Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 2019

Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 2019

Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 21 02.02.2019, 05:38

Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme

Okul öncesi kurumlarda çocukların eğitimi programışimdi çok daha karmaşıktır. Küçük öğrencilere yeni ilginç bilgi ve görevler önerilir. Modern çocuklar daha fazla bilgiyi hafızaya alabilir ve emebilir, bu nedenle zaten MDOU'nun daha eski grubundan "Uzay" konusunu sunar. Öğrenciler büyük astronotların adlarını öğrenir, güneş sistemi ve öğeleri hakkında bilgi sahibi olurlar. Materyalin daha iyi ustalık kazanması için, üretken faaliyetlere de ihtiyaç vardır: çizimler, modelleme ve çeşitli materyallerden uygulamalar. Bu yazıda çocuklarla plastik bebekten bir roketin nasıl kalıplanacağına bakacağız.

Roketin genç gruptaki çocuklarla modellenmesi

Plastik malzemelerle çalışmak, üç yıllık çocuklar için çok yararlıdır. Konuşmanın gelişimine katkıda bulunan küçük motor becerileri geliştirir. Buna ek olarak, hayal gücünün geliştirilmesi bebekler için de yararlıdır.plastikten roket Genç grubun çocukları neye benzediğini temsil ederBir roket, ama bir ön oryantasyon oturumları yürütmek için yararlıdır ve genel hatlarıyla tarif etmek. kalıplama önce çocuğunuzla boyutunu ve zanaat rengini tartışır. Kil füze modelleme ısınma malzeme ile başlar. Isıtmalı parça bebek daha sonra kademeli olarak silindir dümdüz, bir top haline çevirmek gerekir. Daha sonra, farklı bir renk bebek topun parçasından sarılmış, bir koni çevirmek ve parçaları bağlayın. Üst aşamayı göstermek bir koni gibi, üç küçük sosis heykel ve vücuda eklemek için. kırmızı kil kesi yığınının Topu - bir ateştir. Pencerenin sol. Onların çocuk hamuru (düzleşmiş çember) gibi şekillendirebilir. Yine pencerelerin yerine çok ilginç görünüyor düğmeler eklenebilir. Gerekirse, işin her aşamasında çocuğunuzu yardımcı olun.

Orta gruptaki çocuklar ile plastikten roket

Büyük çocuklar ile, sadece göz kamaştıramazsınroket ve ilginç bir kompozisyon yapmak. Karton kapağını şekerlemeler veya ayakkabılardan alın. İçini siyah gouache ile boyayın. Sonra arka plan üzerine sarı boya püskürtmek için eski bir diş fırçası kullanın (fırça ve boya kuru olmalıdır).plastikten roket nasıl yapılırKozmik bir alanın var. Şimdi plastikten bir roket yapıyoruz. 4 top hazırlayın (bunlardan biri büyüktür). Toptan bir koni oluştur. Bu roketin gövdesi ve meme onları birbirine bağlar. Plasticine'in sarı çemberi bir pencere haline gelecektir. Roketi, kartondan boş bir yere koyun.

Karton dış alanını nasıl doldururum?

Bir plastik roket bir karton içerisine yerleştirildiğindetemelinde çocuklarla hayal gücü vardır. Orada ne koyabilirim? Biraz mavi ve yeşil plasticine karıştırın, top oluşturun - Dünya gezegeni hazır! Sarı plastik rulo küçük toplardan, onlara elmas şekli verin - bunlar gökyüzündeki yıldızlardır. Beyaz plastikten topu al. Herhangi bir rengin camlarıyla süsleyin ve dört kürdan yapışınız - bu bir uzay uydusu. Böyle bir kompozisyon, gerçekleştirilmesi kolaydır ve çocuklar için çok mutludur.

Füzelerin üst düzey ve hazırlık gruplarının çocukları ile modellenmesi

Daha büyük çocuklarla, bir plastik roketFolyo gibi diğer malzemelerin kullanımı ile yapılabilir. Üniversitenin öğrencileri yaratmalarını altı yaşından beri mümkün olduğunca makul bir şekilde yapmaya çalışıyorlar.Hamuru bir roketin modellenmesi Bir folyo ve hamuru modeli çok benzerorijinal Başlangıç ​​olarak, büyük bir koniyi gizlemeniz gerekir. Bu arada, bunu yapmanın çok basit ve hızlı bir yolu, sadece bir kenara basarak, sosisleri kalıplamaktır. Fazlalık sadece yığın tarafından kesilir. İnce folyo gövdeyi dikkatli bir şekilde sarmalıdır. Şimdi roket güzel ve gizemli bir şekilde parlıyor, gerçek olanı andırıyor. Folyoya da sarılabilen konik nozullar üretiyoruz. Pencereyi kasaya bağlarız. Şimdi ince ama uzun kontrast oluşturan bir renk yapıyoruz ve işimizin gövdesi etrafına sarılıyoruz. Hamuru roket hazır! Bu tür egzersizler sadece parmak ve hayali motilitenin gelişimi için değil, aynı zamanda etrafımızdaki dünya hakkında yeni ilginç bilgiler elde etmek için de çok yararlıdır.

Hamuru "Roket" den Aplike

Bir kerelik bir tabak al ve bir arka plan yap,yüzeyinde ısıtılmış siyah plastik leke. Düz bir pastanın içindeki parlak renkli killeri açın ve roketin dış hatlarını kesmek için makas veya istif kullanın. Ayrıca bir top ile killeri toplayabilir, bir koniye dönüştürebilir ve düzleştirebilirsiniz. Sonra iki üçgeni düzleştirin. Hazırlanan füzeyi arka plana ekleyin.Hamuru roket yapıyoruzDaha sonra iki top penceresini düzleştirin veroket. Kırmızı plastikten ateş açın (bu tek bir parçadan veya birkaç rulo sosisden yapılabilir). Arka planı kendi takdirinize göre dekore etmeye devam ediyor: yıldızları, gezegenleri ve hatta kuyruklu yıldızları buraya ekleyin. Şimdi, farklı yaştaki çocuklarla hamuru bir roket yapmayı biliyorsunuz.

Yeni fikirler

Çocuklar, hamuru modelleme konusunda sınıfları severler.hamuru roket nasıl yapılır Her zaman fantezi, mantık ve zanaat geliştirirgüzel ve parlak çıkıyorlar. Hamuru iyi kalitede ise, dikkatli bir tutumla el işi uzun bir süre için sizi memnun edebilir. Kalıplama için katılaşan bir kütle kullanabilirsiniz, ancak bu daha pahalıdır.

Şimdi, bir roketin hamuru nasıl kalıplandıracağını biliyorsunuz, ama eğer gerçek gibi görünmek istiyorsanız, o zaman çark, cıvata, somun ile yapıştırın. Özellikle bu tür çalışmalar çocuklar tarafından beğenilecek.

Roket almak istiyorsanızbüyük boy, daha sonra bir karton modelini yapın. Koniyi tabakadan yapıştırın ve kil ile kaplayın. İstediğin herşeyi kullanabilirsin: bir çikolata yumurtadan bir kapsül, bir kalem çubuğundan boş bir tüp ve benzeri. Sadece hayal gücünüzde.

Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 2019

Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 2019

Related news

 • Bahçeliden Yunanistana 9 Eylül göndermesi
 • Kediler dünyayı nasıl fethetti
 • Zayıflatan Elma Çayı Videosu
 • Portakallı Kedidili Pastası Tarifi
 • Kurukafaya benzeyen asteroit Dünya’ya yaklaşıyor

 • Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 15

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme


  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 87

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 41

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 2

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 8

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 84

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 92

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 79

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 57

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 95

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 19

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 14

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 16

  Plastikten Roket: Farklı yaştaki çocuklarla modelleme 88