11.05.2019

Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 17

Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler

Modern bina teknolojisi uzun zamandırPolimer malzemelerin kullanımı nedeniyle ileri adım attı. Sadece inşaat sürecini kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda yapının ağırlığını da azaltırlar. Ayrıca, ısıtma maliyetleri ve inşaat maliyetleri azalır. Böyle bir polimer malzeme polistirendir. Yapraklarda ve granüllerde bulunabilir. İkincisi, polistiren betonun üretimi için kullanılır. Bu yapı malzemesinin temel özelliklerini göz önünde bulundurun, olumsuz yönlerini vurgulayın ve genel olarak bir evi inşa etmiş olanların yorumlarını genel olarak tanımak.

polistiren beton dezavantajları

Polistiren beton denir?

Polistiren beton kompozit bir malzemedir.beton ve polistiren peletlerden oluşur. Bu materyal, zamanımızın içinde en etkili olanlardan biridir. Hem bloklar halinde hem de monolitik yapıdaki ayrı elemanlar olarak kullanılabilir. Çok büyük bir başka polistiren beton artığı, doğrudan inşaat sahasında hazırlanma olasılığıdır.

Polistiren betonun üretimiPolistirenin karışıma kademeli olarak eklenmesi. İkincisi, 3 mm'den fazla olmayan bir çapa sahip olan toplar biçiminde ezilebilir ve bütün olabilir. Bir bağlayıcı olarak portland çimentosu, cüruf Portland çimentosu veya alçıtaşı kullanılabilir. Otoklav sertleştirmesi kullanılarak üretilen hücre betonu, zamanla mukavemet kazanması nedeniyle polistiren betondan oldukça farklıdır. Bu daha uzun bir ömür sağlar. Ancak polistiren beton da dezavantajlara sahiptir. Evin yekpare elemanlarını oluşturmak için kullanırken, aşağıdaki işleri başlatmak için en az 28 gün beklemek gerekir.

Polistiren beton kullanımı

Başlangıçtan beri polistiren betoninşaatta çok popüler oldu. Karışımı kendi başlarına hazırlayabilme olasılığı nedeniyle, insanlar bu kompozit malzemeden ev inşa etmeye büyük ölçüde başladılar. Aynı zamanda, teknolojiye uyulmamış ve sonuç olarak kararsız bir malzeme elde edilmiştir. Bu düzensiz polistiren nedeniyle, yorumlar her şeyi yanlış yapan insanlardan olumsuz oldu. Yani, biraz şuna bakalım.

polistiren beton yorumlar

Polistiren betonun temel tipleri

Şimdi, kendi kendine hazırlık ileİki çeşit polistiren beton kullanılır: D350 ve D1200. Bunlardan birincisi ısıtıcı olarak kullanılır, ikincisi ise yapısal malzeme olarak kullanılır. Polistiren beton bileşimi aşağıdaki gibidir:

 • D350 markasının polistren beton üretimi için 300 kg çimento M400 ve 1,1 cu kullanılması gerekmektedir. m polistiren taneleri;
 • Polistiren beton D1200 için 300 kg M400 çimento, 1.1 metreküp çimento kullanılır. m polistiren boncuklar ve 800 kg kum.

Sonuç olarak iki çeşit çözümümüz var.Neredeyse aynı mukavemete sahiptir, ancak ilk beton, granüller arasındaki boşlukların daha küçük bir dolgusuyla elde edilir. Bu nedenle D350 yalıtım amaçlı kullanılır ve D1200 duvar yapımı için kullanılır.

Monolitik polistiren betonun bile ağır yüklere dayanamayacağı ve yük taşıyıcı yapılar oluşturmak için kullanılamayacağı da belirtilmelidir.

polistiren beton bileşimi

Polistiren betonun dezavantajları

Sahip tüm özellikleri arasındaPolistiren beton, eksiklikleri özellikle genel arka plana karşı ayırt edilir. Asıl sorun granüller. Polistirenin yanıcı maddeler için zor olduğu düşünülse de, yüksek sıcaklıklar buna olumsuz etki eder. Gerçek şu ki, polistiren peletleri parçalanmaya başlıyor ve bu mukavemeti önemli ölçüde azaltıyor.

Azaltılmış buhar geçirgenliği deeksi. Aynı hücresel betona kıyasla, polistiren betonun bu endeksi 4 kat daha düşüktür. Bu özellik, odada yüksek nem formunda olumsuz bir etkiye sahiptir. Polistiren beton kullanıldığında zorunlu bir kaput koymak zorunludur.

Suyun güçlü adsorpsiyonu ve donmaya karşı düşük direnç şeklinde hala polistiren beton eksiklikleri vardır. Bu genel servis ömrünü etkiler ve şiddetli sıcaklık düşüşleri altında baz yok edilir.

İnsanların şikayetleri hakkında ek olarak söyleyebilirsiniz.granüllerin kullanımı nedeniyle malzemenin büyük bir büzülmesi için. Bu özellik, minimum katmanın 15 cm'sinde alçı uygulamasına ihtiyaç duyar. Buna göre, iş maliyeti artar.

polistiren beton imalatı

Polistiren betondan evler hakkında yorumlar

Polistiren betondan yapılmış evler inşa edilmeye başlandı.Bu kompozit malzemenin görünüşü. Popülerlik hızla büyüdü ve sadece monolitik yapılar oluşturmak için değil, aynı zamanda üretilen blokları üretmek için üretildi. Hafif, güçlü ve ucuzdurlar. Ama gerçekten insanların söylediklerini analiz edelim.

Yani, genellikle maliyet hakkında yorumlar vardırbloklar ve karışımlar. Şaşırtıcı değil, iyi, çünkü buradaki tasarruflar açık. Bu nedenle, hücresel beton ile karşılaştırıldığında, polistiren beton, aynı enerji verimliliği ile maliyetleri% 20'ye kadar azaltabilir.

polistiren betondan evler

Kötü eleştiriler gelince, çoğuvatandaşların cehaletiyle bağlantılılar. İnsanlar polistiren beton evlerin kuru eşlemeler gibi yantığını düşünüyorlar. Bu kesinlikle yanlış. Gerçek şu ki, polistiren granüllerin bir beton kabuk içine kapatılmış ve kolayca ateş yakalayamazlar. Bir yangın meydana gelse bile, malzeme basitçe çöker ve sonuç olarak, bloklar daha kırılgan hale gelir. Ancak herhangi bir emisyon ve yanma ürünleri hakkında bile konuşma ve konuşma yapamazsınız.

Polistiren beton incelemeleri daha iyiuygulaması ile konutların yüksek oranda kurulacağını açıklar. Bu malzemenin blokları büyüktür ve bu da hızla duvar kazanılmasını mümkün kılar. Yaklaşık 120 metrekarelik tek katlı bir evin yapım süresi. m, bir buçuk aydır (vakfın dökülmesi ve korunması ile).

Dolgulu monolitik polistiren beton kusurlarıbüyük. Birincisi sertleşirken büyük bir büzülme. Çoğu zaman inşaatçılar buna güvenmezler. İkincisi, geniş bir sıva tabakasının uygulanması gereğidir. Bu çözüm, inşaatı daha ağır ve daha pahalı hale getirir. Üçüncü olarak - polistiren beton duvarları yüklenmemelidir.

Kullanmak ya da değil mi?

Özetle, uygulamanın olduğunu söyleyebilirizPolistiren beton, genel bir ekonomi ekonomisine yol açar ve aynı zamanda binanın ısı kaybı da azalır. Bu malzemeyi ek bir ısı yalıtıcısı tavsiye edildiği gibi kullanın. Ancak, dinamik ve statik yüklere karşı düşük stabilite göstergelerinden dolayı, evin kritik elemanlarının üretimi için polistiren beton kullanılması önerilmez.Related news

 • İş Bankası’ndan Karneni Göster Kitabını Al Kampanyası
 • En Kolay Karpuz Dilimleme Yöntemi
 • KOLAY ÇARPMA ÖĞRENME ,TEKERLEMELİ ÇARPMA
 • Dört Yaprak Dört Pıtırcık Tığ Oyası Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Altyazı Sevenlerin Bile Dublajlısını Gönül Rahatlığıyla İzleyebileceği 10 Film

 • Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 68

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler


  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 80

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 97

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 2

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 91

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 29

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 82

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 39

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 61

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 60

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 54

  Polistiren beton: dezavantajları. Polistirenbeton evler: incelemeler 97