Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 12 09.03.2019, 13:29

Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı

"Tanıtılan Oyatsky Manastırı" başlığı altındanerede olduğu ile ilgili veriler sonuçlandırılıyor. Svir'in sol kolu olan Oyati Nehri üzerinde bir manastır var. Oyat nehri, eski Slav yerleşim bölgelerinden biridir ve 1137'den beri kroniklerden bahsedilmektedir.

Eski Manastır

Genellikle manastırların isimleri ilkonun tapınağı. Bu manastırda kilise, En Kutsal Theotokos'un kendisine girişi onuruna kutsandılar. Aslen bir insanın yerleşim yeriydi ve adı Vvedensky Ostrovsky Manastırıydı. Ostrovsky, nehir üzerindeki yüksek su zamanında her baharda, ada manastırın bulunduğu bir yükselme haline geldi. Daha sonra buna Vvedeno-Oyatsky deniyordu.

Oyatsky manastırı tanıtıldıTemple (burada nasıl, daha sonra açıklayacağız) çok eski bir manastırın bulunduğu alan üzerinde yer almaktadır tabanı muhtemelen Rusya, Altınordu tarafından esir edildi zaman anlamına gelir.

Özellikle saygıdeğer Aziz

Kendisiyle ilgili ilk resmi bilgiler şunlar:Alexander Svirsky'nin hayatı, 1545 yılına ait. Bu kitap St. Herodion'un öğrencisi tarafından yazılmıştır. Bu aile Vepsian içinde, manastırın karşısında, banka Ojať üzerinde bulunan Mandera köyünde doğum ile bağlantılı olarak manastıra anılan (Veps - malochislenny Fin-Ugor Peoples) Stephen köylüler ve Vassa gelecek aziz, aziz, karşısında saygı - Alexander Svirsky (1448-1533 ).Oyat kadın manastırı tanıtıldıAilesi daha sonra gülünce aldı vemanastırda yaklaşık 1475-1480 yıllarında gömülürler. O uzak zamanlarda manastır ve keşişlerin manastırda yaşadığına ve daha yeni Vvedeno-Oyatsky manastırının bir adamın manastırına dönüştüğüne dair raporlar var.

Yakındaki büyük manastır

Içinde Olonets bölgesinde Samir Alexander Svirsky15. yüzyılın sonunda, 1533'te Basil III tarafından bağışlanan bir manastır inşa edilmiştir. Bu makalede neden bahsediliyor? Çünkü İsveç baskınları ve sebep oldukları isyanların sonucu olarak Vvedeno-Ostrovsky manastırı ortadan kalktı. Ve XVII yüzyılın ortalarından 1764 yılına kadar, o, restore, Alexander-Svirsky Manastırı atandı. Daha büyük bir manastırın sahibinin hane rolünü üstlendi. Ve 1764'te, şimdiki Vvedeno-Oyatsky manastırı süpernümere, yani kendi hükmünde yer alan herhangi bir desteğe ihtiyaç duymaz.

Bağımsız bir manastırın kademeli canlanması

1817'ye kadar, manastırın tüm binalarıtahta. İlk taş bina manastırın ikinci tapınağıydı - Bogoyavlensky. O, Tanrı'nın Anne, yemekhane, çan kulesi altı çan ile (kesin olarak bilinmemektedir inşa hangi tarihi) Tikhvin Simge onuruna takdis sıcak şapel vardı.kaynak oyatskiy manastırıİnşaat Hieromonk'un katılımıyla gerçekleştirildiCyril'le. Binalar il klasikleri tarzında tasarlandı. Bu zaman zarfında manastır, çiftlik binaları satın aldı, topraklarda bir kuyu kazıldı ve manastırın etrafında Kutsal Kapılar ile bir ahşap çit büyüdü.kutsal bahar oyatskogo manastırı tanıtıldıMonastik hücreler çevre boyunca yer aldıChegl Nehri üzerindeki kendi değirmenine sahip olan Manastır, Oyati'nin kolu. Daha sonra 1862'de manastırda bir kereste fabrikası da vardı. Ahşap ve soğuğun kurulumdan sonra kalan Eski iki katlı Vvedensky tapınak, 1836 yılında yeniden inşa edildi, ve onun yeni şapel Peter ve Paul onuruna kutsandı. Manastır başkasına ait olan göz önüne alındığında, ve arazinin 500 hektar, bunun herhangi bir yardıma ihtiyacı olmadığını varsayılabilir. Çiftlik iyi kurulmuş ve 1910 yılında şimdiki İzin-Oyat nunnery harap ahşap yapıyı kaybetmiş, yerel bir aziz babası ve annesinin mezar yeri korur ve onun yerine Epifani Katedrali inşa edildi. muhteşem tapınak üç şapel vardır ve AP Aplaksin, Piskopos mimar tarafından dizayn edilmiştir. Katedral modaya uygun bir şekilde Neo-Rus ya da sözde Rus tarzında inşa edildi.

Her zamanki devrim sonrası kader

1917’nin başında bu manastırın kendisiküçük bir sayı - sadece 10 rahip ve üç acemi ev sahipliği yaptı. Ortodoks Kilisesi'nin dini binalarının çoğunun trajik kaderi, bu manastırı da geçmedi. Yetkililerin kararıyla, kapatıldı ve manastırda o dönemde yaşayan tüm keşiş ve rahipler, başrahip ile birlikte, manastırın duvarlarında yok edildi. Tapınak bir kulüp oldu ve üç katmanlı çan kulesi bir su kulesi. Birçok bina tahrip edildi.

Yeni durumdaki canlanma

Ve 1991'de böyle korkunç bir biçimde, eskiManastır, Kutsal Üçleme İzmailovsky Katedrali'ne verildi. 1992 yılının Aralık ayında katedralin hane halkı ekonomisinin yeni hayatı başladı. Manastır yeniden canlandırıldı, ancak Oyatsky Kadın Manastırı olarak biliniyordu. İlk abutusu şimdi ölmüş olan Lidya Aleksandrovna Konyasheva (Dünyada) veya Anne Fyokla idi. Bugünün mutsuzluğu Rahibe Joanna'dır. Yavaşça Tanıtılan Oyatsky Manastırı yeniden inşa edildi. Geçen yüzyılın sonunda ona yakın olan kaynak, manzaralarından biri oldu.

Mucizevi Güç

Bu yerlerde Oyati'deki ilkbahar her zaman oldu. Devrimden önce, en güçlü şifa kaynağı olarak kabul edildi. Buna ek olarak, efsaneye göre, bu su iblislerden korkuyor, kaynak, kadınların kısırlıktan kurtulmasına ve diğer kadın hastalıklardan kurtarılmasına yardımcı oluyor. İçindeki su mineraldir. İlginç bir şekilde, sıcaklık yıl boyunca 12 derecenin altına düşmez. Su sadece ılık değildir, iyot ve radon içerir. Tanıtılan Oyat Manastırının Kutsal Kaynağı'nın kendine has ilginç tarihi vardır.

Harika canlanma

Militan ateizm yıllarında, Komsomol üyeleri savaştıkutsal bir bahar ile - uykuya daldı. Ve bu eski saat kulesinin üstünde su kulesi yakınında olduğu için o zaman, belki, su gitmiş ve Anne Thecla iddia edildiği gibi bir kez daha rahibeler çılgın namazından sonra, attı. Su, manastırın su kaynağını engellediği için, onlar için hayati önem taşıyordu. Kaynak tekrar attı. Sonra kutsal şifa suyu satmak istedi yükselen burjuvazinin canlandı yay çeliği bükülmüş enerjik temsilcileri yakın. Şişelenmeye başladığı anda, su tekrar kayboldu ve bitki kapatıldıktan sonra geri döndü.

Kutsal baharın popülaritesi

Şimdi manastır aktif olarak iyileşiyor veKaynak inanılmaz popülerliğe sahiptir. Yukarıda, Tanrı'nın Annesi'nin "Yaşamı Verme" simgesinin onuruna bir şapel, ve iyot-radon suyunun aktığı doğal bir göletin yakınında bir hamam inşa edilmiştir. Kaynağın iyileştirici gücünün ihtişamı uzaklara yayıldı ve kutsal gücüne inanan hacılar Vvedeno-Oyatsky manastırını arıyorlar.

"Oyat" istasyonu ana dönüm noktasıdır

İyileşme kaynağına nasıl gidilir? Mesken St. Petersburg şehrine aittir ve Büyük St. Sampson Caddesi bulunan, sayı 53 manastır Murmansk rotada kısa bir süre için geçtikten sonra, tren istasyonu "Oyat" çevirmek gerekir Alexander Svirsky Manastırı yakınında yer almaktadır ve tüm 5 km sonra kendinizi istediğiniz manastıra bulacaksınız. Oyatsky manastırı tanıtıldıAynı istasyona manastırın 200 km uzaklıktaki St. Petersburg'daki Ladoga ve Moskova tren istasyonlarından ulaşılabilir.Related news

 • 117 Yıllık Ömrüne Bir Sürü Mutluluk ve Anı Sığdıran, Günümüzün Yaşayan En Yaşlı Kadını Emma
 • KADIN ÖRGÜ PATİK ve EV BOTU
 • Kızlar için bir motosiklet seçmeye yardım etmek
 • Halle Berry güzellik sırları
 • Seyahat için üç ayda 17.8 milyar lira harcandı
 • Etiket: yeşil çayın faydaları

 • Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 76

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı


  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 20

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 100

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 80

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 34

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 24

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 99

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 45

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 67

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 42

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 1

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 59

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 4

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 67

  Oyatsky manastırı kadın tanıtıldı 18