Paydaş - Bu kim 2019

Paydaş - Bu kim 2019 Paydaş - Bu kim

Paydaş - Bu kim?

Öyle görünüyor ki, çok uzun zaman önce herhangi birinin varlığı değilPiyasadaki şirket sadece ciroya bağlıydı. Ancak bugüne kadar işletmenin konumu, tüketicilerin, belediye ve eyalet yetkililerinin, medyanın, hissedarların ve benzerlerinin bunu algılama biçiminden etkilenmektedir. Her geçen yıl, bu gruplarla işbirliği ihtiyacının piyasa tarafından önemli bir eşgüdüm görevi olarak algılandığını gösteriyor. Bu tür dönüşümler yeni dönemde yansımalar buldu - "paydaş yönetimi". Makalede ayrıca bu tanımı daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

terminoloji

paydaş

Paydaş kavramını düşünün. Kaynaklarını ve sermayelerini şirkete yatıran belirli bir grup kişi veya kuruluş var. Buna ek olarak, satın alma gücünün büyümesine, firma hakkındaki bilgilerin yaygınlaştırılmasına vb. Katkıda bulunurlar. Biftek sahibi, belirli menfaatleri, hakları veya gereksinimleri olan bir kişidir (yasal ya da fiziksel). Sisteme ve özelliklerine göre sunulur ve yönlendirilirler. "Paydaş" kelimesinin genel anlamı budur. Başka deyişle, ilgili taraflar arasındaki ilişkilerin yönetimi olduğu söylenebilir. Modern dünyada paydaşlar, herhangi bir organizasyonun başarısının temeli olan organizasyonlar veya birey gruplarıdır.

sınıflandırma

Ayrıca, paydaşınsistem üzerinde doğrudan etkisi olan bir organizasyon (birey). Bu nedenle, grupların herhangi bir sınıflandırması yoktur, ancak en yaygın örnekleri alıntılayabiliriz. Aşağıdaki gruplar gruplar halinde ayrılabilir:

 1. Alıcı (edinen taraf). Burada paydaş, yükleniciden malları (hizmet) satın alan bir kişi veya kuruluştur. Alıcının şahsen, müşteri, toptancı veya mal sahibinin davranışı.paydaş kelimesinin anlamı
 2. Müşteri. Mal satın alan kişi (yasal veya fiziksel) (hizmet).
 3. Sağlayıcısı. Bu durumda, belirli bir ürünün (hizmet) tedarik sözleşmesinin yapıldığı taraf demektir.
 4. Üretici. Bu kişi, kullanıcının ihtiyaçlarını karşılaması gereken işin yürütülmesinden sorumludur.
 5. Tüketici. Malların işletilmesinden fayda sağlayan bu kişi (kişi grubu) (hizmetler).
 6. Refakatçi parti. Mallara eşlik etmek için hizmet veren bir kişi (fiziksel veya yasal).paydaş yönetimi
 7. Tasfiye memuru. Söz konusu sistemi ele geçiren ve yazan her kişi (hukuki veya fiziksel) yanı sıra ilgili tüm hizmetler.
 8. Müfettiş. Sistemi devreye sokarken gerekli standartlara uygunluğu kontrol eden kişi.
 9. Düzenleyici otorite. Gereksinimlere uygunluk açısından işletim sırasında sistemi kontrol eden bir kişi (fiziksel veya yasal).
 10. Yaratan. Projelerin oluşturulmasında, malların (hizmetlerin) test edilmesinde ve ayrıca ana geliştirme görevlerini yerine getiren kişi.

kimlik

Gördüğünüz gibi, her sistem bellievreleri. Bu, projenin geliştirilmesi, üretimi ve uygulanması, işletilmesi ve müteakip tasfiyedir. Her aşama belirli bir paydaş kategorisi tarafından sunulmaktadır. Yeni oluşturulan sisteme kendi çıkarları vardır. Tüm paydaş ihtiyaçlarının doğru tanımlanması ve onaylanması için özel eylemlere ihtiyaç vardır.

Kalite yönetimi

Paydaşlar kurmak zorundadırHer projede, malların yüksek kalitesini elde etmek için farklı hedefler. Daha sonra kuruluş, onaylanmış plana uygun olarak hükmünü yerine getirmeyi taahhüt eder. Bu tür olayların amacı, ürünün doğru gelişimini sağlamak için gerekli tüm nüansları tanımlamaktır. Bu da, yüksek kaliteli ürünler (mallar) elde etmenizi sağlar.paydaş kavramı

Risk Yönetimi

Bir steakholder kesin bir şirkettirrisk yönetimi açısından sisteme ilgi. Bu sürecin kurucu bölümleri kategorilerin, teknik ve koordinasyon görevlerinin yanı sıra tüm sınırlamalar ve varsayımların tanımını içerir. Ayrıca, her bir türünün önemini ayrı ayrı gösteren bir risk profilini oluşturmak ve sürekli olarak sürdürmek gerekir. Tüm bu eşyalar belgelenmeli ve hatasız bir şekilde resmileştirilmelidir. Kriterler paydaşların kendilerinin belirlediği önem ile belirlenir. Risk profilinin zaman zaman değişebileceği akılda tutulmalıdır. Sapmalarla ilgili tüm bilgiler mutlaka paydaşlara sağlanmalıdır. Buna karşılık, olası risklerin bir analizini yaparlar. Gerekirse, süreci optimize etmek için hangi önlemlerin alınması gerektiğine de karar verirler. Menfaat sahiplerinin riski en yüksek değere sahip olması durumunda, gelecekte gerekli olan aksiyonları tespit etmek için sürekli olarak izlenmesi gerekmektedir.

Paydaş - Bu kim 2019

Paydaş - Bu kim 2019

Related news

 • Isıtma için polipropilen borular: nasıl seçilir Teknik özellikler, fiyatlar
 • Kolay Lezzetli Dürüm Tarifi
 • AK Lyadov. Bestecinin biyografisi
 • Hülya Koçyiğit hastanede nasıl rehin kaldığını anlattı
 • Yeni bir sağlık sigortası poliçesi nereden alabilirim Moskova ve Moskova bölgesinde bir politika nereden alınır

 • Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim


  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim

  Paydaş - Bu kim