Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 2019

Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 2019

Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 8 13.03.2019, 21:11

Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti?

Rus ordusunun generalleri gibiSovyet, devrim öncesi Rus ambleminin sürekliliğini korudu. Onları ayıran ana unsur zikzaklıdır. İç Savaş sırasında, üst düzeylerin elden çıkartılmasıyla ilgili olarak ön saflarda albayların doğrudan tanınması ve tebeşir ile eski omuz askılarında doğrudan poligon çizdiği davalar vardı.

apolet Ordu Genel

Çarlık ordusunda dört tane daha yüksekünvanlara komuta etmek. Bu Piyade, süvari ve ayrıca (yıldız işaretleri olmadan zikzak ile apoletlerini) "tam genel" olarak bilinen servis, Korgeneral (zigzaglar üstünde üç yıldız) diğer şube ve Genel Mareşal (zikzak ile apolet ve çapraz kurmayları), Genel idi büyük (iki yıldız).

Şubat 1917'de, ajitatörler tarafından kışkırtılan devrimci askerler ve denizciler, eski patronlarının nefret ettiği "eski güç" sembollerini eski patronlarının omuzlarından kopardı.

1943'te uzun bir aradan sonraSovyet Ordusu yine Rusya'nın farklılık işaretleri için geleneksel hale getirildi. Genel Sekreter, 1917'den önce olduğu gibi generaller arasında ilk ve en gençti. Sonra, artan sayıda yıldıza göre, teğmen ve albay general yürüdü.

Rus ordusunun generalleri epaulet'leri

Üst düzey komutanlar arasındaki ayrım işaretlerineredeyse değişmeden kaldı. İstisna, yalnızca ordu generalinin epaulet'idir, görünümü birkaç kez değişmiştir. Sıra gerçekten orta ve görevleri iki askeri rütbeleri arasındaki çizgi bazen ayırt edilemez hale memura çok yakın.

Dört yıldızlı genel ordu binicileriDaha sonra mareşal ve daha sonra uzak olmayan başlık. Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, bu rütbede komutanlar, kural olarak, cephenin komutan yardımcısı olarak görev yaptılar.

ordu genelindeki yeni apoletler

1974'te en yüksek komutanın nişanıSovyet Ordusunun kompozisyonu bazı değişikliklere uğradı. Bunun nedenleri arasında - mareşal ve ordu generalinin statüsü ve sorumlulukları neredeyse aynıydı. "Durgun", bir sonraki başlık komuta ve kontrol sırasında görüntülenen özel yetenek ve kişilik özelliklerini değil layık ve hizmet sürelerine, hatta sadece yıldönümü için olduğu gibi ek olarak, savaş yıllarında aksine, bu yıllarda, adlandırılmış. Yeni apoletlerini Ordu Genel "düşmüş" bir yıldız, ama ne kadar promosyon umudu ima gibi! Marshall! Yanında motorlu bir tüfek amblemi var. Bu tür nişanlar, SSCB'nin silahlı kuvvetlerine ve daha sonra Rusya Federasyonu'na yirmi yıl sürdü.

1993'te Rus silahlı kuvvetlerindeki mareşal rütbesi kaldırıldı ve 1997'de ordu genelinin omuz kayışları yine 1943'te olduğu gibi dört yıldız oldu.

2013 yılında sarkaç tekrar yanlara doğru ilerlediMareşal'ın yıldızları. Büyük bir yıldızın dört küçük olandan daha güzel olması mümkündür. Bu şekilde, ülkelerin muhtemel düşmanlarının zekasını yanıltmaya çalıştıkları görülmemektedir. Ayrıca, estetik temsillerin nişan stilinin seçiminde önemli bir rol oynadığı varsayılabilir. Gerçek şu ki - bugün ordu generalinin apoletleri yine mareşallere benziyor. Gelecekte değişecekler, henüz çok net değiller.

Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 2019

Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 2019

Related news

 • YAPRAKLI ÖRGÜ BAŞLAMA TEKNİĞİ TÜRKÇE VİDEOLU
 • YARIM İNCİYLE HAVLU KENARINA GÖSTERİŞLİ OYA
 • Ayakkabının Çamuru Hikayesi
 • Doğu kadın isimleri - özellikleri ve sorunları
 • Biyopsi nedir, nasıl yapılır
 • Gelinlik Modelleri

 • Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 48

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti


  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 66

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 36

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 92

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 82

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 85

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 49

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 40

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 29

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 62

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 70

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 57

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 88

  Ordu genelindeki epaulettes kaç kere değişti 71