Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 2019

Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 2019

Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 62 23.01.2019, 01:47

Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader

Çok uzun zaman önce ünlü Sovyet'in adıMadenci plak şirketi gazete sayfalarını terk etmedi. O sadece büyük bir ülkenin değil aynı zamanda dürüst çalışmanın, fedakarlık simgesiydi. Ayrıca daha sonra ona adını verdiği hareketin gelişmesine ivme kazandırdı. Stakhanov adı altında kişiliğin arkasında saklanan nedir? Bir başarı mı? Trajedi mi? Ya da ikisi de mi?

ünlü Sovyet madencisinin soyadı

Stakhanov'un şöhreti

Ünlü Sovyet soyadımadencilik sicil sahibi herkes tarafından biliniyordu: hem ilkokul öğrencileri hem de yüksek öğretim kurumlarının öğrencileri. Parti kongrelerinde yüceltildi ve örnek olarak uluslararası arenada gurur duydu. Ancak yine de onun hakkında yenilikçi yaklaşımı hala bugün kullanılıyor olmasına rağmen, onu hemen unutmuşlar.

Basit bir işçi-madenci, sadecesaygı duymakla kalmayıp, aynı zamanda küçümseme ve nefret etme. Onun hatası olmamasına rağmen: Dürüstçe çalışıyordu ve ilerlemenin bir simgesi haline getirilmiş olması propagandanın ve o zamanın yetkililerinin malı oldu. 31 Ağustos 1935'de ünlü olan madenci, ekibinin normdan çok bir vardiyada kömür çıkardığında uyandı. (Sonradan o çünkü gazetesi "Pravda" bir yazım hatasıdır Alex ismini değiştirmek zorunda kaldı) Andrew iki ahşap adamla çalıştı çöküşü önlemek için şaft düzeltmek amacıyla davet ve sadece kömür kesme üzerinde duruldu. Böylece, yerine koymak yedi ton, onlar almak mümkün başardı yüz ve iki.

SSCB madenci kayıt tutucusunun soyadı

Stakhanov hareketinin tarih öncesi

Ünlü Sovyet'in ismininmadencilik plak şirketi, tesadüfen değil ortak bir isim oldu. Basit bir işçi bir yenilikçiydi, bu yüzden maden verimliliğini nasıl iyileştireceğini önerdi. O zamanlar yetkililer emek mücadelesini savunduklarından ve halkı ortak çıkarlar için daha fazla çalışmaya çağırdığından liderlik çok hızlı bir şekilde tepki gösterdi. Stakhanov'un efsanevi değişiminde her şey dikkatle hazırlandı: yeni ekipman teslim edildi, ekstraksiyon yeri aydınlatıldı, işin önü hazırlandı. Fakat kameraların sahneleri ve gazetecilerin dikkatinin arkasında asistanlar Alexei-Andrey idi.

Teklif dikkate alındığında dikkate değerdir.ünlü madencilik şirketi olan Stakhanov'un kendi madeninde, daha sonra tüm endüstride önemli ölçüde büyümüştür. Öyleyse işbölümü fikri, ulusal ekonominin diğer alanlarında yaygın bir şekilde kullanıldı.

Bir madencinin ömrü

madenci kayıt sahibi soyadı

Ünlü Sovyetin adı olmasına rağmenmadenci kaydı basılı yayınların sayfalarını terk etmedi ve diğer işçileri taklit etmeye başladı, bu adamın kişisel hayatı tamamen başarılı değildi. Kariyeri kapalı alıyordu yılında tarafça talep ettiği gibi, o, Stalin'in kendisi adam tüm Birliğine mektup yazdı tarafından himaye edildi, ancak basit çalışkandı iyi bir lider haline gelebilir edilir? Ve bunu gerçekten istiyor muydu? Şandan ve yararsızlık duygusundan (sadece çalışmak istedi) Stakhanov bir içki aldı. oyuncak gibi manipüle: benzeri - Başka mayın patron transfer istedi - taşınmaya zorladı kararnameyi, aynı yerde, hepimiz yeni kayıtlar gerektirir ailesini bırakarak. SSCB Soyadı Miner-şampiyon başta diğer isimler arasında kaybolmak, unutmaya başladı ve onun kaderi hiç kimsenin ilgi olduğunu.

Büyük makine vida geçirdi

madenci kayıt sahibi soyadı

Yeni bir dünyanın inşası için harekettesoyadı şehri, mayınları ve çok sayıdaki sokakları olan madenci kayıt sahibi, büyük bir rol oynamıştır. Ama mutlu muydu? Muhtemelen hayır, aksi takdirde içki içmeye gitmeyeceğim, birkaç kez evleneceğim. Düşen yıllarda kendisine teslim edilen Sosyalist İşçi Kahramanının bir yıldızı onu memnun edemedi, sadece strese neden oldu.

Alkolle Stakhanova aynı şekilde bağımlıydıün, zira aydınlar ve parti liderleri ile yapılan konuşmalar ve toplantılar her zaman masayı kapsıyor. Resmi olarak açıklamadığı halde alkolden öldü. Kronik alkolizmin sonuçları (derin skleroz, inme, beyaz ateş) dünün kahramanı bir psikiyatri hastanesine götürdü. Orada 5 Kasım 1977'de toparlanmayan başka bir dünyaya gitti. Efsanevi katilin son sığınağı Torez şehrinin merkezi mezarlığıydı.

Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 2019

Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 2019

Related news

 • Saç Bakım Maskeleri
 • GELİN ÇEYİZİNE BONCUKLU TIĞ ÖRGÜ PATİK
 • Bir kişiyi cep telefonu numarasına göre bulmak ve yasaları çiğnemek nasıl
 • Bir adama nazik nasıl diyebilirim

 • Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 99

  Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader


  Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 68

  Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 36

  Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 97

  Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 16

  Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 87

  Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 25

  Ünlü Sovyet madenci-kasetçısının adının gizlendiği kader 47