24.06.2019

Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 50

"Polar Baykuş" (hapis). Rusya'da özel rejim hapishaneleri

Hayat hapsi en zor veRusya'da suçluların korkunç cezası. Suçluların vakit geçirdiği yerlerden biri, resmi olmayan adı "Polar Owl" olan bir ceza kolonisi (IC). Hapishane, bu adı kurumun tesislerinde dikilmiş soylu bir kuzey kuşun heykeli onuruna aldı.

kutup baykuş bölgesi

konum

FKU IK-18 UFSIN - koloni resmi adıömür boyu tutuklular için özel bir rejim. Yamalo-Nenets Özerk Bölgesi'nin küçük bir Harp köyünde, Kuzey Urallar ve tundra sınırında yer almaktadır. Bu gözaltı yeri Rusya'daki en uzak yer. Özellikle tehlikeli suçlular için bu bağlantı - "Polar Baykuş" (hapis).

Bu gözaltı yeri nerede? Hapishane, görkemli dağlarla çevrili fırtınalı Sob Nehri'nin yakınında yer almaktadır. Koloni çevreleyen doğa, pitoresk ve heyecan verici. Fakat iklim şiddetli ve acımasızdır. Hava sıcaklığı, yarım yıl içinde sıfırın altında 40 derece tutar. Kış sonbaharın ortasında gelir ve yaz başında biter. Zamanın geri kalanı - şiddetli yağmurlar ve rüzgar. Kutup geceleri, mahkumların gücünü, canlılığını ve umudunu ortadan kaldırarak ağır bir yük oluşturuyor.

Cezaevi tarihi

Harp'in yerleşmesi 1961'de kuruldu. Yerleşimin tarihi, demiryolu izlerini süren esir mahkumlar için bir kampla başladı. 1981 yılında, ilk suçlu grubu 150 kişiye ulaştı. Bu yıl Polar Baykuş IC'nin kuruluş yılı olarak kabul edilir. Hapishane, her yıl, diğer şehirlerden, bölgelerden ve bölgelerden alınan yeni mahkumlarla dolduruldu.

Bugüne kadar, IC yaşam için hapsedilen, özellikle tehlikeli suçlular için tasarlanmıştır. Yaklaşık 400 mahkum burada hizmet veriyor. 600'den fazla koltuk boş.

Gözaltı koşulları

Hükümlüler için, hizmet süresinin birkaç aşaması vardır. Mevzuat, bir bölgeden diğerine bir ödül veya tersine, ceza olarak geçişi sağlar.
Hapishanenin neye benzediğini merak edenler için aşağıdaki fotoğrafa bakınız.

kutup baykuşuGelen mahkumlar için ilk aşama. Tutukluluk koşulları daha serttir. Suçlular gün boyunca uzanmaya veya oturmaya izin verilmez. Günlük rutin zor - sabah saat 6'da, saat 11'de uyuyor. Ziyaret ve tahsislerin veya iletimlerin sayısı en aza indirilmiştir. 10 yıllık hizmet süresinin ardından başka bir moda geçin ve sadece iyi davranışlar söz konusuysa şikayette bulunmayın. Bu Polar Baykuş'un sıkı bölgesi.Buradaki yaşam koşulları çok ağır.
hapishane fotoğrafıOrtak bir bölge de "Polar Baykuş".Burada suçluların tutukluluk koşulları daha sadıktır. Yılda birkaç uzun süreli (4 saat) ziyarete izin verilir, kişisel para hesabının fonlarından gerekli şeyleri satın almak mümkündür.

Kim ömür boyu hapis cezasına çarptırılır?

Son zamanlarda, bu ceza, ölüm cezası ile değiştirildi.Bugün ceza infaz suçları işleyen özellikle tehlikeli suçlular, gün sonuna kadar hapis cezasına çarptırılıyor. Polar Baykuş'da bulunma riski kimde?

 • Sabotajcı.
 • Toplum faaliyetleri için ahlaksız ve tehlikeli iş yapan suçlular.
 • Büyük gruplar halinde ilaç dağıtıcıları.
 • Teröristler ve organizatörler.
 • Suikastçılar, üzerinde vicdanını birden fazla kurban.
 • 14 yaşın altındaki çocukların cinsel dokunulmazlığını sürekli olarak ihlal eden kişiler.
 • Recidivists (bir makalenin altında bir kereden fazla hüküm giymiş).
 • "Smertnik" (böyle bir cezanın kaldırılması üzerine bir moratoryumun girişiyle bağlantılı olarak icra edilmez).

Kim yaşam için kınanmıyor?

 • Çocuk suçlular ve reşit olmayanlar (18 yaş altı).
 • Kadınlar.
 • 65 yaşına ulaşan yaşlı adamlar.
 • Araştırmanın başlamasından önce soruşturma ile işbirliği yapmayı gönüllü olarak kabul eden kişiler.

UDO

Parole - en güçlüsuçlular için bir teşvik. Polar Baykuş bölgesinin sakinleri de özgür olmayı hayal ediyorlar. Teorik olarak, ceza ve gözlemleri olmayan bireyler koloninin duvarlarını terk edebilirler. Özel rejim hapishanelerinin mahkumları istisna değildir. 25 yıllık hizmet süresinden sonra suçlu, erken tahliye için temyiz hakkına sahiptir. Uygulamada, bu gibi iki durum bilinmektedir. Her iki mahkum reddedildi.

Rusya'da özel rejim hapishaneleri

Ünlü mahkumlar

"Polar Baykuş" - Rusya'nın en tehlikeli suçlularından birinin ömür boyu hapse atıldığı bir hapishane.
"Bitsevsky manyak." A. Pichushkin, 15 yıldır Moskova orman parkında işlenen bir seri katil. 50'den fazla insan yoksun. Kurbanlar düzensizce seçtiler, kötü bir ruh hali yüzünden öldüler ve bunun gibi. Daha sonra suçlu, cesur ve onun işleriyle gurur duyardı.

D. Eski bir polis teşkilatı olan Evsyukov, 2009 yılında yoldan geçenlere düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştirdi. Alkolik zehirlenme halindeyken yol boyunca gelen insanlara ateş etti. İki kişiyi vurduğu bir süpermarkette gözaltına alındı. Yedi vatandaş değişen şiddetli yaralanmalara maruz kaldı. Mahkum kendisi bir şey hatırlamadığını iddia ediyor.

N. Kulayev bir Çeçen teröristidir. 2004 yılında Beslan'da okula el koyan tek çete üyesi. İki buçuk gün boyunca rehineler mayınlı bir okulun binasında tutuldu. Terör eylemi sonucunda 333 kişi öldü, 186'sı çocuktu. Sekiz yüz vatandaş değişen derecelerde şiddetli yaralandı.

Rusya'da ömür boyu hapis cezası

Özellikle tehlikeli suçlular içinözel rejim hapishaneleri. Rusya'da aralarında Polar Baykuş olmak üzere beş kurum var. Cezaevi kalanlar arasında en zoru değil. Polar Baykuşun benzerleri nelerdir?

kutup baykuş hapishanesi nerede bulunur

İR-5. "Vologda Pyatak". Koloni eski bir manastırda bulunur, suçlular hücrelerde tutulur. Bina bir gölle çevrili olduğundan ve tek bir çıkış yolu olan ahşap bir platformun dikkatle korunduğu için kaçış imkansızdır. Kitle eylemleri ve mahkumlar arasındaki iletişim yasaklanmıştır, buradaki şartlar artmıştır ve kısıtlamalar azami seviyeye indirilmiştir. Suçluların odaları günlük olarak arandı.

İR-56. "Kara Kartal" (Sverdlovsk bölgesi). İçeriği diğer özel rejim hapishanelerinden farklı olmayan koloni. Bugüne kadar, 300'den fazla masum kurbanı olan yaklaşık 300 ömür boyu mahkum içeriyor.

İR-6. "Siyah yunus" (Orenburg bölgesi). Yaklaşık 700 derece tehlikeli suçluyu içeren en büyük cezaevi. Suçlular kıskanç değil - tek bir cevabın ihlali için. Işık gece bile sönmüyor, bina etrafta dolaşmak sadece iki muhafız eşlik ediyor. Komutada, mahkumlar özel bir poz (dizler bükülmüş, parmaklar yayılmış, kafa atmış ve ağzı açık) alırlar, burada daha fazla talimat için hareket eder veya beklerler.

İR-2. "Beyaz Kuğu" (Perm bölgesi). Sistemdeki en katı cezaevlerinden biri. Burada tehlikeli kariyerler, manyaklar, katiller ve suç gruplarının üyeleri yaşıyor. Hapishanenin varoluş tarihi boyunca tek bir kaçış yoktur - mahkumlar ayrıca eğitimli köpekler tarafından korunmaktadır ve kameralar tarafından izlenmektedir.Related news

 • Eski bir madalyonun hayali nedir: Hayalin anlamı ve yorumu
 • Cinsel gücü artıran bitkiler
 • Köprü metni, bilgiyi sunmanın bir yoludur
 • İspanyada sahte papaz ortaya çıktı: 18 yıldır görevdeydi
 • 8 Çiçek Modeli Battaniye Motifi Yapımı Türkçe Videolu

 • Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 2

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri


  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 69

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 65

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 35

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 24

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 56

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 90

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 27

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 11

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 50

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 10

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 59

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 47

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 11

  Polar Baykuş (hapis). Rusyada özel rejim hapishaneleri 10