Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 42 13.02.2019, 20:25

Putin: Batı, Sovyetler'i yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok

10:28 21.12.2019(Güncellendi 17:05 21.12.2019)URL'yi kısaltın

Rossiya 1'deki Dünya Düzeni adlı belgesel için gazeteci Vladimir Solovyov'a konuşan Rusya lideri Putin, aldığı her kararı duygularını bir kenara bırakarak iyice ölçüp biçtiğini söyledi. Putin, "Avrupa ve ABD, Sovyetler'in yeniden kurulmasını önlemeye çalışıyor. Ancak Sovyetler'i yeniden kurmak istemediğimize kimse inanmak istemiyor" dedi.

Rossiya 1 televizyonunda yayımlanan Dünya Düzeni adlı belgesel için gazeteci Vladimir Solovyov'a mülakat veren Putin, felaketler karşısında duyguların devreye girmesinin kaçınılmaz olduğunu ancak bunun karar verme sürecini etkilememesi gerektiğini söyledi.

Putin, 31 Ekim'de beraberindeki 224 kişi ile 'Sina Yarımadası'nda düşürülen Rus yolcu uçağında olduğu gibi felaket anlarının karar alma sürecini nasıl etkilediği’ hakkındaki soruya "Bu gibi olaylarda duyguların öne çıkması kaçınılmazdır ancak duygular kararların niteliğini etkilememeli zira bu kararları milyonlarca insanın iyiliği için alıyorsunuz" yanıtı verdi.

"Bu sebeple alınan her kararın iyice tartılması gerekir" diyen kullanan Putin, alınan kararların hem kısa hem de uzun vadede olumlu sonuçlar getirmesi gerektiğini de söyledi.

Putin'in belgesel için verdiği mülakattın diğer öne çıkan bölümleri ise şöyleydi:

Nükleer silahlar konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirten Rusya Devlet Başkanı Putin, ülkesinin nükleer silahlarını hazırda tutmasına rağmen bunları ne geçmişte birilerinin üzerine savurduğunu ne de gelecekte savuracağını söyledi: "Umarım yeryüzündeki hiç kimse nükleer silah kullanmaya cesaret edecek kadar aklını yitirmemiştir."

'HİÇ KİMSE DOĞRU KABUL ETTİĞİNİ DİĞERİNE DAYATAMAZ'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin
Sputnik
Putin, ülkelerin hükümetlerinin 'mükemmel olmamasının' bu ülkelere dışarıdan müdahale etmek için bir sebep olmaması gerektiğini vurguladı: "Önemli olan –her ne kadar kusurları olsa da– meşru hükümetleri sabote etmemek, egemenliklerini yok etmemektir. Bana göre hiç kimse doğru kabul ettiği değerleri bir diğerine dayatmamalıdır. Nitekim Rusya'nın da kendi değerleri ve adalet hakkında kendi görüşleri var. Bazı ülkeler, Rusya'ya nasıl politika yürüteceğini söyleyebileceklerini düşündükleri için gerçeklik duygularını yitirmiş olmalılar."

'JEOPOLİTİK MÜCADELEDEN KAÇINILAMIYORSA…'

Rusya Devlet Başkanı Putin, jeopolitik mücadeleden kaçınılamıyorsa bu mücadelenin en azından medeni bir biçimde yürütülmesi gerektiğini de belirtti: "Batılı partnerlerimiz yani Avrupa ve ABD, Ukrayna'nın çıkarlarını korumaktan ziyade Sovyetler Birliği'nin yeniden kurulmasını önlemeye çalışıyor. Ancak Sovyetler Birliği'ni yeniden kurmak istemediğimize kimse inanmak istemiyor."

'UKRAYNA'DA HERHANGİ BİR ŞEY İYİYE GİTTİ Mİ?'

Vladimir Putin
© Sputnik / Ramil Sitdikov
Öte yandan Putin, Batılı ülkelerin Ukrayna'da hükümet karşıtı darbeyi desteklemekle hata yaptığını anladığını ancak bunu itiraf etmek istemediğini söyledi: "Darbe planlayarak hiçbir şeyi geliştiremezsiniz.

Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yokfotograflar Goruntuler Fotograf resim galeriler

Related news

 • Mineral yağı, kozmetik ürünlerinde
 • Survivor 21 Haziran 2019-2020-2020 105.Bölüm izle
 • Karar yazarı Kahveci: Seçimden sonra ilk zam sigaraya gelecek
 • Evde saç temizliği güvenli midir Arıtma için hidrojen peroksit. Artıları ve Eksileri

 • Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 73

  Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok


  Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 93

  Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 75

  Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 32

  Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 60

  Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 30

  Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 63

  Putin: Batı, Sovyetleri yeniden kurmak istediğimizden korkuyor ama bunu planlayan yok 63