Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 2019

Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 2019
22.08.2019

Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 90

Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur

Modern insanlar, özellikle kasaba halkı, oldukçagenellikle başın bir keskin dönüş ile boyun krizi duymak, geçici parmaklarında uyuşma, ağırlığını kafasında, baş ağrısı, rahatsızlık yaka bölümünde (boyun, omuz) hissediyorum. Birçok kişi bu tür duyguların nedenleri hakkında düşünmek veya olağan yorgunluk bunları yazmıyorum. Ancak bu kadar servikal vertebra belirtmek karmaşık bir hastalığın belirtileri olabilir.

Bir kişinin omurgası omurgadır.diskler ile birbirine bağlanır. Biz gövde daha büyük açıyla başını çevirmek mümkün, çünkü çoğu hareketli - omurganın diğer bölgelerinde, bizim boyun ile karşılaştırıldığında. Bu nedenle, servikal vertebralar harekete karşı daha savunmasızdır. Boyun dik bir pozisyonda kafa destekler çünkü üzerlerinde, yatakları ve büyük bir yük. Omurga omurları geri kalanı titreşimleri göndermek omurilik kanalı geçmektedir vücudun diğer bölgelerine (beyin siparişler) Ve eğer servikal vertebra hala, bizim elimizde duyarlılığını vermek serebral kan akımı ve sinir gövdeleri sorumlu omur arteri yalan bacaklar, boyun.

Sık sık rahatsız olan kişileromuz ve boyun bölgesinde uyuşma, parmaklarda karıncalanma, kulak çınlaması, gözlerde karartma, baş dönmesi, gizli süreçler, servikal omurganın deformasyonuna yol açar. Servikal omurları, çıkıntıları veya disk herniasyonunu sabitleyen disklerde, sinir uçlarını sıkacak veya tahriş edecek kemik büyümeleri, sonuçta nahoş hislere ve daha sonra acıya neden olabilir. Beynin (ve dolayısıyla oksijene) kan beslenmesinin zayıflaması sonucunda, bir kişi genellikle baş ağrısı, migren, kronik yorgunluk, baş dönmesi, uyuşukluk hissine uğrar.

Yukarıdakilerin hepsi semptomlardırservikal vertebranın osteokondrozu olarak adlandırılan bir hastalıktır. Bu çok yaygın bir hastalıktır, monitörde uzun süre oturması gereken mesleklerin ortaya çıkması veya diğer gergin donuk duruşlar nedeniyle hızlı bir hız kazanır. Osteochondrosis bilgisayar bilimcileri, kamyon sürücüleri, çok hareketli olmayan bir hayat süren insanları etkilemektedir.

İlk başta akciğerlerde ortaya çıkabilirbilincini kaybedene kadar, kalp ile ilgili sorunlar vardır, başlangıç ​​basıncı dalgalanmaları yüksek tansiyon, damar distoni gelişen: Geçici baş dönmesi ve yorgunluk, ancak vertebral arter basısına, hastalık ivme kazanıyor. Servikal vertebra servikal omurganın kan damarlarının bir spazm yol açar ve bazı durumlarda ve bunların yer değiştirme yoluyla, hangi yıpratmak. Yaşla birlikte resim nedeniyle aterosklerotik süreçlere vertebral arterlerin iç lümenin bunak daralması ile ağırlaşmaktadır. Eğer bir hastalık çalıştırırsanız, servikal vertebra değişiklikler geri dönülmez hale gelir. O osteochondrosis düşünmek gerekmez - bunak hastalığı: şimdi daha fazla genç 15-20 yaş insanlar arka ağrı şikayet ve boyun, baş ağrısı% 30'u aslında omurlar arası arterlerin sıkıştırma sonucu yetersiz serebral kan temini kaynaklanır.

Bu nedenle, servikal osteokondrozu önlemek içinomurga, hastalığın önlenmesine özel dikkat etmelisiniz. Hareketsiz ve yorucu bir duruşta çok fazla zaman harcamak zorunda kalıyorsanız, her saat biraz egzersiz yapın: başınızı birkaç kez eğin, sonra diğerini, ardından aşağı, başınızı dairesel hareketler yapın; omuzlarını oynat ve kollarını oynat. Kötü alışkanlıklardan nasıl yavaş yavaş kurtulacağınızı düşünmeniz gerekir - örneğin, sigara içmek sadece kan damarlarını daraltmaya yardımcı olur. Şekilde bir göz atın - obezite ve aşırı kilolu sadece ateşte yağ dökün. Osteokondroz gelişimi de metabolik bozukluklara katkıda bulunabilir. Sağlıklı bir uykuya dikkat edin: yüksek bir yastık, çok yumuşak bir yatak, vücuda boyunu dinlendirmek için gerekli olan yatay pozisyonu vermez.

Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 2019

Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 2019

Related news

 • 25 adımda yağları atın
 • Emtia uzmanının sorumluluğu nedir
 • Tarçınlı Fincanda Kadayıf
 • Bir çalışanın inisiyatifinde bir iş sözleşmesinin fesh edilmesi bir yükümlülük değil, bir haktır
 • İngiliz devleri, Ömer Faruk Beyazın peşinde

 • Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 44

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur


  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 90

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 40

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 50

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 2

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 64

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 93

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 25

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 83

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 22

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 3

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 14

  Osteokondrozdan servikal vertebra nasıl korunur 41