PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 2019

PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 2019
21.09.2019

PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 34

PC'nizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim? Acemi kullanıcılar için ipuçları

Birçok kişi model öğrenmeyi bilmiyorbilgisayarınızın ana kartı ve aslında bazı sürücü ve programlar için bu cihazın işaretlemesini tam olarak bilmeniz gerekir. kutuyu basit görünüm adından değişen ve sistem birimi PC'nin sökme ile biten Bunun nasıl için birçok farklı seçenek vardır. Yöntemlerin her biri, karmaşıklığın derecesi ve kullanım olasılığı açısından farklılık gösterir. Bu yazıda size en uygun ve uygun seçeneği bulacaksınız.

En basit anakart modeli nasıl bulunur?ve hızlı bir şekilde? Kutudaki, onay işaretindeki veya başka herhangi bir belgedeki adı okumak yeterlidir. Ama eğer bir kutu yoksa (sadece kaybolmuşsa) üzülmeye cesaret edermisin. Birkaç seçenek daha var ve bunlardan en azından biri size uygun olacaktır.

Modelinizi tanımanın çok azı biliniyor.Anakart özel programlar yardımıyla. Bunu yapmak için, bir kişisel bilgisayarı teşhis etmek için araçlardan birini kullanmalısınız (örneğin ünlü "Everest"). Bu tür programlar tüm sistemi tarar ve kullanıcının isteği üzerine maksimum bilgiyi verir. Yardımcı programı çalıştırdıktan sonra, "anakart" bölümüne gidin ve beliren pencerenin üst kısmında, bilgisayarınızın "anakartı" modeliyle ilgili tüm bilgileri edinebilirsiniz. Burada anakartın kimliğinden başlamak üzere "ana" hakkında çok sayıda ayrıntılı bilgi bulacaksınız ve çeşitli güncellemelere atıfla bitiyorsunuz.

Başka bir seçenek, annenin modelini nasıl bulacağımgenellikle "mekanik yöntem" olarak anılacaktır. Seçenek en kolay biri olduğunu belirtmek gerekir - Bilgisayarınızı kapsayan tarafında biri çıkarın ve anakart kendisi bakmak (o üreticisini ve modelini belirtilir bu türdeki tüm cihazlar için) marka. "Anakart" ın neye benzediğini bilmiyorsanız, endişelenmeyin. PC işlemcisinden RAM ve video kartına kadar birçok aygıtın takılı olduğu en büyük karttır. Herhangi bir nedenden dolayı yazıtları göremiyorsanız (kötü aydınlatma, ince baskı, vb.) Ve bu anakartın modelini tanımanıza engel oluyor, umutsuzluğa kapılmayın. Flaşlı dijital fotoğraf makinesi kullanın ve daha sonra monitördeki görüntüye büyütülmüş bir görünümde bakın. Bu yöntemi seçtiyseniz, gücü tamamen kapatmayı ve bilgisayarınızın kapağını açmaya başlamayı unutma.

Modeli bulmanın başka basit bir yoluanakart - bir PC satın alırken sahip olduğunuz sürücü diskini öğrenmek kolaydır. Ancak bu seçeneğe fazla güvenilmemelidir - üretici çoğu zaman çeşitli anakart modelleri için uygun "evrensel" sürücüler üretir.

Tüm kullanıcılar nasıl öğrenileceğini bilmezbilgisayar açıldığında anakartın modeli. Ancak, bunu yapmak oldukça basit - PC'yi başlatan ilk fotoğraf, "anakart" markasını göstermelidir. Ayrıca BIOS'a gidebilir ve bölümlerinde adı görebilirsiniz.

Anakartın modelini ve seri numarasını bulun.kullanıcı işletim sisteminin kendisinde de olabilir. Bunu yapmak için, cihaz yöneticisine başvurmanız ve "Chipset" adlı bölümü dikkatle incelemeniz gerekir. Fakat aynı zamanda sistem yanlış veriler gösterebilir, böylece sizi yanlış yönlendirebilir. Bu nedenle, yukarıda açıklanan "yazılım" yöntemi (tanılama için üçüncü taraf araçlarını kullanarak) çok daha güvenilirdir. Ayrıca, dizüstü bilgisayarlarda "ana" kart modelini ararken, cihaz üreticisinin resmi web sitesinin yardımını kullanmanın en kolay yolu, genellikle üretilen tüm dizüstü bilgisayar modelleri hakkında ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz sayfalardadır. Asıl önemli olan, dizüstü bilgisayarın modelinin adını tam olarak bilmek.

PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 2019

PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 2019

Related news

 • Yeni Gelin 62.Bölüm Fragmanı izle
 • Uyku eğitimine dikkat
 • En güzel romantik genç komedileri
 • Beyaz Kabaktan Börek
 • Tüberküloz ve bronşit köpek yağı

 • PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 27

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları


  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 47

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 17

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 73

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 14

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 43

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 83

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 76

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 1

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 2

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 3

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 64

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 82

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 93

  PCnizin anakart modelini nasıl öğrenebilirim Acemi kullanıcılar için ipuçları 34