Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)
Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

Provence sadece güneydoğuda bir il değil.Fransa. Aynı zamanda lezzetli, rafine ve bir yere basit bir yemek, bir yaşam biçimi, sadece tüm ülkeyi ve çağa hitap eden bir stil. "Köy şıklığı", doğal prensibi ve teknolojik ilerlemeyi uyumlu bir şekilde birleştiren insanlar için tasarlanmıştır. Tarzın tazelenmesi, gizli gölgeler, kısıtlanmış aksesuarlar, olağan ve dinamik modern hayata kolaylık ve ilham getirir.

Tarz sadece bir gelenek değil

Provence, "lezzetli" bir tarzdır çünküGeleneklerin birbirinin içine girmesi, baharatlı baharatlarla baharatlı ve tabaklarda servis edilen Provence mutfağının lezzetine yansıyor. Odaların kırsal tasarımının tüm detayları, tabiatın kendisi tarafından dokunmuş gibi, çiçek ezgileriyle dekore edilmiş gibi görünmektedir. Her küçük şey, ister bir şöminede ister bir heykelcik olsun, her küçük şey Fransa ve ülke stilini nefes alacaktır.

provence

Doğanın ince bir vizyonu, usta için bir yetenek vegeleceğin sahibinin tercihleri ​​- başarıyı oluşturan detaylar. Provence altında stilize iç, pitoresk manzaralar, parlak sıcak güneş ve masmavi tuzlu su gerçekleştirilmesidir.

Hatların sadeliği, çiçek baskıları, kıtlık, ülkenin yetersizlik eksikliği ve Fransız Provence'ın tazeliği, tüm bir dönemin özünü oluşturuyor.

Anahtar noktalar

Tarzın ana özellikleri dikkate alınabilirAhşap mobilyaların varlığı, rustik üslup, çiçek formları. Dövme parçalar, neredeyse şeffaf avize, basit ve zarif çizgileri sadece sade finali bakacağız böyle bir arka plan üzerinde iç ve şık mobilya Provence-tasarımın, parlak pastel renkler vurgulamak. Lakonik detaylar stili süsleyecek ve karakteristik bir vurgu haline gelecektir.

Eski moda konular, "büyükannemin" sayesinde.perdeler, "eski püskü" duvar kağıtları, perdelerdeki çiçek çerçeveleri, dövme demir merdivenler, bütünsel bir resim ve romantizm ruhu yaratır. Romantizmi, doğallığı ve malzemenin doğallığı, tazelik ve huzur ortamı yaratır. Provence tarzı bu odada kaliteli ve konforlu bir konaklama için "kucaklamak" açar.

Açıkça düşünülmüş detaylar, işlemeli ketenpeçete, rafine eski sandalyeler dekorasyon insanları etkilemek. Böylesi bir iç kenarları bulanıklaştırır ve doğa ile yeşil çayırlar, berrak sular ve kuşların şarkıları ile birlikteliğe ilham verir. Kumaşlar ülkenin imajını tamamlamada önemli bir rol oynadığından, "Provence" perdeleri iç mekanın bütünlüğünü uyumlu bir şekilde tamamlar.

"Doğal" tarzdaki her ayrıntı kendi kendine aittir.ruh hali, ister kın bacaklarında taç yaprakları olsun, isterse şömineler için dövme aksesuarlar olsun. "Rustik", bir yerlerde hafif kaba seramikler, keten ya da çiçek "melodileriyle" pamuk tekstilleri odayı çiçek çayırlarına dönüştürür. Provence tarzında geleneksel bir döşemelik mobilya şeridi, uygun tasarımda avizeler, hem yatak odasının hem de oturma odasının tonunu belirliyor.

Provence tarzında tasarım

Ülke mobilyaları

Stil Provence gerçekten göz önünde bulundurulabilirMobilya imalatında kullanılan doğal malzemelerden kaynaklanan ekolojik tarz. Kumaş, taş ve ahşap sadece en iyi çeşit ve cinslerin tasarımı için seçilmiştir.

Provence tarzı mobilyalar - "antika" -ceviz, meşe ya da kestaneden yapılır, daha sonra yaşlanma sürecine tabii ki yapay olarak maruz kalır, böylece bitmiş ürünün doğru geometrik şekilleri ve laconic çizgileri "asil yaşlılık" ile süslenmiş gibidir.

Renk paleti

Renk çözeltisi, doygunluğu ile belirlenir.sakin tonların olumlu renkleri. tüm iç sesi kapalı pişmiş toprak doğa ile birlik duygusu oluşturmak ve Provence önlenemez canlılık içini doldurmak, bir dinlenme ve canlılık yenilenmesi, böylece bej paleti, renk, baharatlı lavanta, mavi deniz, parlak ayçiçeği sahip olmak, pasifize etmektir.

Makaledeki fotoğrafların hepsi gösterrenklerin sululığı ve doygunluğu, aynı zamanda tahrişe ve saldırganlığa neden olmaz. Böyle bir odada olmak hoş, zaman ve gerçeklik duygusu burada kaybolur ve ruh yaratma eğilimindedir.

Kurallardan ayrıl, ama geleneği koru

Kolay bir uyumsuzluk yapmak için amaBu, bunun yerine sesi kapalı mavi, yeşil ya da pişmiş toprak tonlarının açık renkli duvarlar kullanabilirsiniz, geleneklerini korumak. Böyle cesur kararlar biraz tadını ve karmaşık getirmek, ama aynı zamanda stil saflığını korumak.

Duvar veya zemin "Yeni" paleti gibi olmalıdırsu veya beyaz boya ile seyreltilmiş, böylece mobilya bu arka plana karşı parlak bir akre gibi görünüyordu ve renk çözümü bütünsel görüntünün ve ana tasarım öğelerinin özünden uzaklaşmamıştı.

Iç karakteristik özellikleri suluboyalar, güneşin öpücüğü, zamanın baskısı için bir fotoğraf yaratır. Böylece, Provence tarzında oda, günümüzde XIX yüzyılın varoluşunun özünü kişiselleştirerek uzaya asılmış görünüyor.

Tarzın modern yorumu

provence fotoğrafın iç

Bugün, Provence tarzı güvenerek yeniden yaratılabilirSadece bir geleneğe değil, aynı zamanda evin gelecekteki sahibinin bireysel tercihlerine de. Yeni teknolojiler ve fırsatlar sayesinde, küçük bir odada bile bir başyapıt oluşturabilirsin.

Tasarımcılar dilekleri dinlemeye çalışıyorgeleceğin sahibi, onlara ana moda trendlerini ve geleneksel temelleri bağlıyor. Eski ayrıntıların yeni şekillerde hayata geçtiği modern apartmanların ve evlerin iç kısımlarında, birbiriyle uyumsuz bir şekilde bir araya geldi.

Bir trend içinde oturma odası

Oturma odasının iç kısmındaki modern mobilyalarAçık ve pastel renkteki odalar, geleneksel Provence tarzında şık bir şekilde dekore edilmiştir. Fotoğraf gelenekleri ve yenilikçi vizyonları birleştirmenin nasıl gerekli olduğunu en iyi şekilde göstermektedir.

Duvarlar, farklı bir şeritte duvar kağıdı ile kaplıdır ve renk şeması, döşemeli mobilyaların, perdelerin ve apliklerin çiçek süslemesini avantajlı bir şekilde vurgular.

Resmin bütünlüğü, iç mekanın bireysel bileşenleri arasında yankılanır. Uyumlu bir ek, resimlerin ve tavan döşemenin sıva çerçeveleridir.

Avize Provence

İlk bakışta, ahşap kirişlerin hantallığı,Neredeyse beyaz renkte boyanmış ve dövme aksesuarlarla taçlanmış, çiçek ve nazik bir desen ile ağırlıksız avizeler ile kombine edilerek köy şıklığı ve parıltılı "şehvetli" şehir gürültüsü yanılsaması yaratılmıştır. Ve Provence tarzında, avizeler ışık ve rengin armonisini yaratırlar. Işık, odayı hoş bir parlaklıkla hafifçe sarar.

Perdelerin çiçek kompozisyonları, aynı süslemeyle, duvardaki "kanvas" ile yetkin bir şekilde birleştirilir; bu, odanın kompozisyonunun düzgün bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Bu iç mekanda gereksiz bir şey yoktur. Şömine, küçük bir ağaçta vazolarda güzel bir şekilde vurgulanmakta olup, bu da şehir dairesinde bir kır evinin ek bir lezzetini yaratmaktadır.

Pastel bir alanda doğal lifli bir halı ile dekore edilmiş ahşap zemin, Fransız Provence ruhunu taşır ve ev sıcaklığında ve rahat bir atmosfer yaratır.

Lavanta yatak odası, lavanta meadows

Provence tarzında oda, daha doğrusu bir yatak odası,stilize "kırsal tasarım", ışık, sıcaklık ve hassasiyet yaymalıdır. Yatak odasının renk tonları, daha ziyade lavanta çayırlarına, deniz meltemi serin kokulu ve kokulu zeytin bahçelerine benziyor.

Lila battaniyeye sarılmış ve denize boğuyoryastıklar, huzur, zevk ve güzelliğe dalın. Böyle bir barış ve mutluluk atmosferi, ya çiçek desenleriyle ya da geleneksel bir şerit ya da sağduyulu bir kafesle alınabilen doğal tekstiller tarafından yaratılır.

Provence mobilyaları

Odanın duvarları muhteşem çiçekler veya manzaralarla dekore edilmiş olmalı, çünkü Provence stili İngiliz lordlarının sertliği yerine rustik bir lezzet katıyor.

Bu örnekte Provence tarzı perdelerIlginç bir çözüm için temel olarak hizmet etmek ve gereksiz döküm ve katlama olmadan lavanta aksesuar haline gelmek. Aynı prensipler, ya doğal ahşap ya da dövülmüş olabilen yatağın dekorasyonu için de geçerlidir.

Duvarlar, tavan, zemin sadece doğal malzemelerden yapılmalıdır - ahşap bölmeler ve kirişler, kağıt duvar kağıdı ve sıradan sıva, parke veya tahtalar.

Yatak odasında mobilya ana "karakter" dir. Ana, arka plan üzerinde öne çıkıyor. Çoğu zaman hantal ve iyi.

Yatak odası aydınlatması Provence tarzı için gelenekseldir. Bir tarafta avizeler, kralların, şamdanların, ferforje lambaların, çiçek abajurlu masa lambalarının zamanlarına benzemektedir.

Provence tarzı mutfak

Mutfak - evin önemli odalarından biri çünküBurada bir kişi akrabalarına "günaydın", "hoş iştah" dilemek için yeterli zaman harcıyor, bazı önemli anları tartışıyor, bir bardak "akşam çayı" için sadece bir araya gelip arkadaşlarla buluşuyor.

stil provence fotoğraf

Provence tarzında tasarlanan, mutfağın iç kısmına yansıyan tasarım, rahat, konforlu ve "lezzetli" bir atmosfere sahip olmalıdır.

Provence tarzında mutfak bileşenlerinden biri -Dövme detaylar, mutfak eşyaları, çiçek tekstili ve "ağırlıksız" bir avize ile dekore edilecek olan pastel ve kritik olmayan tonlarda doğal ahşaptan mobilyalar. Mutfak seti, çiçek desenli veya kristal şarap gözlüklü masa aksesuarlarının uyumlu görüneceği cam kapaklı veya girintili dolapları içermelidir.

Büyük boyutlu düzenlerde, Provence tarzı bir mutfak adasını kullanabilirsiniz.

Mutfak alanında zemin kaplaması içinFayanslar, doğal ahşap tahtalar veya parke kullanın. Zeminin renk çözümü koyu renktedir: zeytin, pişmiş toprak, kıvrılmış kahverengidir. Tüm renkler biraz bulanık olmalı, böylece antik bir etki yaratabilirsiniz.

Provence tarzı banyo - rustik şık

Açık renklerde dekore edilmiş geniş oda.sıcaklık ve parlak renkler ile parıldıyor. Banyodaki duvarları bitirmek için fayanslar ve su geçirmez sıvalar kullanılır. Odanın duvarları Provence tarzında güzel figürler yerleştirebileceğiniz resimler veya küçük nişlerle dekore edilebilir.

Provence tarzında oda

Provence'ın iç kısmına yansıyan özel bir şık stili, mekânı görsel olarak genişleten ve yaşam ile doğa arasındaki sınırları silen büyük bir pencere olacaktır.

Banyo ağırlıklı olarak oyma üzerine kurulmuştur.Duvara karşı bacaklar ve tüm tasarımın ana aksesuarı olarak hizmet vermektedir. Provence, sadece stilin bir renk çözümü değil, aynı zamanda küçük detayları da içeriyor: pencerenin üzerindeki tutamaçtan zemindeki fayansın şekline.

Su musluğu metalden yapılmıştır,Bakır veya çelik için yapılabilir. Duş kolu, çiçek süslemeli plastik uçlarla tamamlanabilir. İç mekanın tüm detayları birbirini tamamlamalıdır, böylece nihai analizde tam bir görüntü oluşturulur.

Doğal egzotik ve masmavi kıyıların metamorfozları, ilk önce tüm Avrupa'yı ve daha sonra tüm dünyayı fetheden uzak bir 19. yüzyılda bir Provence tarzı tasarımında somutlaşmıştır.

Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

Related news

 • Valeria Dolgova - popüler bir moda blog yazarı
 • Kullanışlı Patik Yapımı
 • Arkadaşlar için komik anket
 • Kaynana Öremez Gelin Giyemez Bayan Yeleği
 • 5 Sevgi Dili

 • Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)


  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)

  Provence stili ... Provence tarzı oda (fotoğraf)