Oblomovun eğitimi nasıldı 2019

Oblomovun eğitimi nasıldı 2019
17.05.2019

Oblomovun eğitimi nasıldı 87

Oblomov'un eğitimi nasıldı?

Elbette hepimiz, romanın kahramanını hatırlayınGoncharov Ilya Ilich Oblomov. İsmin kendisi esnemeye neden olur ve "Oblomovizm" sözcüğü tembel bir yaşam tarzıyla eş anlamlı hale gelmiştir. Oblomov'un oluşumundan bahsetmeden önce, onun yetiştirildiği koşulları hatırlamaya değer.

Ebeveyn bakımı

Elbette Ilyusha, bakımın oğluydudeğerli çocuğun her şeyi, çaba harcamadan, kolaylıkla, çaba sarf etmeden sağlamaya çalışan ebeveynleri. Çocuk düştüğü şeyi bile kaldırmasına izin verilmedi, kendini giymedi. Ebeveynlerin evinde iş gerçek bir ceza olarak görülüyordu. İyi yemek ve güzel bir uyku için.

Çocuktan uşaklara emir vermeleri öğretildi. Başlangıçta elbette kendisi bir şeyler yapmaya çalıştı ancak çok hızlı bir şekilde, herkes sizin için her şeyi yaparsa bunun çok daha kolay olduğunu fark etti.

Doğası gereği, bu çocuk mobil, ancak anne-babaÇocuğun soğuk alması ya da düşmesi korkusu yüzünden kaçmasına ya da kaçmasına izin vermedi. Ebeveyn sevgisinden hoşlanmayan Ilyusha doğa tarafından kendisine verilen güçleri yavaş yavaş kaybetti.ilköğretim oblomov

Oblomov'un ilköğretim eğitimi

Ilya Ilyich'in ailesi kayıtsız olsa daBilimlere, Verklev köyündeki küçük bir yatılı evde çalışmaya başlamışlardı, yerli mallarından beş versts vardı. Eğitimini burada Ivan Stolz'da başlattı. Böylece on beş yıla kadar eğitildi.

Oblomov'un ebeveyn eğitimi veliler içindisadece bir diploma sahibi olmanın değerli oğlunun hızlı tanıtımını kolaylaştıracağına inandılar. Çocuğu yatılı okula verdikten sonra, anne ve baba, Ilyusha'nın öğretimle aşırı genişlemesini önlemek için mümkün olan her yolu denedi. anne bakmakta en anlamsız sebeplerle göre Ivan Stolz, enerjik öğretmen yüzden oldukça İlya Oblomov gelişiminde biraz bunu başardı, evde onu terk etti.

Oblomov oluşumu

Moskova Üniversitesi

Çok fazla düşünmeden sonra, ebeveynler oğullarına daha fazla çalışmaya katılmalarını sağladı. Moskova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. Böylece Oblomov'un eğitimi devam etti.

Çünkü ebeveynler "dikkat et"O sırada Moskova'da, o zaman, şüphesiz, o daha fazla bilgiye sahipti. Stolz ile yaptığı tartışmalar, ünlü profesör Nadezhdin'in dile getirdiği hümanizm fikirlerini taşıyor.

Oblomov'un başlangıçta coşkuyla çalıştığı, Goethe ve Byron'un fikirlerinden esinlendiğini, ancak öğrenmeye olan ilgisini kaybettiğini belirtmek gerekir.

Bilimin neden gerekli olduğunu anlamaktan vazgeçti.Ne zaman yaşayacağını merak ettim. Hayatın altında dinlenmek ve haz duymayı anladı. Sonunda, bilimi terk etti. Bundan sonra, gerçek "yaşam" başladı - koltukta ve boşta kalma zamanı. Burada belki de Oblomov'un eğitimiyle ilgili romanda söylenen her şey.

Ayrılık romanında Oblomov oluşumu

Özetlemek gerekirse, çevreyeIlya Ilyich'in çocukluk yıllarını geçiren yetişkin yaşamında herhangi bir ciddi faaliyetten hiçbir şeye sahip değildi. Herhangi bir çalışma onun tarafından olumsuz bir şey olarak görülüyordu. Hemen hemen her zaman Oblomov bir onay için çalıştı, yani bir sertifika almak için. Doğadan yetenekli bir adam olmak, kendini hayatta yaşamamıştır. Böylece Oblomov'un Oblomov romanındaki eğitiminin resmi bir doğa olduğunu görüyoruz.

Oblomovun eğitimi nasıldı 2019

Oblomovun eğitimi nasıldı 2019

Related news

 • Çikolatanın bozulduğu nasıl anlaşılır
 • Günlük Basit 31 Topuz Modeli 2019 – 16
 • Ananasın Faydaları Nelerdir
 • İzlanda Erkeklere Kadınlardan Daha Fazla Maaş Vermesini Yasakladı
 • Sanal aldatma tipleri ve sahtekârlığa karşı site kontrolü

 • Oblomovun eğitimi nasıldı 38

  Oblomovun eğitimi nasıldı


  Oblomovun eğitimi nasıldı 70

  Oblomovun eğitimi nasıldı 29

  Oblomovun eğitimi nasıldı 14

  Oblomovun eğitimi nasıldı 72

  Oblomovun eğitimi nasıldı 35

  Oblomovun eğitimi nasıldı 41

  Oblomovun eğitimi nasıldı 30

  Oblomovun eğitimi nasıldı 33

  Oblomovun eğitimi nasıldı 18

  Oblomovun eğitimi nasıldı 62

  Oblomovun eğitimi nasıldı 88

  Oblomovun eğitimi nasıldı 76