Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 2019

Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 2019
18.07.2019

Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 39

Oblomov romanında Zakhar'ın görüntüsü. Goncharov'un romanı "Oblomov" da Zakhar kimdir?

Ivan Alexandrovich Goncharov kendi kurdu1859'da, serfliğin kaldırılmasından sadece iki yıl önce çalış. Ana konulardan biri, Oblomov romanında Zakhar imgesi. Bu tip Ivan Alexandrovich Goncharov, yazarın, bu sınıfın temsilcilerini, yaşam koşullarını değiştirmekte zorlanan eski sertleşmeye sahip kişileri anımsattığı "Yaşlılar'ın Hizmetkarları" adlı ayrı bir makaleye ayırdı.

Oblomov sorunları

Zahar'ın edebi soy ağacı

Zahar kendi edebi soyağacına sahipti. Bu Puşkin'in kulu eserlerinin Savelich "Kaptanın Daughter" dan gelmektedir. Bu iki bireylerin karakterleri farklılığa rağmen (Petersburg hayat tarafından bozulmuş ve Oblomov hep akılsızca küçük çocuk, Zahar kimin için efendisine Savelich ve sonsuz amcasının tembellik), sadece efendisine sadakatle bir saplantı haline onları bir araya getiren, aynı zamanda tüm ev sahibine üzerinde eski .

Zahar portresi

ayrılık romanında zahar görüntüsü

"Oblomov" romanında Zakhar imgesi onu karakterize ediyorportre. Ivan Aleksandrovich Goncharov bu hizmetkarı bu şekilde açıklıyor. Bu, gri bir palto ve aynı renkteki bir yeleğin bakır düğmeler, çıplak bir kafatası, "bir kütük gibi" ve griye sahip kalın ve geniş kahverengi favorileri olan, her biri "üç sakal" olan yaşlı bir adamdır. Saçma ve gülünç görünüşü tasvir eden Zahar'ın portresi, yazar ve özel bir sesle desteklenir: kahraman veya hırıltılı ya da köpek gibi ezilir, ama konuşmaz. Tanrı tarafından verilen ses, Zahar'a göre, o yaşlı beyefendi ile oraya gittiğinde ve avında şiddetli bir rüzgâr esti.

Hizmetkar Zachar: Özellikleri

Oblomov'un kahramanları

Kir, toz ve çöplere ilgisizlik bunu ayırt ederÇeşitli yazarlar tarafından Rus literatüründe tasvir diğer karakterlerin gelen insan hizmetçiler. Hizmetkar Zakhar ona tahtakuruları ve onlar Tanrı'yı ​​icat olarak hamamböceği ile başa çıkmak için izin vermez bu açıdan onların felsefesi, içinde vardır. İlya İlyiç ailesi özelleştiricisini değinir zaman, tam tersine yaşayan, o gözlem olağanüstü yetkilerini keçe argümanlar, diyor. Zahar bu kahramanlar "Oblomov" açlıktan çünkü Almanlar hiçbir kir vardı ve ailesi giyilen elbiseler yok bu yüzden babasının omzuna ile ceketinin dağ evinde İlya İlyiç dolaplar yatan, oğluna geçtiğini belirtti.

Bu hizmetçi, tüm dış içinyine de gevşek, gevşek bir şekilde toplanmış. Yani, onu eski okul lordly iyi bir alışkanlıktır sonsuz görevlileri geçirmek izin vermez - haydut Tarantyev taşralı Ilya Ilyich bir süre için bir takım elbise kiralaması sorduğunda, Oblomov Zakhar kulu hemen reddeder: Eğer yelek ve gömlek dönünceye kadar o başka bir şey almaz. Ilya Ilyich ısrarından önce kaybolur.

Ilya Ilyich Oblomov'a sadakat

zahar'ın hizmetkarı

"Oblomov" romanında Zakhar imgesi kendisi için imkansızdırBu kahramanın en önemli özelliğinden bahsetmeden sunmak - Ilya Ilyich'e sadakat. Özellikle "toksik kişi" bir "sefil kelimeleri" olarak nitelendirdi - yerli Oblomovka uzun unutulmuş tüm vakıf aşağıdaki kulunun ustası Fidelity İlya İlyiç Zahara en etkili ve tanıdık bir yol öğretir zaman bölümde özellikle açıkça tasvir. İntiharın bir dakikasında hizmetçi, Ilya Ilyich'i bir apartman dairesinden diğerine kolayca hareket eden ve yurt dışına çıkan diğerleriyle karşılaştırır. Bu, Oblomov'a gururlu ve zorlu bir başkaldırı nedeniyle onu başka biriyle kıyaslamanın imkânsız olduğu konusunda ilham veriyor. Böylesi bir cevap, Zahar'a bütün küfürlerden daha çok dokunur: Efendisini diğer insanlarla karşılaştırdığında bazı sınırların sınırlarını aştığını düşünür.

Zahar görüntüsüne yansıyan iki dönem mühür

hizmetçi Oblomov zakhar

Bu hizmetkârdan yoksun değildir ve diğerleri gibi yoksundur.Oblomov'un kahramanları. Ivan Aleksandrovich Goncharov, kahramanın karakterini bu karaktere dayatan iki çağa eşzamanlı olarak ait olan "korku ve suçlama şövalyesi" terimiyle tanımlamaktadır. Birinden kendisine miras yoluyla, Oblomovka'ya bağlılık sınırlarının ötesine geçti ve bir diğerinden, daha sonraları - ahlaksızlık ve arınmadan mahrumiyet. Zahar, bahçedeki diğer hizmetçilerle dedikodu yapmayı sever, üstelik onun büyüsünü süsleyen ya da hiç görünmediği gibi onu açığa vururken, arkadaşlarıyla içmeyi reddetmez. Bu hizmetçiyi bazen ve cep harçlığından aldırmayın - bakır, orta büyüklükte, ancak kesinlikle satın alımlardan kalan değişimi alır. Zakhar'ın dokunduğu bütün nesneler kırılır, kırılır, öyleyse anlatının başlangıcına kadar, Oblomov'un evinde bir fincan ya da sandalye olsun, çok az şey kalır. Hizmetçi bu yemeği bir kural olarak, o çatalı ya da somunu ...

hizmetçi zahar karakteristiği

Başka bir özellik Ivan tarafından işaret ettiİki farklı dönemlerden karıştırma ile karakterize Goncharov,: Zahar Efendisinin için ölmeye hazırdı, doğal ve kaçınılmaz görev olarak gördüğünü fakat onun yatakta uyanık oturup bütün gece gerektiğinde, sağlık bağlıydı ve İlyas'ın hatta hayat vardı Ilyich, o zaman Oblomov ürününün bu kahramanı kesinlikle uyuyacaktı. Bu nedenle, iki çağın bağlantı problemleri de bu romanda yükseliyor.

Oblomovka ile kırılmaz bağlantı

Zamanla, çözülmezOblomov ve onun kulu arasındaki ilişki - sadece güzel bir hayal, ilişkilerini karakterleri, yaşam ve çatışmaları meydana antik velilerin efsanelerinden", ruhunda kendi mağazalarında her biri son iki sakinleri ve temsilcileri Oblomovka gibi. Bir uykulu yerli Oblomovka ve yavan nesnel gerçeklik dünyasına - sebebiyle iki dünyayı tezat gerçeğine bir eser büyük ölçüde "Oblomov" sorunlar büyüdü. Romanın ortasında Zakhar aniden çok daha temiz, becerikli ve zeki ondan daha aşçı arasında anason, evlenir bile, hizmetçi Oblomov kendisi hayatını orada düşünemiyorum onsuz zamanki işleri yapmak için izin vermeme mümkün olduğunca çalışır.

Oblomov ile iletişim

Zahar'ın varlığı aslında biterEfendinin ölümü ile, hayatının ardından acı ve gereksiz bitki örtüsü haline dönüşür. İvaniç'in ölümünden kısa bir süre sonra, Zekat'ın eşi Anisya öldü ve Oblomov'un karısı Agafya Matveyevna Pshenitsyna, Zakhar'ı sert bir “kardeş” ile evde tutmayı başaramadı. Sadece arada sırada besler ve kış için biraz sıcak giysiler verir.

Tamamen "Oblomov" romanında Zakhar görüntüsüçalışmanın son sahnesinde ortaya çıkar. Finallerde, Ilya Ilyiç'in bir arkadaşı olan Andrew Stolz, kilisenin yakınındaki sadaka dilenen neredeyse kör, yaşlı, yaşlı bir adam olan Zakhar'la tanışır. Ama bu kahramanın köye gitmesi, onu baştan çıkarmaz: İlya Ilyiç'in mezarı gözetimsiz bırakılamaz, çünkü onun yanında sadece huzur bulur.

Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 2019

Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 2019

Related news

 • Kürklü bayan hoodies - Bu nedir
 • Tövbe suresi ve Tebük seferi
 • Гњ Harfi Дle BaЕџlayan RГјya Tabirleri
 • Kaşık Salatası
 • Calvin Klein 2013 kış modası

 • Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 44

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir


  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 12

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 33

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 70

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 25

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 40

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 50

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 1

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 40

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 77

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 49

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 59

  Oblomov romanında Zakharın görüntüsü. Goncharovun romanı Oblomov da Zakhar kimdir 32