Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 2019

Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 2019
19.10.2019

Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 14

Phytophthora'dan "Trichopol" - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri

Fitoftoroz en tehlikeli hastalıklardan biridirbir bahçıvanın karşılaşabileceği bir sebze kültürünü. Çabuk, bitkinin tüm parçalarına, köklerden meyvelere bulaşır ve son olarak onu yok eder. Birkaç gün içinde domates yetiştiriciliğini tamamen kesecek ve ona bakan kişinin tüm emeklerini yok edecektir. Sonuç olarak, yalnızca yalın ve kuru burçlar üzerinde tek bir domates olmadan sitede kalacaktır. Sebzeler birbirinin yanında, hepsi siyah ve yarısı çürümeye kadar uzanacak. Bu kabus bahçıvan!

Ama aslında, her şey o kadar berbat değildir. Zaman onların hastalık ve zararlıları, domates ekim, dikim ve bakımında tohumlarını hazırlamak için tarım teknikleri ile uyumlu mücadele için tüm önleyici tedbirleri yürütmek için ise yıkım gelişimi önlenebilir. Hastalığın ilk bulguları ortaya çıktığında, daha radikal tedbirler almak gerekecek - özel çözümler ve preparatlar ile çalıları püskürtün. Günümüzde birçok bahçıvan fitofotora "Trichopol" kullanmanızı önerir. Bu ilaç herhangi bir eczanede satın alınabilir.

Phytophthora Trichopolum'dan

Bu araç nedir?

"Trichopol" tıbbi bir preparattır,trikomoniasis, giardiasis, ülseratif diş eti iltihabı ve diğer bakteriyel enfeksiyonları olan insanlara atanır. Etken madde metronidazol'dür. Müstahzarlar yalnızca mantığa dayalı olarak oluşturulmuş olup mantarları, virüsleri, fakültatif anaerobları ortadan kaldırmak için kullanılamaz.

"Trichopol" e gerçekten yardım edenpatates nişastası, glukoz şurubu, jelatin, magnezyum stearat: çeşitli hastalıkların tedavisi olarak, üreticiler, kompozisyon içine dahil olan ilave bileşenler anlamına gelir. Sonuç olarak, etkili domates ve diğer sebze bitkileri üzerinde Phytophthora ile, hem de zaman gösterdiği gibi, virüsler, mantarlar ve enfeksiyonlara karşı mücadelede yardımcı olmuştur.

Domateslerde phytophthora'dan Trichopol

Bitki hastalıklarıyla mücadelede bahçe arazilerinde kullanmanın avantajları şunları içerir:

 • kimyasallara gerek yok;
 • insanlara zararsız;
 • işlendikten hemen sonra domates kullanma olasılığı;
 • Domates - külleme ve fusariosis ortadan kaldırılması ve diğer hastalıklar yeteneği.

Hızlı bağımlılığın dezavantajlarıilacın aktif maddelerine bakteri. Bu sebeple, deneyimli bahçıvanlar, "Trichopol" ün diğer sırayla, bakır sülfat, "Hom" veya "Ridomil" de dahil olmak üzere kullanılmasını önermektedir.

Ne zaman kullanmaya başlamalı?

Geç yıkımla mücadele etmek için "Trichopol" kullanınzamanında gerekli, aksi takdirde iyi bir sonuç alınmayacaktır. En iyi zaman, hastalığın ilk belirtilerinin ortaya çıkmasıdır. Semptomlarının şunları içerdiğini hatırlayın:

 • hızlı sararma ve çiçeklenme kararması;
 • siyah veya kirli gri lekelerin yapraklarındaki görünüm;
 • Meyvelerin üzerindeki görünüşleri, eğer zaten ise, kahverengi lekelerden;
 • sapı boyunca karanlık izlerin hızlı yayılması.

Bitkiler bütün bu belirtilere sahipse,Geç yanıklık zaten aktif aşamaya geçti. Bu durumda savaşmak, kimyasal araçların yardımı ile en iyisidir, halkın yardım etmesi pek olası değildir. Bu nedenle, bitkilerin tarif edilen preparat ile püskürtülmesi önceden yapılmalıdır.

Trichopol phytophthora için etkili bir ilaçtır

Bir çözüm nasıl hazırlanır?

Fitoftora karşı "Trichopol" kullanmak,Düzgün seyreltilmelidir. Bunu yapmak için, 20 tablet alın, toz haline getirin, önce bir bardak suya dökün ve on litrelik bir kovada iyice karıştırın. 20-30 dakika bekletin. İsterseniz, yeşil bir balon dökebilirsiniz. Deneyimli bahçıvanlar, bunun çözümün etkinliğini arttırmayı mümkün kıldığını söylüyorlar. Domates için ve diğer ekinler için (örneğin salatalık) kullanabilirsiniz.

Phytophthora Trichopolum yorum

Işleme özellikleri

"Trichopol" çözeltisinin hazırlanmasından sonraDomates veya diğer sebze bitkileri üzerinde fitototra, püskürtme başlayabilirsiniz. İyi bir günde iyi yapın. Bu durumda, tedavinin etkisi daha uzun sürecektir. Sprey, çalıların tüm parçaları olmalıdır. Onlardan gelen sıvı tam anlamıyla yere indirilmelidir. Birkaç gün sonra yağmur yağmaya başladıysa, prosedür tekrarlanmalıdır.

Önleyici amaçlar için sezonun toplamıdomates ve diğer sebze "trihopol" sprey iki kez olmalıdır: yaz başında ve hasat öncesi. Fakat bu bir hastalık yoksa, ortaya çıktığında, tüm işaretler ortadan kalkıncaya kadar en azından her gün tedavi edilebilir. Bazı bahçıvanların 10 günde 1 defaya kadar spreyleme sayısını artırmayı tavsiye ettikleri belirtilmelidir. Bununla birlikte, bu, bakterilerin ve mantarların ilacın bileşenlerine alışmasına neden olabilir. Sonuç olarak, tedavilerin etkinliği sıfıra inecektir.

Phytophthora ile Trichopol tedavisi

Yardımcı gübreleme

Domates üzerindeki fitoftoradan "Trichopol" aEn etkili çözüm, geleneksel bir eczane zelenok veya iyot alkol çözeltisi ekleyebilirsiniz. On litrelik bir kova için, bu ürünlerin herhangi birine 1 şişe almanız önerilir. Ayrıca, diğer yöntemlerle çalıların püskürmesi ile muameleyi değiştirmek de faydalıdır. Örneğin, şunları yapabilirsiniz:

 1. 2 kafa sarımsak alın, iyice öğütün ve bir litre fermente yoğurt dökün. Karıştırın ve on litrelik bir kovaya dökün. Her burcu püskürtün.
 2. 1 litre peynir altı suyuna 25 damla iyot dökün, iyice karıştırın ve bir kova suya dökün. Bitkileri işleyin.

Bu araçlardan herhangi biriyle püskürtme yaparkenKaçan sıvının bitkilerin yakınındaki yere emilmesini sağlamak gereklidir. Böylece, sadece hastalıklara karşı bir koruma olarak değil, aynı zamanda domateslerin bir tamamlayıcısı olarak da hizmet edecektir.

Onu başka yollarla değiştirebilir miyim?

"Trichopol" phytophthora için etkili bir ilaçtır veoldukça sınırsız. Ondan neredeyse hiç zarar gelmez. Ancak gerekirse, başka yollarla gerçekten değiştirilebilir. Örneğin, bir hastalığın ortadan kaldırılmasında yardımcı olabilirsiniz:

 • Yenilebilir tuzun infüzyonu (5 litre su başına 0.5 kg, 2-3 saat bekletin, gerekirse püskürtün);
 • Gübrenin infüzyonu (6 litre su için 1/4 kg, pişirme süresi - 1 gün, uygulama sayısı - ayda 2 kez);
 • Ahşap bağlayıcının infüzyonu (1 litre su için 100 gram gruel, 2 haftada bir sprey).

Ayrıca, fitototofandan bitki çalılarıbir maya çözeltisi serpin. Bunu yapmak için 100 gram kuru hammadde almanız ve bunları ılık su ile 10 litrelik bir kovaya göndermeniz gerekir. 2 saat bekletin, sonra domatesleri serpin. Sezon başına tekrar sayısı 2-3 kat.

Domates üzerinde phytophthora gelen Trichopolum отзывы

"Trichopolis" hakkında yorumlar phytophthora

İnsanın ilacın kullanımı ile ilgili yanıtıkendi siteleri farklıdır. Bazıları bunun gerçekten yardımcı olduğunu söyler, bu yüzden kullanımı tamamen haklı çıkarır. İlaç püskürttükten sonra hızla geri çekilir ve tekrar görünmez. Ayrıca, bilinmeyen orijinli herhangi bir kimyasal araçtan daha iyi kullanılacağını iddia eder.

Fitoftora karşı trichopolum

Diğerleri "tekerleği yeniden icat etmeyi" önermektedir, amaböylece bakır, "Baktofitom" ve maddelerin "fitosporin" domates test aracının çalılar püskürtün. domates üzerinde Phytophthora gelen "trihopol" değerlendirmeleri okuma sadık hangi tarafı, bu size kalmış. Sadece şunu hatırlayın: bu "düşmana" karşı verilen savaşta her şey yolundadır. Bu nedenle, sırayla bahçede ilaçları uygulayabilirsiniz.

Fonların maliyeti

"Trichopol" un işlenmesini yapmakphytophthors, önce düzenli veya çevrimiçi bir eczaneden satın almalısınız. Bu ilacın fiyatı 20 tablet için 70 ila 100 ruble arasında değişmektedir. Maliyet çok yüksek görünüyorsa, yaklaşık 15 rubleye mal olan bir analog - "Metronidazol" sipariş edebilirsiniz. Domatesleri ve salatalıkları sulamak için bu ilaçların herhangi birini kullanın. Bitkileri işlemek için çözüm hazırlama yöntemi aynıdır.

Bahçıvanlara not!

Fitofto domateslerden "Trichopol" Püskürtmeve diğer sebze bitkileri genellikle olumlu bir sonuç gösterir: hastalık düzelir, domatesler sağlıklı bir görünüm kazanır. Aynı zamanda, güvenliği insan sağlığı için korunur. Ancak çözümle tedavi işe yaramadıysa, yine de yanma ortaya çıktı, kimyasal fungisitlerin yardımıyla bitki korumaya başvurmak gerekiyor: "Fitosporina", Bordo sıvısı, "Bactofit" ve diğerleri.

Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 2019

Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 2019

Related news

 • Kaşarlı Tavuklu Quesadilla Videosu
 • Organik madde özellikleri ve sınıflandırılması
 • Selenit büyülü bir taştır. Tanımı ve özellikleri
 • Panoramik çatı: artı ve eksileri
 • DONALD DUCK ÇİZGİ KAHRAMAN LİF YAPIMI

 • Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 78

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri


  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 96

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 68

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 69

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 94

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 48

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 31

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 12

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 90

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 54

  Phytophthoradan Trichopol - uygulama, verimlilik ve tepkiler özellikleri 92