Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilirPancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir

09.05.2019

Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 35

Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir?

Yaz sıcağını gerçekten bilen herkes,Böyle zamanlarda iştahın geri döndürülemez kaldığını bilir. Sadece içmek istiyorum. Ancak vücudun halen kaloriye ihtiyacı var, neden kendinizi gazpacho gibi leziz bir ilk sefere sokmuyorsunuz? Yoksa yerli bir şey yaratmak daha iyi mi? Elbette, evet. Ve o kadar çok kişi pancar kökünün soğuk bir versiyonunun pişirilmesi için kullanışlı bir tarifi bulabilir. Devam edelim mi?

pancar nasıl pişirilir soğuk

Aşçılardan gelen klasikler

Söylemeye gerek yok, pancar onun içindeen soğuk seçenek - en besleyici birinci yemek midir? Bu açıklama, hazırlanması ve işleme şekli açısından gerekli olan orijinal ürün listesine dayanır.

Bu nedenle, tarifi aşağıda verilen pancar soğukluğu, aşağıdaki bileşenleri gerektirecektir:

 1. Pancar çanağın temelini oluşturur. Tercihiniz gençlere vermektir. 3 parça alacak.
 2. Patates ve havuç miktarında üç parça (her sebze).
 3. Pırasa ve soğan - tek parça.
 4. Kereviz ve maydanozun kökü.
 5. Büyük bir salatalık.
 6. Baharatlar, maydanoz ve dereotu yeşillikleri ve ayrıca üç limon suyu.
 7. Su 4 litre hacimli.

Pancar kökünün pişirilmesine ilişkin aynı süreç(soğuk çeşidi), aşağıdaki gibi görünüyor. Her iki kategorideki ince kıyılmış soğanlar, patatesler, iki havuç, kereviz kökü ve maydanoz bir tencereye konur ve yumruların tam hazırlık durumuna kaynana gönderilir. Aynı zamanda önceden pişirilmiş pancar ve havuçlar büyük bir rendeye sürülür ve bir kenara bırakılır.

Patatesler sağa döndükten sonraduruma, kerevizye ve maydanoz tepsiden (artık gerek duyulmaz) ve yumruların kendileri de çıkarılır. İkincisi, püre kütlesi halinde püre haline getirilmeli ve rendelenmiş pancarların ve havuçların da gönderildiği çorbaya eklenmelidir. Ardından baharat ve şeker tencereye konur ve bütün limonlar sıkılır. Karışım kaynama noktasına getirilir ve oda sıcaklığına soğuması için ateşten çıkarılır. Pancar soğutulduğu anda, buzdolabında "ulaşmak" için birkaç saat gönderilir.

pancar tarifi soğuk

, Nane dal ile dekore ekşi krema veya yoğurt ve dörde haşlanmış yumurta bir topak ile, doğranmış salatalık ekleyebilir bitmiş çorba servis edin.

Not metresi için püf noktaları

Pancar soğuğunun nasıl pişirileceği için yukarıdaki tarif, belirli bir süreyi gerektirecektir. Bu nedenle bu temayla ilgili birkaç hızlı varyasyon oluşturuldu.

Birinci seçenek.Genç bir pancar kökünü,haşlanmış yumurta, salatalık, baharat, sirke, bal, ekşi krema, yeşillikler. Hazırlanma süreci şu şekildedir: Soyulmuş ve doğranmış pancar, defne yaprağı eklenerek tuzlu suda pişene kadar pişirilir. En kısa sürede, şeffaf olabilmesi için bir kaşık çikolata çorbaya eklenir. Daha sonra, ince doğranmış üstler pancar ile bir tencereye konur, kaynatılır, biraz sirke eklenir, birkaç dakika puf soğutulur ve ısı alınarak soğutulur. Çorbanın sıcaklığı oda sıcaklığına ulaşırken, salatalıklar ve otlar ince öğütülür. Ardından her şey karışıktır ve buzdolabına ulaşması için gönderilir.

İkinci seçenek.Aslında, önceki süreci tekrarlar,nasıl başa son aşaması, salatalık ve yeşil ek olarak, haşlanmış et veya tavuk, turp ekleyebileceğiniz tek istisna ile, pancar soğuk pişirmeye.

pancar soğuk yemek tarifi

Yardımcı olacak daha fazla ipucu varBu yemeği bütün ihtişamıyla açın. Örneğin, pancar çorbasına reçete eklemeyi öneren limon suyudur. Sirke veya sitrik asit ile soğuk çorba çok lezzetli olmayacak. Ve yeşilliklerle süslemek, hizmet etmeden önce daha iyi, bu nedenle ilginç bir oyun yaratılacaktır.

Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilirPancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir

Related news

 • GH Andersen. Vahşi Kuğular masalı
 • Nokia 5
 • Sahipliği tanıma talebi, bir iddianame yazma örneği
 • Amigurumi Köpek Yapılışı
 • Gelibolu – Gallipoli

 • Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 27

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir


  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 68

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 98

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 18

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 36

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 7

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 78

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 44

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 48

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 61

  Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir 8