Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

Otomotiv gövde kısmındaki onarım çalışmalarıgenellikle çerçevenin geometrisini geri yüklemek için teknik işlemlerin uygulanmasını sağlar. Zaten kozmetik olan bir başka iş türü de vücudun yüzeylerini istenen dekoratif etki ile sağlamayı amaçlamaktadır. Bu durumda çalışma materyalleri boya, primerler ve koruyucu macunlar içerir. Sırasıyla, otomobil macunları bir kerede birkaç işlevi birleştirir, bunlardan biri koruyucu olanları not edebilir.

otomotiv dolgusu

Dolum ve terbiye karışımları

Hazırlık kütlesi uygulandığında nadiren olurbir katman. Böylece, otomotiv sıvası durumunda - performans açısından farklılık gösteren iki büyük gruba ayrılır. Aslında, bileşimlerin özellikleri, bu veya bu bileşimin uygulanacağı diziyi belirler. Dolgu ve son işlem - doldurma iki kategoriyi ayırın. İlk grup, boya için temel bir temel işlevi yerine getiren karışımları içerir. Bunlar, sert bir mekanik temel oluşturan otomobil kırıcılarının büyük fraksiyon türleridir. Son karışımlar ile temsil edilen ikinci kategori, bir şekilde bitirmek, ancak dekoratif kaplamalar ile karıştırılmamalıdır. Görevi zaten uygulanan kaplamaya dekoratif katmanlarla işlemek için en uygun özellikleri vermektir. Özellikle, alıştırma bileşimleri yapışkanlığın yanı sıra yüzeyin yüksek yapışmasını sağlar.

Takviye edici bileşikler

araba macun talimatı

Bu, bir grup dolgunun tipik bir temsilcisidirgörev listesi, gövdenin taban kaplamasına mekanik güç sağlamayı da içerir. Bu karışımın bileşiminin bir özelliği, fiberglas liflerinin varlığıdır. Bu ince iplik varlığının otomobil çerçevesinin yüzeyi üzerinde platformun çizilmeye dayanıklı tür oluşturur. Ve kompozisyonda cam elyaf ile otomotiv macun nasıl kullanılacağı ile ilgili soruyu cevaplamak için önemlidir. İki yaklaşım olabilir. Birincisi, plastik fiberlerin zaten mevcut olduğu bir bileşimin kullanılmasını içerir. Bu durumda, master sadece karışımın gerekli sularda su ile seyreltilmesi gerekir. Ancak, kendini hazırlayabilir ve dolguları her tür dolgu maddesi olarak kullanılarak, vakıf takviye. Bu durumda, fiberglas liflerin bir karışımı satın ve baz bileşimi ile karıştırılması gerekir. Ayrıca, ortaya çıkan kütle, bir astar malzemesi olarak yüzeye uygulanır.

Son katın oluşumu için karışımlar

Bu tip kaplamalar temelinde hazırlanır.ince taneli hamurlar. Daha önce belirtildiği gibi, bunların işlevi, dekoratif yüzeyler üzerinde daha fazla çalışma için mevcut yüzeyi hazırlamaktır. Preparatın kendisi sadece dolgu kaplamasının yapışmasını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda küçük kusurlarını düzeltmek için de geçerlidir. Unutmayın ki, iri cam elyaf bileşikleri yapılarında ideal değildir ve serbest liflerden ayrı olarak büyük taneler içerebilirler. Sırayla, son araba macunu vücudun pürüzsüz bir yüzeyini oluşturan tüm kusurları ve düzensizlikleri gizler. Bu tabakanın uygulanmasından sonra, taşlama veya parlatma da gerekebilir.

halı sıva çeşitleri

Plastik macun

Metalden farklı olarak, plastik daha fazlasını gerektirirkoruyucu kaplamaların uygulanması açısından hassas yaklaşım. Bu tür yüzeylerle çalışmak için, üreticiler gelişmiş yapışma özelliklerine sahip ince taneli pastalar üretirler. Uygulama sürecinde kullanıcı, dolgu bileşikleri ile daha fazla işlem yapmak için bir temel olarak ya da dekoratif son işlemden önce bir son kat olarak kullanılabilen ince bir tabaka oluşturur. Ancak, bu tür karışımların hazırlanmasının kendi nüanslarına sahip olduğunu düşünmek önemlidir. Bu bağlamda ana soru: plastik için tasarlanmış araba shpatlevku seyreltmek için nasıl? Temel su olabilir, ancak, örneğin, polyester bileşikleri için,% 2'lik bir sertleştirici ilave etmek de gereksiz olacaktır. Ayrıca, işlenmeden önce, çalışan plastik yüzeye yağ giderme filmi uygulanmalıdır.

Macun kullanmak için ipuçları

daha seyrek araba shpatlevku

Vücudun yüzeyini özenle işlemeden önceKir ve pastan arındırılır. Daha sonra kompozisyonun kendisine gidebilir ve sadece önümüzdeki birkaç dakika içinde tüketilmesi garanti edilen hacim kullanıma hazırlanır. Uygulama bir spatula veya bir şırınga ile yapılır - ana şey kalınlık seviyelerinde keskin geçişler olmadan ince ve düzgün katmanlar oluşturmaktır. Araç macununun seyreltilebileceği ek bileşenlere özellikle dikkat edilir. Talimat genellikle sertleştiricilerin ve plastikleştiricilerin dahil edilmesini önerir, ancak katkı maddelerinin kötüye kullanılması gerekli değildir. Gerçek şu ki, değiştiriciler, macunun bazı çalışma özelliklerini arttırıyor, ancak diğerlerini azaltmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra, doğal koşullarda birkaç saat hatta bir gün sürebilen bir kurutma işlemi başlar.

Macun üzerinde olumlu geribildirim

Her ne kadar vücudu macunla işlemek görünse deKompleks, tamamlanmasından sonra sonucun yapılan çalışmaları haklı çıkarması daha olasıdır. Kullanıcılar bu tür karışımların iki avantajını ayırt eder. İlk olarak, yüzeyin tesviye edilmesi ve kusurların giderilmesiyle güvenilir bir astar boyası sağlarlar. İkinci olarak, otomobil macunlarının sahip olduğu operasyonel koruyucu nitelikleri not edilir. İncelemeler, makinenin kullanımı sırasında oluşan pas ve mekanik hasarın pratik olarak macunla işlem gören metal alt tabakayı etkilemediğini göstermektedir. Yani, herhangi bir dış etkiye izin vermeyen koruyucu bir kabuk oluşur.

araba shpatlevkoi nasıl kullanılır

Olumsuz geribildirim

Otomobil macunlarında da sakıncalar var.Kendilerini en beklenmedik boyutlarda ortaya koyabilirler. Örneğin, kullanıcıların uygulanmış bileşiğin yan tarafındaki metal çerçevenin yüzeyi üzerinde olumsuz bir etki kaydettikleri durumlar olmuştur. Burada, büyük olasılıkla, bu tür problemlerin, macunların uygun olmayan şekilde hazırlanmasından ötürü ortaya çıktığı belirtilmelidir - örneğin, katılan değiştiricilerin yüksek konsantrasyonu nedeniyle. Buna ek olarak, araba macunu, tüm astar kaplamaların elimine edilmesiyle vücudu elden geçirmek gerektiğinde çok fazla sorun çıkarabilir.

Sonuç

araba macun yorumlar

Bu gibi kaplamalar çağrılabiliruzman, standart dışı operasyonel etkiler sağladıkları için. Artan yapışkan fonksiyonunu not etmek yeterlidir, bu sayede yoğun bir macun ve metal kavraması oluşur. Asıl soru, araba şampuanının sıradan sürücünün bakış açısından ne kadar haklı olduğu ile ilgilidir. Kuşkusuz, bu tür cihazların koruyucu özellikleri kendilerini en iyi yanlardan gösterir, fakat aynı zamanda dikkate alınması gereken olumsuz faktörler de vardır. Otomobiller için macun uygulamasının olumlu ve olumsuz nüansları arasında bir denge kurmak için, bu tekniği kullanarak üstyapıya yaklaşmak son derece önemlidir. Örneğin, ince tabakalar kullanın, katkı maddelerinin seçimine dikkatle yaklaşın ve tabii ki, zaten kullanımda olan makine yüzeyinin düzenli bakımını unutmayınız.Related news

 • Kötü kredi geçmişi bir karardır
 • Mayasız Pişi Tarifi
 • Fırında peynir ve domatesli kabak hazırlayın
 • Diş bakımı nasıl yapılır ile Etiketlenen Konular
 • Bir kişiyi halk ilaçlarından mahrum eden pembe tedavisi

 • Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum


  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum

  Otomotiv macun: çeşitleri, yorum