Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri 2019

Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri 2019 Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

Bebek huzursuz hale geldiğindeburun akıntısı var, ebeveynler kendilerine şunu soruyorlar: çocuk tedavi etmek yerine hapşırıyor ve sümüküyor mu? Çocukların bu duruma neden sahip olduğunu belirleyin, bu oldukça zor olabilir. Bu durumda, bir uzmana başvurmanız gerekir.Bebek hapşırma ve tedavi daha sümük

Soğuk algınlığı nedenleri

Hapşırma gibi ilk belirtiler vesnot, tahmini teşhis soğuk. Bu durumda, biraz sonra öksürük ve ateş olacak. Bazen şeffaf sümük alerjiler hakkında konuşabilir.

Fakat bu belirtilerin ortaya çıkması için birkaç sebep daha var:

 • uyaranlara vasküler cevap;
 • çocuğun fizyolojik özellikleri.

Çocuk sıcak olmadan burnunu çeker ve hapşırır: ne var?

Büyük olasılıkla, alerjikbebekte reaksiyon. Hastalığın diğer semptomlarına dikkat etmek gerekir. Ancak bireysel hoşgörüsüzlük ile bir şey öksürük ve sıcaklık olmamalıdır. Soğuk algınlığına karışırlarsa, o zaman zaten solunum hastalıkları hakkında konuşacaklar.bebek sümbülü ve sıcaklık

Alerjilerle, ek belirtiler vardırburunda lakrimasyon ve kaşıntı. Bu yaz aylarında çok yaygındır. Tipik olarak, bir aylık bebek hapşırma ve sümük de mevcut olduğunda, muhtemelen, bu alerjik bir reaksiyon. Bebeğin bireysel hoşgörüsüzlüğü, duvarlarda son zamanlarda ortaya çıkan toz veya küf olabilir. Bu durumda, odada günlük ıslak temizlik gereklidir. Hala bir alerji kaynağı polen, evcil hayvan yünü veya bir yastık kabartması olabilir.

Bu belirtileri hatırlamak gerekirHastalığı ortadan kaldırana kadar hastalıklar ortadan kalkmaz. Alerjiler zamanında tespit edilmelidir. Aksi halde bronşiyal astıma yol açabilir. Bu fenomenlerin sıklığına dikkat etmek gerekir. Sonuçta, çocuk bir sümük akışı ve hapşırma varsa ve bu her zaman olur, o zaman bu muhtemelen bir alerjik reaksiyon.

Soğuk algınlığı belirtileri

Kural olarak, bir çocuğun sümüğü ve sıcaklığı olduğunda,Bu solunum yollarının bir enfeksiyondur. Çocuğun hipotermisi durumunda, zararlı bakterilerin yayılması için uygun bir ortam elde edilir. Sonra kendini savunma, hapşırma ve burun akıntısı kendini gösterir. Böylece, vücut mikroorganizmalardan kurtulmaya çalışır.

Virüs hava yoluyla bulaşır. Genellikle neden soğuk olan bir kişi ile iletişimdir.

Bir çocuk ne zaman hapşırır ve sümük, iyileşmekten daha mı? Bu andaki çocuklara nasıl yardım edilir? Hasta bir kişiyle temasa geçmek, mutlaka hastalanacağı anlamına gelmez. Her şey bebeğin bağışıklığına bağlıdır. Eğer bebek pektoral ise, o zaman tüm antikorlar anne sütünün içine nüfuz eder ve hastalığa yakalanmaya ve hastalanmaya daha fazla şansı vardır.şeffaf snot

Son enfeksiyon meydana geldiğinde, snotdaha bol olmak. Birkaç gün içinde, bir hava yolu hastalığı belirtileri eklenir. The snot daha kalın bir kıvama sahip olur. Yenidoğan için çok zor. Tabii ki, musluğu kendi başlarına temizleyemezler. Zamansız tedavi ise, hastalık hem bronşiyal hem de akciğer için çok kötü olabilir. Bu nedenle, çocuğun sümüğü ve sıcaklığı olduğunda, hemen bir uzmana başvurmak gerekir. Bebeği tedavi etmek için hangi hazırlıkların yapılması gerektiğini size söyleyecektir.

Soğuk algınlığında hangi aşamalar var?

İlk aşamada, bebek burun boğulur ve boğazda bir terleme vardır. Tabii ki çocuğunuz henüz bu semptomları rapor edemez, bu yüzden kaprisli hale gelir.

Halihazırda bol miktarda şeffaf sümük bulunan durumun hafif bir bozulmasından sonra. Bu aşamaya burun tıkanıklığı eşlik ediyor. Çocuğun gözleri kırmızıya döner ve sürekli olarak hapşırır.bebek hapşırır ve ne yapması gerektiğini

Yenidoğanın burun sinüsleri ortaya çıktığındaKalın deşarj, soğuk algınlığı son aşaması hakkında konuşmak. Göğüs en sonunda özgürce nefes alabilir. Bu aşama hapşırmaya başladıktan bir hafta sonra gelir.

Soğuk algınlığı aşamalarını tedavi etmek için değilBakteriyel enfeksiyonun aynı özelliklere sahip olması önerilir. Bu nedenle, “Çocuğum hapşırıyor ve tedaviden daha mı sivriliyor?” Sorusu bir uzmana, tıpta çok iyi bilen birine benzemeyen bir arkadaşa yöneltilmelidir.

Bebeğin damarları çeşitli uyaranlara nasıl yanıt verir?

Çevre çok farklıBebeğin henüz tam olarak uyarlanmadığı. Çocukta rahatsızlık, hem tütün dumanından hem de bazı kimyasallardan olabilir. Kural olarak, bebek sık sık hapşırmaya başlar ve nefes alması zorlaşır.

Uyku bozukluğu ve şiddetli baş ağrısı uyaranlara karşı ana reaksiyon işaretleridir. Ama yine de, bir bebek size onu tam olarak neyin rahatsız ettiğini anlatıyor? Tahminler oluşturmak gereklidir.

Yenidoğan konservesine ve annenin yediği yanlış yiyeceklere tepki verin. Bu emzirirse oluşur.

Bebeklerin fizyolojik özellikleri nelerdir?

Genellikle en yaygın kalite neredeyseHer bebekler dar nazal geçitlerdir. Çocuk büyüdükçe, dönüşür ve normal olurlar. Kural olarak, çocuklar üç ay kadar hapşırır ve şeffaf sümük vardır. Daha sık belirtiler yoksa ve diğer belirtiler görünmezse bu durum korkulmamalıdır.bir aylık bebek hapşırma ve sümük

Bebeğinizin hapşırma sebebi isefizyolojik özellikler ve bu doktor tarafından onaylandıktan sonra özel bir şeye ihtiyacınız yoktur. Burun solüsyonu ile burun yıkanmadan önce bebeğin nazal geçişlerini temizlemek için sadece özel pamuklu flagella yardımı ile düzenli olarak yapılmalıdır.

Sorunun başka cevapları var: Çocuk niçin hapşırır ve sümük (tedavi etmekten ziyade, şimdi öğreniriz)? Örneğin, daha büyük çocuklar burunlarına fazladan küçük bir nesne koyabilirler. Ayrıca hapşırırlar, ancak bu belirtilere ek olarak, belirli bir koku ortaya çıkar. Bu durumda, LOR ile iletişime geçmeniz gerekir. Küçük kısmı çekmeye ve birikmiş mikroorganizmaların burunlarını durulamaya yardımcı olur.

Hangi faktörler soğuk algınlığına neden olur?

Bir çocuğun sümüğü ve sıcaklığı olduğunda,her şey sözleşmeli olduğunu gösterir. Bebek kataral hastalığının sadece havadaki damlacıklar tarafından değil, aynı zamanda belirli faktörler altında da bulaşabileceği anlaşılmaktadır.

Yani, eğer çocuk aşırı soğutulmuşsa, o zaman başlayacakİlk hapşırma, ve sonra diğer belirtiler katılacak. Ayrıca, bebek hava koşullarına uygun olarak kesinlikle giyilmelidir. Yenidoğanı yaz sıcağında kuvvetle sarmayın ve soğuk sonbahar mevsiminde hafif bir elbise giymeyin.

Bebeğin zayıf bağışıklık çabukluğuna katkıda bulunur.Soğuk algınlığı enfeksiyonu. Bu nedenle, küçük yaşlardan itibaren uzmanlar çocuğunuza soğuk algınlığı için iyi bir direnç sağlayacak olan temperlemeyi önerir.

Ayrıca, bir emziren annenin yeterli miktarda protein alması gerekir. Sonra bebeğinizin hastalanmayacağı yüksek bir olasılık olacaktır.

Tabii ki, hasta insanlarla iletişim kurmayın ve çok kalabalık yerleri ziyaret etmemeye çalışın.

Çocuk hapşırır ve sümük: ne yapmalı?

Bildiğiniz gibi, soğuk algınlığı bir türVücudun dış uyaranlara karşı koruyucu reaksiyonu. Dürümünü hapşırmaya gerek yok, sonra tüm mikroplar vücuda girecek. Bu durumda, bir genyantrit kadar ciddi sonuçlar olabilir.çocuk sümük ve hapşırma

Çocuğunuz nadiren hapşırırsa, örneğin, 1-2 kezGünde, daha sonra özel etkinlikler gerekli değildir. Ancak bebeğin bol miktarda şeffaf sümbürü varsa, doktora başvurmak gerekir. Hapşırma ve burun akıntısı görünümünün doğasını belirleyen uzman kişidir. Kural olarak, çocuklar atandı:

 • burnu temizlemek için araçlar ("Aquamaris", "Physiomer", "Aqualor");
 • vazokonstriktör ("Nazol bebek", "Nazivin");
 • antimikrobiyal maddeler (Protargol, Isofra);
 • bitki kaynaklı preparatlar ("Pinosol").

Ebeveynler için kurallar

Anneler ve babalar bebeğinizin hastalanmasına izin vermeyecek birkaç basit tavsiyeyi takip etmelidir:çocuk sıcak olmadan burnunu sokar ve hapşırır

 • Dairenin kalıcı ıslak temizliği. Her durumda, çocuk hasta olmasa bile, mobilya, oyuncak ve zeminleri silmek gerekir. Yetişkinlerden biri hastalandığında, mikropları mobilya eşyalarına yerleşir. Islak temizlik, onlardan kurtulmaya yardımcı olacaktır.
 • Nazal pasajların serum fizyolojik ile yıkanması. Bu işlem virüsleri ortadan kaldırır. Emziği yıkadıktan sonra, bebek serbestçe nefes alacaktır.
 • Düzenli havalandırma. Bir çocuk hastalandığında ve ateşi olduğunda, yürümemelisiniz. Odayı havalandırmak için tavsiye edilir. İlk olarak, apartmanda hava yenilenecek ve ikincisi, virüsler ölecek. Soğuk mevsimde, bu prosedür her odada da yapılmalıdır.

Bebek hapşırır ve iyileşmez mi? Bu makaleyi okuduktan sonra muhtemelen bu soruya cevap verebileceksiniz. Çocuğunuzun hasta olduğunu tam olarak bilip bilmese bile, çocuğu kendiniz tedavi etmeniz tavsiye edilmez. Bir uzmana başvurmalısınız. Gerekirse size tedaviyi reçete edecek ve tanıyı onaylayacak veya reddedecektir.

Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri 2019

Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri 2019

Related news

 • Kişisel jinekolog. Şırınga nedir
 • Mermilerin duşu altında serisi: aktörler, komplo
 • Sodyum karbonat, sodyum hidrojenkarbonat - ilginç
 • İstihdam bulma: bir röportajda soruları doğru cevaplama
 • Merry zoo, bölgedeki en iyi iletişim hayvanat bahçesi Samara hayvanların sevildiği bir şehir

 • Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri


  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri

  Çocuk hapşırma ve sümük: tedavi etmek, nedenleri