Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 2019

Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 2019
16.09.2019

Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 33

Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı

Pentagram koruma en eski semboldür,MÖ 3500’e kadar kullanılmıştı. e. Arkeologlar, Uruk antik kentinde bulunan kil üzerine çizilmiş beş köşeli yıldızları biliyorlar. Pentagramın Venüs'ün seyri olduğu bir teori var.pentagram korumaBazı ülkelerde tam olarak biliniyordukadın sembolü Genel olarak, farklı ülkeler farklı anlamlar verdi. Örneğin, Japonya'da ve antik Babil'de, çoğu zaman bir iktidar sembolü idi. Yahudiler serveti çekmek için giydi.

Ancak, çoğu durumda, pentagramhala en güçlü muska olarak kabul edildi. Antik Babilliler hırsızlık ve hasarlara karşı mal korumak amacıyla mağaza ve depoların kapıları üzerine çizim bulundu. Okültizmde, koruma pentagramı bir kişiyi sembolize eder. uzuvlar - üst kiriş başlığı ve diğer dörttür. Bazen bu işaret aynı zamanda beş duyunun da bir sembolüdür. kullanırken aynı zamanda yöntem pentagram çizilir nasıl, işareti bulunduğu yol sadece önem occultists.savunma pentagramıSonuçta, beş köşeli bir yıldız, tutamaçları kâğıttan uzaklaştırarak on farklı şekilde çizilebilir.

Kara büyüde pentagram koruması kullanılır. Bu durumda, genellikle ters çevrilir. Bu sembolle büyücüler, diğer dünyadan farklı şeytanları görevlerini yerine getirmek için çağırırlar. Ancak, bu durumda, bu sembol savunmacı olarak düşünülebilir. Gerçek şu ki, iblislerle uğraşırken, büyücü, ters işaretli bir çemberden bile bir dirseği ortaya çıkarmaya çalışmamaktadır. Örneğin, modern Satanizm Anton LaVey'in kurucularından biri olan Cthulhu'yu arama ritüeli içinde, korunmak için ters bir pentagramın yapılması tavsiye edilir.

Ayrıca beş ışın formunun da not edilmesi gerekir.sadece canlı varlıkların karakteristiğidir. Cansız doğada, hiç oluşmaz. Buradaki analoji, beş parmak uzuv ve beş duyu ile yapılabilir. Genellikle bir daire içinde bir savunma pentagramı çizilir. Bunu yaparken, diğer şeylerin yanı sıra, inisiyasyon anlamına gelebilir.doğaüstü şeytanlardan korunma pentagramıEski Mısır senaryosunda vardıözveri olarak yorumlanmış beş köşeli bir yıldız şeklinde bir hiyeroglif, bilgi. Modern Hıristiyanlıkta, Pentagram, İsa'nın beş yaraları anlamına gelir.

Bu sembol batı yarım kürede de bilinir. Kızılderililer bunu totemik olarak kullandılar. Pentagram savunması, Pythagoras'ın felsefi okulunun gizli bir işaretiydi. Ondan, bu sembol bir zamanlar Freemasons tarafından kabul edildi. Pythagoras'ın, gizli bilgi ve gizli bilime erişimi olduğu için pentagramın resmine sahip bir sihirli yüzüğü olan bir efsane vardır.

Birçok ritüelde hem modern hem deantik, iblislere karşı bir koruma pentagramı kullanılır. Doğaüstü, her zaman layık için çekici olmuştur. Bu sembol genellikle güvenliğin bir garantisidir. Ayrıca, kötü büyülerden ve karanlık varlıklardan korunmak için pencere ve kapıların üzerine boyanır. Bu bağlamda, en azından aynı Faust'u hatırlamaya değer. Kitaba göre, bu kahraman Mephistopheles'in eve girememesi için kapıları tam olarak bu işaretin üzerine çeker.

Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 2019

Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 2019

Related news

 • İlk Gördüğünüz Şey Psikolojinizi Ele Veriyor Buyrun Teste
 • Bebek dolar her zaman için bir elbise. Tarih ve modeller
 • Hammer - çalışanlar için bir zımba
 • Ankara Haberleri: Fakirleştirilen Ankara’yı zenginleştirmeye geliyoruz
 • Lavanta yağı nasıl yapılır

 • Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 75

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı


  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 42

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 2

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 35

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 90

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 74

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 21

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 19

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 87

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 27

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 53

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 54

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 31

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 38

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 4

  Pentagram koruma: Bir sembolün tarihi ve nasıl uygulanacağı 55