Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 2019

Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 2019
14.10.2019

Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 1

Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve "Juventus" efsanesi

Pavel Nedved, 30 Ağustos 1972'de doğdu.Cheb denen bir yer. Bu, tüm tarihin en popüler ve başarılı Çek oyuncularından biridir. Kariyeri çeşitli ödüller ve başarılar bakımından zengindir, bu yüzden onlara değinmeye değer.

nedenseli

Genç yıllar

Pavel Nedved, köyde Cheb banliyösünde büyüdü,Skalna denen şey. Burası Bavyera sınırının yanında. Çocuk için futbolun özlemi kendini erken gösterdi - beş yıldan beri "Tatran" adlı yerel kulüpte oynamıştı. 13 yaşında "Kırmızı Yıldız" temsilcileri tarafından fark edildi ve kendisiyle oynamaya davet edildi. Fakat uzun zamandır bu takım yetenekli bir futbolcuyu alıkoyamadı. Orada sadece bir yıl kaldı. Daha sonra Pilsen şehrinden FC "Skoda" ya taşındı.

Gerçek bir profesyonel kariyer başladıfutbolcu 1991/92'de Prag kulübü "Dukla" da çaldı ve ilk Çekoslovak liginde sahne aldı. Sahaya girdiği 19 maçta, Pavel Nedved üç gol tasarladı. Ve bundan sonra FC Sparta'da takımından daha büyük bir sıralama olan klübe taşındı.

çıplak nedenseli

İtalya'da Kariyer

1992'den 1996'ya kadar Pavel Nedved kulüp için yarıştı."Sparta Prag". Orada en önemli oyunculardan biri oldu. Bu takımda Çek oyuncuları ortaya çıkmaya başladı. Ve önde gelen Avrupa kulüplerini fark etmeye başladı. Bu nedenle, 1996 yılında Roma "Lazio" nun kompozisyonuna davet edilmesi şaşırtıcı değildir. İtalyanlar, oyuncuyu "PSV" den "zorluyor". 4 500 000 dolar karşılığında Pavel Nedved, "Lazio" nun oyuncusu oldu. İlk sezonunda, Roma'da düzenlenen yeni kulübü için 11 gol attı. Ve ikinci sezonda, kulübün İtalyan Kupası'nı kazanmasına yardım etti.

Beş yıl, Çek orta saha oyuncusu "Lazio" için oynadı. Madrid "Atletico" ile ilgiliydi, ama Paul Nedved - temel bir oyuncuydu. Transferi reddetti ve Roma klübüne olan sadakatiyle motive etti.

Ama 2001 yılında Turin "Juventus" teklif "Lazio"ve oyuncunun kendisi reddedemeyeceği çok avantajlı bir teklif. Böylece 50 milyon dolar (!) Nedved, Madrid'e taşınan Zinedine Zidane'nin yerini alarak bu takıma taşındı. Futbolcu hemen sol kanatta önemli bir oyuncu oldu.

nedensel biyografi

Parlak gol

Çek orta saha oyuncusu için "Juventus" bir kulüp oldu8 yılını harcadığı kompozisyonda. Ve işte kariyerini bitirdi. Bu takımla, oyuncunun çok sayıda hatırası var. Çoğunlukla kulübünü umutsuz durumlardan kurtardı Pavel Nedved. Bu oyuncunun hedefleri ve transferleri çok değer. Örneğin, en azından orta alanın merkezine taşındığında durumu ele alalım. Nedved bütün hedefleri yönlendirdi. Ocak ayında Juventus Udinese'ye karşı oynadığı sırada, Pavel, maçın bitimine üç dakika kala, topu topla rakibin kalesine gönderdi. Bu, doğal olarak, muzaffer ve anlamlı hale gelen tek hedefti. Bu oyun "Juventus" un tekrar şampiyonluk unvanı için savaşmaya başlamasına izin verdi.

Ama bu, dikkati çeken her şey değildir.Pavel Nedved gibi bir oyuncu hakkında söylüyorum. 2002/03 sezonunun hedefleri ona Turinlilerin gerçek lideri oldu. Turnuvalarda takımı zafere taşıyan kişi oydu. Rakiplerin kapısına 9 kez çarptı ve tüm maçlarda transfer yaptı, bu da geri kalanını gol atmaya ya da bu girişime yardımcı oldu.

Bu duruma özellikle dikkat etmek istiyorum2006 yılı yolsuzluk skandalıyla. Sonra birçok oyuncu "Juventus" sözleşmeleri kırmak için acele etti. Ancak, daha önce de söylendiği gibi, Nedved ilkeli ve sadık bir oyuncu. O, diğer sadık Turinlilerle birlikte, Juventus'un alt bölümden Serie A'ya girmesine yardımcı oldu. Bunu başararak, anlaşmayı ekiple genişletti.

pavel nedved futbolcu

Kariyerin tamamlanması

Son sezon da başarılı oldu. Ve Şampiyonlar Ligi'nin eleme maçlarıyla başladı. İlk turda Nedved "Fiorentina" attı, sonra - iki gol, "Bologna". Ve sonra, Chelsea ile oynadıktan sonra, kariyerine son verme kararını resmen açıkladı. 17 Mayıs'ta farklı ülkelerin şampiyonalarında 500'üncü maçı oynadı. Ve bir sonraki oyun, 501, sonuncusu olur. Ancak Nedved, bir süreliğine tamamlamayı ertelemeyi düşündü ve Milan "Inter" bile ona bir teklif yaptı, ancak yine de futbolu bırakmaya karar verdi.

Biyografisi bol olan Paul Nedvedilginç gerçekler, tüm hayatını kontakt lenslerle kaybetti. O, mütevazi ve ciddi bir adam, bir aile adamı - Ivan'ın karısı ve iki oğlu var. Çok şey başardı. Çekoslovakya, Çek Cumhuriyeti, İtalya (birkaç kez), çeşitli Kupa ve Süper Kupaların (Çek Cumhuriyeti, İtalya, UEFA) sahibi oldu. Pavel Nedved'in Avrupa'nın en seçkin oyuncularından biri olduğunu söylemek güvenli. Ve bu evrensel olarak tanınan bir gerçektir.

Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 2019

Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 2019

Related news

 • Doğal ve Yapay Ses Kaynakları Örnekleri
 • DALLI BAŞAKLI ÖRGÜ BANYO LİFİ ANLATIMLI
 • Kız tığ işi kılıf
 • Sıla ile Ahmet Kuralın davası uzlaştırma bürosunda
 • Evcil Hayvanlarla Birlikte Büyümenin Çocuklara Faydaları

 • Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 77

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi


  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 92

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 46

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 23

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 17

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 51

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 96

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 30

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 45

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 7

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 81

  Pavel Nedved - parlak bir futbolcu ve Juventus efsanesi 65