Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 2019

Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 2019

Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 96 29.01.2019, 18:42

Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz

Mağazada satın alınan bitmiş perdeler, nadiren varistenen uzunluk. Ismarlama perdeler bile ek işlem gerektirebilir (örneğin, başka bir korniş kurmuş olmanız durumunda). İşi birkaç kez değiştirmemek için perdelerin düzgün şekilde dikilmesi nasıl yapılır? Aşağıdaki ipuçlarını kullanın. En kolay yol, perdelerin dikiş makinesinde dikilmesidir, ancak bunu manuel olarak yapabilirsiniz. Bu durumda, biraz daha fazla zaman harcayacaksınız, ama öznenin estetik tarafı hiç acı çekmeyecek.

Genel ipuçları

Her türlü kenar işleme için, işlemi kolaylaştıran çeşitli kurallar vardır.

 • İpliği kumaşın tonunda seçin. Malzemelerin çoğunda, yaptığı düz çizgi görünmezdir.
 • İplikleri kuvvetle ufalanan malzemeler için, maksimum adımda zikzak dikişi kullanarak dikiş makinesinde ek kenar işleme gerçekleştirin.
 • Astarı olanlar hariç, her türlü perde için çift kat kullanılabilir. Bir astar ile perdeleri dikmek için aşağıya düşünün.
 • Viraj için güzel çıktı ve iş parçacığı değildiÖnden görülebilir, gizli bir dikiş kullanın. Bunu başarmak için, tabanın bir dişi bir iğne ile kavranır. Çoğu dikiş makinesinde ayrıca gizli dikiş fonksiyonu vardır.perdeleri dikmek nasıl
 • Hem de süpürmeyi unutmayın. Uzun dikişler yapın ve ek olarak pimleri kullanın.
 • Üflemeden sonra kıvrımları ütüleyin. Herhangi bir çarpılmayı önlemek için, bezi iğneleme ile ütü panosuna iğneleyiniz veya zemine düz bir battaniye sürünüz ve perdeyi üzerine ütüleyin.
 • Nasıl kendi elleriyle perdeleri dikmek, böylece sonundatam olarak mı asılı? Perdelerin alt kenarlarında özel ağırlıklar dikilir, sonra perde eşit olarak asılı kalır ve alttan kaşlarını çatlamaz. Gruziki, ağırlık kordonu, metal diskler veya sağlam bir zincir şeklindedir. Bir köşeye gizlenmişler, köşelere ya da yanlış tarafa küçük cepler dikmişler. Bazı delikler vardır ve düğmeler gibi kumaşa bağlanabilirler. Kalın kumaş perdeler için ağır ağırlıklar kullanılır ve tül için katın tüm uzunluğu boyunca bir ağırlık kordonu kullanılır. Kabloya asılmamakta, 20-30 cm uzunluğa sahip kumaşa elle tutturulmaktadır.

Biz el ile dikmek

Öncelikle, perdeleri düzleştirin ve pencerelere asın. Doku ağırsa, birkaç gün bekletin. İstenilen uzunluğu ölçün, zapolit pimlerle veya cetvel santimetre ölçün. Perde nasıl dikilebilir? Alt kenarı ve perdeleri işlemenin en yaygın yolu ve tül çift katlıdır. Ödenek 7 + 7 = 14 cm, perdelerin uzunluğuna ekleyin, iki çizgiyi sabunla işaretleyin. Biri kesim çizgisidir, ikincisi bitmiş perdenin uzunluğudur. Kumaşı kesin ve dikişe başlayın. İşaretleme hattına odaklanarak ödeneği ikiye katlayın, kenarı süpürün. Ütüyü düzeltin ve gizli bir düz veya dikişli (dikiş) dikişle dikişe başlayın.perdeleri düzgün dikmek nasıl

Köşe ekleminde kalın kumaşlar için45 derecelik bir açıda keser. İnce malzeme kesilemezler. Daha sonra ilk kenar alt - yan kenar. Eğer yiv perdeler için hazırız Ama eğer yan dikiş ile tamircilik değil, tam tersini yapabilir - büyük fark görünüşte değil.kendi elleriyle perde nasıl çizilir

Makinede hattı

Şimdi, dikiş makinesinde perdelerin nasıl dikileceğinden bahsedelim.

 • Kenarı ikiye kenarı düz dikişli, dikiş uzunluğu yaklaşık 3 mm.
 • Başka bir yol da, küçük bir zikzak ile hem de tedavi etmek. Katlanmış kıvrım ön tarafa çevrilir, böylece 2-3 mm dışarı çıkıntı yapar. Kumaşı süpürün, sonra makineyi dikişe "zikzak" üzerine yerleştirin ve perdenin kenarını kaplayarak (2-3 mm dışarı çıktığı yerde) bağlayın. İpin ön tarafında görünmez olacaktır.

Dikişsiz kenar işleme

Çizgi kusurlarsa, organze perdelerini dikmek nasıltüm güzellik? Sorunsuz kenar işleme gerçekleştirin. Bunu yapmak için, dokuma olmayan bir çift taraflı yapışkan bant kullanın. Dirsek içine konur ve demir ile ütülenir. Sıcaklıktan, bant kumaşa yapıştırılır. Sentetik materyaller için tavsiye edilen ütülere dikkat edin.

Bir perde ile bir perde nasıl dikilir

Önce körleri hazırlayın. Asıl, astarsız bir etek yapmaktır, aksi takdirde dikişler çok kalın olacaktır. 12.5 cm'lik bir altlık ile alt kenarı kesin.Ayrıca astarı 12.5 cm kadar ön kumaştan daha kısa olacak şekilde kesiniz.Parın köşelerini pürüzsüz hale getirmek için, 45 derecelik bir açıda yanal bir kumaş bağlantısı yapın. 5 cm, ikinci - 7,5 cm de bir kenevir yaptıktan sonra, astarı pürüzsüz hale getirin. Kenarı ön tarafa çevirin ve astar kumaşına dikilir.

Gizli bir dikiş yapmak gerekli olmadığında (ön taraftaki çizgi görünmezse), perdeler ve pedler benzersiz şekilde katlanır, birbirleriyle düz bir dikişle dikilir.perdeler organze dikmek nasıl

Bazı durumlarda perde tasarımıAlt kenarı örgü veya saçak kullanılarak korunmak için. Ayrıca alt kısmının bir çift kenarı da yapılır, sadece yan tarafın yan tarafına dikilmiş veya ek olarak örgü ile ek olarak ön bitirme işlemi yapılır.

Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 2019

Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 2019

Related news

 • 10 bin adımla vücutta neler değiştirilebilir
 • Patates Silkmesi Tarifi
 • LİMON KREMALI MİNİ TARTLAR
 • Haşere Kontrolü Nedir Nasıl Yapılır

 • Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 58

  Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz


  Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 56

  Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 38

  Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 23

  Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 40

  Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 91

  Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 11

  Perdeleri kendiniz dikebilirsiniz: alt kenarı işliyoruz 30