17.06.2019

Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 57

Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat

Çocuk hala çok küçük iken, riskBulaşıcı hastalıkların ortaya çıkması oldukça yüksektir ve bu yaşta tedavi edilmesi zordur. Elbette, bir çocuk annesinden bir bağışıklık alır, ancak çoğu patojenle etkili bir şekilde mücadele etmek için yeterli değildir. Özellikle, bebeklerde stafilokok, ne yazık ki, mücadele etmek zor olan en tehlikeli hastalıklardan biridir.

Çocuklarda Staphylococcus nedeniylePatojenik bir bakteriyle enfeksiyon, ve önlenmesi çok zordur: bu mikroorganizmalar çok inatçıdır ve eğer çevrede ise, o zaman bunlarla savaşmak çok zordur. Neyse ki, pek çok çeşit stafilokok patojenik değildir, sadece üç tanesi vardır: saprofitik, epidermal ve altın stafilokoklar ve bunlar seyrekdir. Sonuncusu en tehlikeli olanıdır - çocuklarda ve yetişkinlerde Staphylococcus aureus hastalığın en şiddetli formuna neden olur.

Vücuda hasar verdikten sonraCildin ya da birkaç saat sonra çocuklarda yiyecek stafilokok ile birlikte ciddi bir hastalık olarak kendini gösterir. Vücuttaki bakteriler çok çabuk çoğalırlar ve çok geçmeden hayati aktivitelerinin ürünleri ciddi bir zehirlenmeye yol açar ve akut bir bağırsak bozukluğu olarak kendini gösterir. Sıcaklık yükselir, ishal ve kusma başlar, çocuk iştahını kaybeder ve halsizleşir. Özellikle ağır vakalarda, kan basıncı şok başlangıcına kadar azalır. Bunlar hastalığın erken belirtileridir ve cilt lezyonları ile karakterize olan geç bir evre de vardır. Avuç içi, ayak tabanı ve daha sonra tüm vücudun üçüncü veya beşinci gününde, püstüler döküntü oluşur ve zamansız tedavi durumunda iç organlar bu şekilde etkilenebilir. Bu aşamada, çocuklarda staphylococcus çok tehlikelidir ve yoğun ilaç gerektirir.

Bazılarında, özellikle hafif staphylococcus aureus vakalarıÇocuklar neredeyse asemptomatik olabilir veya semptomatoloji deri döküntüleri ile sınırlıdır. Bu durumda, hastalığın daha fazla gelişmesi mümkün olduğundan, teşhis hala doğru ve zamanında yapılmalıdır, bu nedenle herhangi bir döküntü bulunursa derhal tıbbi yardım almak çok önemlidir.

Çocuklarda ve yetişkinlerde Staphylococcus aureusÇok sayıda komplikasyon ile hastalığın en ciddi vakalarına neden olur. Bu gerginlik çok cesur olduğu için, onun oluşum olamaz hiç kimse karşı korunmak için: uzun vadeli, ve onu öldürmez uzun kaynar dahil sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Ayrıca, etil alkol de dahil olmak üzere her türlü dezenfektan, ona yardımcı olmuyor. Her apse ayrı pamuklu çubuk almak gerekir için, stafilokokkal cilt lezyonu olan çocuklar tedavi önerilir, böylece her zamanki parlak yeşil ve - Neredeyse tek güvenilir aracı olduğunu onu yok edebilir. Bu, hızlı bir iyileşmeye ve enfeksiyonun yayılmamasına katkıda bulunur.

Çocuklarda Staphylococcus aureus ve başka herhangi birAyrıca, patojenleri dezenfektan ve ilaçlara karşı sadece aşırı derecede dirençli olmaları değil, aynı zamanda daha önce savaşmalarına yardımcı olanlara karşı da direnç geliştirmeleri nedeniyle tehlikelidir, bu nedenle stafilokok tedavisi kolay bir iş değildir. Genellikle en yeni antibiyotikler ve sülfanilamid preparatları kullanılır. Bebeklerde stafilokok tanısı acil yatışları öneriyor.

Hiçbir durumda başvurmaya çalışmamalısınızKendi kendini ilaçlama - bu durum sadece durumu daha da kötüleştirecektir, çünkü ilaçlar çok dikkatli seçilmelidir ve staphylococci herhangi bir ilaca olağanüstü bir şekilde uyarlandığından ve bu durumda hesapta her gün hesaba katıldığından sadece laboratuar testleri temelinde seçilmelidir.Related news

 • Gülşen Bubikoğlu kimdir, kaç yaşında
 • İDO ve BUDOda bazı seferler iptal edildi
 • Tığ İşi Kurdele Süslemeli Baharlık Bluz Yapımı. 5 .6 yaş
 • Etek Ucu V Kesimli Uzun Kollu Örgü Bluz
 • Liderimiz Muhsin başkan yaşıyor olsaydı

 • Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 3

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat


  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 2

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 32

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 42

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 5

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 20

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 23

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 78

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 73

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 32

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 13

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 80

  Çocuklarda Staphylococcus - acil yatış için bir fırsat 90