Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 2019

Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 2019
18.08.2019

Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 78

Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme

Üretrit, ile karakterize bir hastalıktırüretra iltihabı (üretra), hem erkek hem de kadınlarda görülür. Hastalığın enfeksiyon ve enfeksiyöz olmayan formu vardır, ikinci travmatik üretrit, iyatrojenik, alerjik ve elde edilen metabolik bozuklukları içerir. Enfeksiyöz üretrit mikroorganizmalardan kaynaklanır. Bu spesifik olmayan işgalcilere genitoüriner bölge (streptokoklar, koliform bakteriler, mantarlar) ve cinsel enfeksiyonlar (gonore, trichomoniasis, ureaplasmosis, Chlamydia), spesifik patojenler olabilir. Ana nedenlere ek olarak, doktorlar ayrıca hastalığın gelişimine predispoze olan faktörleri vurgulamaktadır:üretrit belirtileri

 • hipotermi;
 • ürolitiyaz;
 • yetersiz su tüketimi;
 • ağır fiziksel aktivite;
 • cinsel organlar üzerindeki işlemler ve manipülasyonlar;
 • karma cinsel ilişki.

Bir üretrit belirtileri

üretrit belirtileri tedavisiYani, bir hastalığın üretrite neden olacağını anladık. Semptomlar şunları içerir: idrara çıkarken veya istirahatte rahatsızlık (ağrı, ağrı, yanma), idrar yolu tahliyesi, sık idrara çıkma ihtiyacı, ancak idrar miktarı azdır. Bazen vücut ısısında artış olur.

Doktor sadece şikayetler tarafından doğru bir şekilde tespit edilemez.Bu sistit veya üretrittir. Semptomlar benzerdir, bu nedenle, hangi genitoüriner sistemin hangi bölümünün sürece dahil olduğunu belirlemek için hastanın daha ayrıntılı bir incelemesini yapmanız gerekir.

Bu hastalık nasıl tanımlanır ve tedavi edilir?

Teşhis için aşağıdaki algoritma varÜretrit: Semptomlar (şikayetler dahil) hastanın hangi organ sisteminden etkilendiğini gösterir ve bu hastalıktan şüphelenebilir. Daha sonra doktor kan ve idrar testlerini, ayrılmış üretra ve bakteriyolojik kültürün bir smearını reçete eder. Halen başka şikayetler varsa ve idrar yolundaki sürecin prevalansını belirlemek gerekirse, o zaman enstrümantal çalışmalar (örneğin, renal ultrason) dahil olmak üzere başka diagnostik teknikler kullanılır.üretral iltihap

Bazı insanlarda, sadece bir laboratuar incelemesinde, üretrit yanlışlıkla tespit edilir, hiç semptomları azdır veya hiç yoktur.

Bir hastaya üretrit (semptom) teşhisi konulduğunda,Tedavi mümkün olduğunca çabuk reçete edilir, sadece bu hastalık bir kişiyi endişelendirdiği ve yaşam kalitesini düşürdüğü için değildir. Ayrıca, üretrit, idrar yoluna kadar olan böbreklerdeki enfeksiyonun yayılmasıyla ve iltihaplanmalarına neden olarak komplike olabilir. Bunun sonuçları kadınlarda vajinit, testislerin iltihaplanması ve ekleri, seminal veziküller, prostat, erkeklerde üretranın daralması olabilir.

Tedavi, antibakteriyel veya dezenfektanların, diüretiklerin ve bağışıklık arttırıcı ilaçların kullanılmasını, doğal dokulardan ılık keten kullanımını içerir.

Hastalık nasıl önlenir?

İltihap gibi hoş olmayan bir hastalıkBir kişi kişisel hijyeni ve cinsel davranış kültürünü (prezervatif kullanımı dahil) gözlemlerse, üroloğu düzenli olarak ziyaret edip hastalıkları tedavi edip sürecin kronikleşmesini önlerse üretra önlenebilir.

Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 2019

Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 2019

Related news

 • Tansiyon nedir ile Etiketlenen Konular
 • Arda Turan, zaferi Aslıhanla kutladı
 • V Harfi ile Başlayan Deyimler ve Anlamları
 • Kırıkkale Haberleri: MKEKde üretilen yerli 4 bin piyade tüfeği TSKya gönderildi
 • Yuvarlak Ayçiçek Lif Modeli

 • Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 45

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme


  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 11

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 37

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 55

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 59

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 75

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 41

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 72

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 10

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 87

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 32

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 59

  Üretrit: belirtileri, tespit, tedavi ve önleme 25