Prens Rurik - Novgorod Valisi 2019

Prens Rurik - Novgorod Valisi 2019

Prens Rurik - Novgorod Valisi 54 21.02.2019, 16:54

Prens Rurik - Novgorod Valisi

Prens RurikRurik adı eski Rus devletiyle ve Avrupa tarihinin efsanevi figürlerinden biridir. Bu cesur adam hakkında çok az şey biliniyor.

Prens Rurik, belki de, Rusya'daki en gizemli figürlerden biri olarak düşünülür. Muhtemelen 808'de Rerik şehrinde ve şimdi de Rarog olarak adlandırılan bir yerde doğdu.

800'lerin başında Danimarkalı kral GottfriedBu şehri ele geçirdi ve Rurik'in babası Prince Godoljub asmak için emir verdi. Dul eşi annesi, iki küçük çocukla birlikte yabancı bir ülkede kayboldu. Genel olarak, Rurik'in çocukluk döneminin tarihi aydınlatılamaz. Bu zamanın sözleri 826 yılında kardeşlerin (gelecekteki prens ve kardeş Harold) Frank İmparatorunun ikametgahında göründüğü "Bertinsky Annals" inde görülebilir. Kral Louis, dindar oldu ve onlara Elbe'nin ötesinde toprak verdi.

Adı Rurik

On dokuzuncu yüzyılın başında topraklarımızdaBütün bir devlet yoktu. Burada, Chudes, Ağırlıklar, İlmen Slavları, Krivich, Vyatich, Drevlyane, Glades ve diğerlerinin kabileleri yaşıyordu. Aralarında çok sık düşmanlık ve kavgalar alevlendi, sonsuz çatışmalarda birçok kişi öldü.

Dolayısıyla geleneğe göre nihayet bir güntüm bu kabilelerin temsilcileri bir araya gelerek yabancı prensin "düzen kurmaları" çağrısında bulundu. Tarihçilerin iddia ettiği gibi bu adam Prens Rurik'tu ve bu 862'de oldu.

Olaylar açıklanana kadar, Vikinglerin yıl 845'teElbe'ye kadar yükselerek nehrin kıyısındaki hemen hemen tüm şehirleri mağlup etti. Onlara, beş yıl sonra, o sırada 350 gemi büyük bir filosuna komuta eden Prens Rurik liderliğindeydiler. Ve İngiltere'ye getirdiği armada da buydu.

862'de Varangalı birlikler Ladoga kıyılarında kaldı ve 864 yılında Rurik Izborsk ve Beloozero'yu mallarına ekledi.

Ve ne zaman çok sayıda birleşik topraklardakabileler "denilen" prens tek bir devlet kurdu, sonra başkenti Novgorod oldu. Yanındaki başka bir küçük kasaba - Gorodische, daha sonra birçok Novgorod hükümdarı yaşadığı kesildi.

Rurik HanedanıKomşu Polotsk, Beloozero ve diğer şehirlerdePrens Rurik yakın insanlara hükmetmeye atandı - silahlı yoldaşlar. Prens Rurik'in tahta çıkmasından sadece iki yıl sonra, Vadim'in önderliğindeki bir ayaklanma başladı. Bununla birlikte, Novgorod topraklarının hükümdarı, itaatsiz özneleri yönetebildiğini tam olarak kanıtlayabildi: isyankar ayaklanmayı bastırdı.

864 yilina gelindiginde, Khazars'la yapilan zorlu bir savas sonucu, Volkhov'dan Oka'nın ağzına kadar uzanan Novgorod prensibini genişleterek Moore ve Rostov'u bastırmayı başardı.

Prens Rurik döneminde aktif olarak güçlendirildiOnların sınırları ve yeni şehirler koydu. Onun izlediği politika oldukça basitti: O, Doğu'dan gelen ana kargoların yüklendiği nehir ticaret yollarının öneminin farkındaydı. Onları kontrol etmeyi başardı, böylece Novgorod'u daha da zenginleştirdi.

Ölümüne kadar, Novgorod'da yönetim kurulunu sıkıca tuttu. Yıllara göre Rurik, on yedi yıl boyunca hüküm sürdü. 879 yılında efendinin ve koreel kabilelerinin baskını sırasında öldü.

Ölümünden sonra, Novgorod'daki taht oğlu İgor'a geçti, ancak küçük olduğu için asıl kural Prens Oleg tarafından ele geçirildi.

Rus topraklarına yedi yüz yıldan uzun süredir hüküm süren hanedanı Rurik, ancak on dokuzuncu yüzyılın sonunda kesintiye uğradı.

Prens Rurik - Novgorod Valisi 2019

Prens Rurik - Novgorod Valisi 2019

Related news

 • Midye Dolması Tarifi
 • Avro Bölgesi Ekonomi
 • Bilgisayar Oyunları Spor mu
 • Erzurum Usulü Tatar Böreği Videosu

 • Prens Rurik - Novgorod Valisi 92

  Prens Rurik - Novgorod Valisi


  Prens Rurik - Novgorod Valisi 97

  Prens Rurik - Novgorod Valisi 73

  Prens Rurik - Novgorod Valisi 11

  Prens Rurik - Novgorod Valisi 59

  Prens Rurik - Novgorod Valisi 74

  Prens Rurik - Novgorod Valisi 84