17.06.2019

Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 76

Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi

Koşullarda pedagojik iletişimin sorularıEğitim sürecinin modern modeli, giderek artan bir rol oynamaya başlıyor. Tabii ki, her zaman, bu sorun eğitimin ve yetiştirmenin etkinliğinde önemli bir rol oynamıştır, ama bugün, bizim devletimiz de dahil olmak üzere dünya, gruplarda merkezi eğitim sisteminden ayrılarak bireysel eğitime odaklanmaktadır. Bu durumda pedagojik iletişim tarzı temel pozisyonlara gider. Metodolojik literatürde dört ana iletişim stilinin ayrıldığını belirtmek gerekir: bunlardan ikisi aşırı, sırasıyla, karşıt ve iki tanesidir. Öğretmenin öz-analizi yapıldığında, bu sorunun nadiren ele alındığı ve yüksek kaliteli pedagojik bir işçinin çalışmalarında kabul edilemez olduğunu belirtmek gerekir. Neden eğitimci? Sadece değil, aynı zamanda ilkokul öğretmenleri. Gelecekte bir kişiliğin temellerinin atıldığı, çocuğun okula gitme arzusunun olduğu bu çağdadır. Bu durumda, ilkokul öğretmeni aktivitesinin kendi kendine analizi, işteki olası hataları ve eksiklikleri dışlamak için düzenli olarak yapılmalıdır.

Otoriter iletişim şekli

Böyle bir seçenek olduğuna dikkat edilmelidirMaalesef, ilk üslubu hala en yaygın olanıdır. Bu durumda, öğrenciler, öğrenci veya bu veya başka eylemler veya çocukların eksikliklerden, belirli oluşumuna hızlı reaksiyonu ile karakterize öğrencilerle öğretmen iletişimi, tarzına yönelik itiraz komutlarını veya talimatları Brooking, yaratıcılık sınırlar. Bu durumda, öğretmenin faaliyetinin kendi kendine incelenmesi, bu gerçekleri ortaya koyması muhtemel değildir. Çoğu zaman, bu problem öğretmenin yetersiz mesleki eğitimi ile ilişkilidir, ancak böyle bir davranış sınıfının bireysel öğretmenin kişisel özelliklerinden oluştuğu durumlar vardır. Tamamen öğrenme sürecine yatırım yapmak istememesi ile ilgili. pedagojik faaliyetin böyle çalışanın kendini analizi ile elde tutulan olarak İkinci seçenek öğretmen, örneğin, kağıt üzerinde ya da sözlü olarak makul ve en önemlisi kesinlikle inandırıcı bakacağız, sonra pedagojik geleneklerin gelişmesi açısından en tehlikelidir. İnsanlarda söyledikleri gibi, zayıflamayacaksınız. bile açıkça Öte yandan, birçok tanınmış öğretmenler, değil açıkça, ancak iletişimin örgütün bu tür yöntemler, en azından ayrı bir kısa evre genel okul veya eğitim süreci, en az bir sorumlu tutum oluşumu için, kabul edilebilir olduğunu kabul çocuklarda neler oluyor.

Eğitimcinin pedagojik aktivitesini ve kendini analiz etmeyi teşvik eden öğretim üyesi, profesörleri

Otoriter iletişim tarzının tersineEdebiyat, sözde uyarıcı stil denir. Bu seçenek, elbette, en gelişmiş ve ilerici. Onun özü kontrolü öğrenci faaliyetleri, veya öğrenci öğretmen vb lider sorular, gibi dolaylı etkinin yöntemlerin çeşitli, gerçekleştirmektedir belirli eğitim sürecinin herhangi bir aşamasında ve işbirliğinin teşviki, en bağımsız karar verme yetkisi taşıyan bir çocuk bastırmak yatar Durumda öğretmenin pedagojik faaliyetin kendine analizi değil eğitici veya eğitim amaçlarına ulaşmak iterek inşa edilecek açıktır ve karşılıklı anlayış ve işbirliği başarı derecesine, hem ayrı ayrı öğrenci alınmış ve bir bütün olarak ekip ile. Böylece, herhangi bir öğretmen, ama ilkokul öğretmenlerinin faaliyetleri öncelikle kendini analiz faaliyetlerinin kendini analiz koğuşları ile daha fazla işbirliği için umutları, her şeyden önce, sadece ve yapılan işin değerlendirmesine çok değil yönlendirilmiş ve edilmelidir.Related news

 • Tığ İşi El Örgüsü Bayan Yelek Modelleri
 • Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer
 • Bir apartman bloğunda bireysel ısıtma: özellikler
 • Fevronia ve Peterın simgesi: efsaneler ve modern gerçekler
 • Pembe elbise modelleri 2019 – 16

 • Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 5

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi


  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 53

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 14

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 20

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 1

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 24

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 94

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 53

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 9

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 65

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 84

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 56

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 96

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 91

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 40

  Pedagojik iletişim stilleri bağlamında öğretmenin pedagojik faaliyetlerinin öz-analizi 98