Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu 2019

Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu 2019 Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

Banyo, her birinin en gözde aktivitelerinden biridir.çocuk Sadece hijyen sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çocuk bedenini güçlendirir, çocuğun büyümesine ve uyum içinde gelişmesine yardımcı olur. Su prosedürleri, dünyayı keşfetme girişimlerinde, annenin güvenilir elleri tarafından desteklendiğinde iki kat keyiflidir. Bebekler için çocuk yüzme havuzları, iyi ve hazzın ideal bir kombinasyonudur. Bebeğinize mutlu ve sağlıklı bir çocukluk vermek için harika bir fırsat.

Rusya'da böyle birçok havuz var. Bu nedenle hangisini daha iyi seçtiğini sormak mantıklıdır. Ebeveynlerin ve çocuklarının gereksinimlerini anlamaya çalışalım ve çocuklar için en popüler ve "onaylı" çocuk havuzlarını belirtelim.

çocuklar için çocuk havuzları

Ana kriterleri

Eğer tiyatro bir askıyla başlarsa, o zaman havuzpoliklinikten çocuk doktorunun yönleri. Ancak, her zaman evine daha yakın olan merkez, ebeveynlerin ve bebeklerinin normlarına ve temsillerine karşılık gelir. Bu nedenle, kendi başınıza seçmek zorundasınız. Birisi deneme yanılma yoluyla yapar, birisi forumlarda yorum yapmaya güvenir. Her halükarda, bir çocukla yapılan deneylere gitmemek daha iyidir, ancak anneler ile yeni yürümeye başlayan çocuklar için bir çocuk havuzu seçerek, yönetici ile anahtar noktaları derhal netleştirin. Bunlar şunları içerir:

 • Su sıcaklığı.
 • Su arıtma sistemi.
 • Havuzun parametreleri (genişlik, uzunluk, derinlik).
 • Sınıfların uygun programı.
 • Kibar, kalifiye elemanlar.
 • Değişen masalar ve donanımlı duşlarla temiz, konforlu soyunma odaları.
 • Hijyen standartlarına uygunluk vb.

Bazı noktalarda daha ayrıntılı konuşalım.anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

Ideal sıcaklık

Havzadaki su sıcaklığı birçok yöndenseçimin belirleyici kriteri. Sonuçta, bir çocuk (özellikle de bir bebek), sıcaklık değişimlerinden korkmadan sadece suda rahat hissetmemeli, aynı zamanda su prosedürlerinin de tadını çıkarmalıdır. Uzmanlara göre, bebekler için en uygun sıcaklık 32-34 ° C'dir. Göstergeler birkaç derece daha düşükse, o zaman kompleksin mutlaka bebeğin ve annenin ısınabileceği ve hipotermiden kurtulabileceği bir yumuşak sauna içermesi gerekir.

Temizleme sistemi

Rusya'da hijyen standartları zorunludurhavzaların suyundaki klorin varlığı. Bu nedenle, uygulama sadece deniz tuzunun korunmasında ısrar etse bile, suda bir klor fraksiyonunun da bulunacağından şüphe yoktur. Bununla birlikte, bu elementin kendine özgü bir kokusu vardır ve çocuk cildine zarar verebilir. Bu nedenle, bebekler için çocuk havuzları alternatif bir seçenek buldu - aktif oksijen ile temizlik. Kokusu yoktur ve kesinlikle güvenlidir. Ayrıca ozonlama ve ultraviyole tedavisi yöntemleri vardır. Daha yakın zamanda, benzersiz bir polimer (BIOPAG) kullanarak yenilikçi bir saflaştırma yöntemi geliştirilmiştir, ancak henüz yeterli bir yayılma elde etmemiştir.Moskova'da çocuklar için çocuk havuzları

dersler

Bebeğin derslerine başladığınız havuzda zaten olabilirbir buçuk ay. İtme ve dalış, kalem ve bacakların aktif çalışması ve uzun vadede nefesini bir süre tutmak büyüyen bir vücut için mükemmel bir egzersizdir. Bu aerobik, doğumdan sonraki iyileşme döneminde genç anneler için yararlıdır.

Bu tür dersler genellikle birEbeveynlerden ve deneyimli bir eğitmenin gözetiminde. Program, ayda 4 ila 10 ziyarettir. Su prosedürü sırasında bebeğin nasıl davrandığını belirlemek için, bir kerelik (deneme) dersi hazırlayabilirsiniz.

Benimle ne almalıyım

Uygun bir havuz seçtikten sonra ücretlere gidebilirsiniz. Bebekle banyo yapmak için yanınıza almanız gerekir:

 • yüzme için özel bebek bezi;
 • kendiniz için mayo ve slates;
 • iki havlu (bebek ve yetişkin);
 • En sevdiği oyuncağı (özellikle ilk ziyaretlerde, bebeğin ustalaşmasına kadar);
 • bir çocuk doktoru ve test sonuçları (I / solucan, enterobiyoz) ve bir yetişkin için bir terapistin sertifikası;
 • Beslenme için bir şişe (eğer çocuk bir sebepten ötürü memeden “yırtılmışsa”).

Bu standart bir set. Bununla birlikte, her havuzun diğer tıbbi sertifikalar ve test sonuçları ile desteklenebilen bireysel bir listesi vardır.Petersburg'daki çocuklar için çocuk havuzları

Moskova

Moskova'daki çocuklar için çocuk havuzları çok uzunnadir değil. Bugün sayıları bir düzineden fazla başlık. Spor kompleksleri, sanatoryum veya bağımsız kurumların bir parçası olabilirler.

Popülerliğe göre, önde gelen yerlerden biri tarafından işgal edilirBrightFamily aktif eğlence merkezi. Havuzdaki su sıcaklığı 32 derecedir. Havuzun derinliği 136 cm'dir Deneyimli eğitmenler, çocuklar için bir buçuk aydan bir yıla + ebeveynlere sınıflar düzenler. Çocuklar yaş gruplarına ayrılır ve farklı gelişim programları alırlar.

Hizmet kalitesi SOC’den daha düşük değil.doğum ". Bir buçuk aydan bir buçuk yıla kadar çocuklar için sağlık iyileştirici yüzme sunuyor. Çocuk havuzu ayrı bir binada yer almaktadır ve ayrı, özel donanımlı soyunma odaları sunmaktadır. Havzanın derinliği 60 ila 90 cm arasında eğimlidir, su sıcaklığı 32 dereceye karşılık gelir. Saflaştırma metodu klordur (orta konsantrasyonlarda) + sabit filtrasyon. Kaynakların listesi, çocuk nöroloğunun yönüyle desteklenir. Sınıflar bir uzman gözetiminde standart şemaya (bebek + anne) göre yapılır.

Geliştirme merkezi "Delfinenok" bir çocuk merkezi içerirbebekler için yüzme havuzu. Bununla birlikte, 30 ° C'lik bir su sıcaklığında 40 dakikalık dersler, bebek ve annenin havuzda uzun süre kalmasına izin vermez. Bu durumda, çocuklar için yumuşak bir sıcaklığa sahip sauna (75 ° C) sağlanır. Buradaki saflaştırma sistemi, ultraviyole ve kum filtreleri kullanılarak klorsuzdur.

Anneler çocukları için bir çocuk havuzu, Kimberly Land, Ördek Yavrusu, Çocukluğun Aquatoria'sı ve diğerleri de dahil olmak üzere popüler Moskova merkezleri arasında övgüyle karşılandı.
anaokulu havuzunda çocuklar

St. Petersburg

Kuzey başkentinde bugün de çalışıyorsağlık merkezleri ve küçük çocuklar için yararlı su prosedürleri ile sanatoryumlar. Bunların özellikleri çocuğun farklı yaşları için tasarlanmış programlarda yatmaktadır. Yani, spor kompleksi "Neptün" yılında yıldan yıla bebekler için özel sınıflar sunulmaktadır. Çocuk havuzundaki su sıcaklığı ideal seviyede - 32 derece tutulur. Suyun saflaştırılması klorsuz olarak gerçekleşir. Banyodan sonra, bebek ve anne Fin Fin saunasını ziyaret edebilir.

St. Petersburg "Limpik" deki çocuk şirketi, ilgi çekici gelişim programlarına sahiptir. Su aktiviteleri burada masaj seansları ve egzersiz terapisi ile desteklenmektedir.

Polimerlerin yardımıyla yenilikçi su arıtma sistemi "Matrix" fitness merkezinde kullanılmaktadır. Ayrıca rahat şartlar ve ders programı da sunar.

Belli fiziksel sınırlamaları ve patolojileri olan çocuklar için çocuk rehabilitasyon merkezi "Biosvyaz" da aktif olarak kullanılan özel programlar geliştirilmiştir.

St. Petersburg'daki çocuklar için bazı çocuk havuzları("Waterville", Sportlife) ek bir hizmet "Çocuk odası" sunuyor. Bebeğin yüzmekten korkması veya yaramaz olması durumunda, profesyonel personelin gözetiminde verilebilir. 2 ila 12 yaş arası yaş girişi. Servis havuzda yüzerken, çocuk eğlencelerinin çoğunu içeriyor. Bu merkezlerin aksine, St. Petersburg'daki "Dinamit" spor kompleksinde, çocuk odasını ziyaret 6 pm'den 22'ye kadar ücretsizdir.

Voronej

Bebekler için çocuk yüzme havuzları da bulunabilirVoronej. Aile klübü "Çocukluk Adası", her gün genç ziyaretçiler (bir buçuk aydan üç yıla kadar) ve ebeveynleri için kapıları açar. Su sıcaklığı rejimi 31-33 derecelik bir normda tutulur. Suyu arıtmak için ozonlama ve ultraviyole tedavisi kullanılır. Yüzme havuzu çocuklar için mümkün olduğunca güvenlidir: keskin köşeleri, kaygan yüzeyleri yoktur. Bugün aile kulübünde, her biri belirli bir yaş ve çocuğun özelliklerine karşılık gelen yüzmek için çeşitli gelişim programları önerilmiştir.

Bir başka popüler merkez Kapitosha. Çocuk havuzu bir kase şeklindedir, bu nedenle mümkün olduğunca güvenlidir. Su ultraviyole tesisleri ve kum filtreleri kullanılarak arıtılır. Sıcaklık 32 derecede tutulur. Soyunma odaları değişen masalarla donatılmıştır. Sınıflar, bebeğin suda kalma süresindeki artışı (15 ila 50 dakika) dikkate alarak yapılır. Havuza ek olarak, çocuklara ve ebeveynlerine terapötik masaj ve egzersiz terapisi sunuyor.

İlk yerlerden biri "Malysh" tarafından işgal edilmiştir.Voronezh (çocuk merkezi "Solnyshko"). Yüksek sıhhi ve hizmet göstergeleri var. Yaşına göre üç haftadan bir yıla kadar. Su sıcaklığı optimum seviyede tutulur, klorsuz su arıtımı için sistem, sınıflar deneyimli eğitmenler tarafından yapılır.

Voronezh çocuk havuzu "Deniz yıldızı"iki kase var. Birinde, bebekler ve anneleri için, diğeri - üç ila yedi yaş arası çocuklar için sınıflar düzenleniyor. Sıcaklık 32 dereceye karşılık gelir. Suyun saflaştırılması üç aşamada gerçekleşir. İdare, masaj ve 4 yüzme eğitim programı şeklinde ek bir hizmet sunmaktadır.
güneşin Voronezh çocuk merkezinde yüzmek

Akmescit

Sonunda popülerliğe rağmenÇocuklar için kazanç çocuk havuzları zaman, Simferopol onun şehir habercisi gibi çeşitli iftihar edemez. Burada birkaç gelişme merkezi var. En popüler SPA kulübü Infinity. Spor sınıfları deneyimli antrenörler gözetiminde yürütülmektedir. Çocuklar için yaş eşiği bir ila beş yıl arasındadır. havuz derinliği 150 cm bir maksimuma ulaşır.

Öğrenciler anaokulu veya okul havuzunda çalışabilirler. Bu tür kompleksler Simferopol'de var ve eğitmenlerin tecrübeli rehberliğini ima ediyor.

Ev Havuzu

Şartlar ve tesisler izin veriyorsa, havuzbebek evde ve evde yapılabilir. Birçok online mağaza, her boyutta ve her yaş için kaliteli şişme ürünler sunmaktadır. Slaytlı çocuklar için çocuk yüzme havuzları dikkat çekicidir. Onlar sadece çocuğun bedenini temperleme ve iyileştirme, aynı zamanda eğlencenin bir parçası değildir. Tabii ki, bu tür yapılar, çocukların boş zamanlarını doldurmaya ve yüzmenin doğru eğitimini yapmaya hizmet etmemektedir.
kaydıraklı çocuk havuzları

yorumlar

Ebeveynlerin uzun zamandan beri değer ve yararı var.Çocuk havuzları çocuklar için. Resmi web siteleri ve tematik forumlarda mutlu çocuklar ve ebeveynlerin fotoğrafları, bunun doğrudan bir onaylamasıdır. Uzmanların görüşleri ve ebeveynlerin görüşleri, erken yaşlarda su prosedürlerinin, özellikle de kardiyovasküler ve sinirsel aktivite üzerinde çocuğun vücudunun tüm sistemleri üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu vurgulamaktadır. Ders sırasında, çocuk sadece yararlı dalış becerilerini edinir ve yüzmeyi öğrenir, aynı zamanda dayanıklılığı artırır, kasları ve bağışıklığı güçlendirir. Su prosedürleri, sadece bebeklerin refahını değil, aynı zamanda ruh hallerini de olumlu etkilemektedir.

Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu 2019

Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu 2019

Related news

 • Rokforlu Salamlı Makarna Salatası
 • Amigurumi Oyuncak Tavşan Bugs Bunny Yapımı
 • Saçlarınıza Kolayca Dalgalar Verin
 • Yoğurtlu Patlıcan Salatası Veya Ezmesi
 • Zerdeçal Suyu Tarifi Nasıl Yapılır

 • Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu


  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu

  Çocuklar için çocuk havuzları (fotoğraf). Anneler ile çocuklar için çocuk havuzu