Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 2019

Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 2019
22.08.2019

Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 25

Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupa'nın en büyük nekropollerinden biri

Perm modern gelişmiş bir şehirdir,ülkesi ve yakın çevresinde bugün birçok büyük nekropol var. Bunlardan bir tanesi, eskiçağlığı veya tarihsel değeri yüzünden değil, sınırlarının çok ötesinde biliniyor. Üzücü bağlamda övülen, Perm Kuzey Şeria Mezarlık şehri, işgal altındaki bölge için Avrupa'nın en büyük listesine dahil edildi. Bu nekropolün geçmişi nedir ve günümüzde bir yer edinmek mümkün müdür?

Tarihsel Arka Plan

Perm Kuzey MezarlığıKuzey Mezarlığı 1983'te kuruldu vevarlığı her zaman topraklar birden fazla genişletildi. İstatistiklere göre, her yıl en az 10.000 kişi orada gömüldü. Zamanla, nekropolis toprağı iki eşit parçaya bölündü ve her biri aynı zamanda karelere ve bölmelere ayrıldı. Tam "adresini" bilmeden burada gerekli mezarın bulunması neredeyse imkansızdır. Ancak ziyaretçilerin nereye gideceğini bildiklerinde, kapıyla doğru yere giden yol bir saatten fazla sürebilir. "Halk için her şey!" - Perm şehrinin makamlarını söyleyin. Kuzey mezarlığı oldukça donanımlıdır: aydınlatması topraklarında sağlanır ve bir servis otobüsü çalışır. Bugüne kadar toplam alan 243 hektardır ve ölü şehri genişletmek için başka hiçbir yer yoktur.

Perm kentinin güncel haberleri: Kuzey Mezarlık kapandı

En büyük Perm nekropolü resmi olarak2014 sonbaharında yeni gömüler için yer bulunmaması nedeniyle kapatıldı. Bu olay dikkatli bir şekilde planlandı ve şehrin sakinleri yakınlarının gömülmesiyle ilgili ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldı. Kuzey Mezarlığı'nın kapatılmasıyla birlikte, daha birçok etkin nekropolün toprakları genişletildi ve yeni bir tören kompleksi olan Doğu Mezarlığı'nın inşaatı başladı. Geliştiricinin planlarına göre, tesisin devreye alınması 2016'da yapılmalıdır. Peyzajlı bölgeye ve merhumun geleneksel gömülmesine ek olarak, yeni nekropolisin tüm bölgede ilk krematoryum olacak.

Günümüzde Kuzey mezarlığı

Kuzey mezarlığının Perm planıBugün nekropolis'de askıya alındıgömülme. İstisna, aile parsellerinde yeni mezarların oluşturulmasıdır. Mezarlık ziyaretçilere açıktır ve mezarlıkların bakımına ilişkin tüm koşullar kendi topraklarında oluşturulmuştur. Girişte canlı ve yapay çiçekler, çelenkler ve diğer aksesuarlar satın alabilirsiniz. Her karede, su borusu ile hijyenik ve hijyenik bir noktada çöpün atılması için organize bir yer var. İstenen mezarın tam "adresini" unuttuysanız ve yalnızca Perm'daki bu nekropolde olduğunu biliyorsanız? Kuzey Mezarlığı'nın resmi bir arşivi vardır; bu arşivde kimsenin yakınlarının mezarlarını isteyebileceği ve yerini belirleyebileceği bir arşiv vardır.

Nekropolis ile ilgili ilginç bilgiler

Kuzey mezarlığının Perm Bölgesi Mezar topraklarında All Saints kilisesi var. İlk ahşap kilise 2000'de kutsandı, ancak bir yıl sonra ciddi bir yangın çıktı. Bundan sonra, bir tuğla tapınağı yeniden inşa etmeye karar verildi. Yeni kilisenin inşası 2005 yılında tamamlandı. Kuzey Mezarlık düzeni tapınağı hızla bulmaya yardım edecektir.

Perm bir şehir, büyük çoğunluksakinleri Hıristiyanlığı severler. Buna göre, All Saints Ortodoks kilisesi bugünlerde aktif olduğunu ve büyük festivallere hizmetleri vardır. Kilise klasik unsurları ile sözde Rus tarzında sürekli ve güvenle modern mimari anıt çağrılabilir. Ancak, nekropoller özel ilgiyi hak ediyor. Ufukta Kuzey Mezarlığı'nın dörtte biri uzanır. Perm ilginç eski mezar taşları görebilirsiniz daha eski mezarlık sahiptir. İstenirse, mezarlığın çağdaş mimarinin ilginç örnekler onların kadim muadillerine daha kötü bunların çoğu Kuzey Mezarlığı, görülebilir.

Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 2019

Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 2019

Related news

 • Demokratik Suriye Güçleri, Rakka’ya doğru ilerliyor
 • İletişimde psikolojik teknikler
 • Közlenmiş Biber ve Domatesli Patlıcan Salatası Tarifi – Salata Tarifleri
 • Musluman
 • Yağ yakıcı ve incelten zencefil çayı tarifi

 • Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 100

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri


  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 11

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 50

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 5

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 90

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 14

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 8

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 53

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 5

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 16

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 63

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 88

  Perm şehri: Kuzey Mezarlığı - Avrupanın en büyük nekropollerinden biri 36