedavisiYani, bir hastalığın üretrite neden olacağını anladık. Semptomlar şunları içerir: idrara çıkarken veya istirahatte rahatsızlık (ağrı, ağrı, yanma), idrar yolu tahliyesi, sık idrara çıkma ihtiyacı, ancak idrar miktarı azdır. Bazen vücut ısısında artış olur.

Doktor sadece şikayetler tarafından doğru bir şekilde tespit edilemez.Bu sistit veya üretrittir. Semptomlar benzerdir, bu nedenle, hangi genitoüriner sistemin hangi bölümünün sürece dahil olduğunu belirlemek için hastanın daha ayrıntılı bir incelemesini yapmanız gerekir.

Bu hastalık nasıl tanımlanır ve tedavi edilir?

Teşhis için aşağıdaki algoritma varÜretrit: Semptomlar (şikayetler dahil) hastanın hangi organ sisteminden etkilendiğini gösterir ve bu hastalıktan şüphelenebilir. Daha sonra doktor kan ve idrar testlerini, ayrılmış üretra ve bakteriyolojik kültürün bir smearını reçete eder. Halen başka şikayetler varsa ve idrar yolundaki sürecin prevalansını belirlemek gerekirse, o zaman enstrümantal çalışmalar (örneğin, renal ultrason) dahil olmak üzere başka diagnostik teknikler kullanılır.üretral iltihap

Bazı insanlarda, sadece bir laboratuar incelemesinde, üretrit yanlışlıkla tespit edilir, hiç semptomları azdır veya hiç yoktur.

Bir hastaya üretrit (semptom) teşhisi konulduğunda,Tedavi mümkün olduğunca çabuk reçete edilir, sadece bu hastalık bir kişiyi endişelendirdiği ve yaşam kalitesini düşürdüğü için değildir. Ayrıca, üretrit, idrar yoluna kadar olan böbreklerdeki enfeksiyonun yayılmasıyla ve iltihaplanmalarına neden olarak komplike olabilir. Bunun sonuçları kadınlarda vajinit, testislerin iltihaplanması ve ekleri, seminal veziküller, prostat, erkeklerde üretranın daralması olabilir.

Tedavi, antibakteriyel veya dezenfektanların, diüretiklerin ve bağışıklık arttırıcı ilaçların kullanılmasını, doğal dokulardan ılık keten kullanımını içerir.

Hastalık nasıl önlenir?

İltihap gibi hoş olmayan bir hastalıkBir kişi kişisel hijyeni ve cinsel davranış kültürünü (prezervatif kullanımı dahil) gözlemlerse, üroloğu düzenli olarak ziyaret edip hastalıkları tedavi edip sürecin kronikleşmesini önlerse üretra önlenebilir.Related news

 • Refika ile Öze Dönüş Sunucusu Refika Birgül Kimdir
 • Deşifre eden hayaller: Bir üzüm neyle ilgili hayaller
 • Folik Asitin Saça Faydaları Ve Saç Dökülmesine Etkisi
 • Karel Capek: biyografi, yaratıcılık
 • Çocuk itaat etmezse, psikologlar kendilerini onun yerine sunmaları tavsiye ederler

 • Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 56

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme


  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 28

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 20

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 35

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 49

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 97

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 29

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 39

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 30

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 81

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 27