Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 2019

Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 2019

Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 26 28.01.2019, 19:49

Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları

Nikon Coolpix L840 dijital kamera geldiL830 modelini değiştir. Ve eğer görünüşleri çok farklı değilse, o zaman yeniliklerin özellikleri biraz iyileşti. Bu oldukça büyük bir optik zoom ve uygun bir fiyata sahip bir sahte ayna kamera. Nikon L840 başka neler yapabilir? Profesyonellerin ve amatörlerin incelemeleri, ayrıntılı özellikleri, profesyonellerin artıları ve eksileri - tüm bunlar bizim incelememizde bulacaksınız.

Görünüm ve kullanılabilirlik

Nikon Coolpix L840 kompakt kameraÜreticinin hattı, geleneksel dijital ve SLR kameralar arasında bir ara yer tutar. İkincisi ile, son derece benzer bir benzerliğe sahiptir ve ilk önce kullanım sadeliğini kabul etmiştir.nikon l840

Kameranın temel düğmeleri bile buna sahipdijital fotoğraf makinelerinde olduğu gibi konumu ve geniş gövdesi elverişli bir şekilde elverişlidir. Lastik pedler kaymayı önler ve deklanşör düğmesi ve büyütme için tekerlek, işaret parmağının altına kolaylıkla girer.

Farklı açılardan atış yapmak herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.çünkü 3 inçlik ekran 90 derece yukarı veya 85 derece aşağı saptırılmıştır. 921 bin piksellik yüksek çözünürlüğe ve çok iyi görüntüleme açılarına sahiptir; bu, renk oluşumunun kalitesini ve görüntünün pozlamasını doğru bir şekilde belirler.

Davanın altında bir pil yuvası ve bir hafıza kartına açılan bir tripod yuvası ve ortak bir kapak var.

ayarlar

Farklı çekim senaryolarına sahip tanıdık bir tekerlekHayır, onlara ulaşmak için ekranın sağındaki Sahne düğmesine tıklamanız gerekiyor. Varsayılan modlar, otomatik mod ve Panorama modu dahil olmak üzere 18 başka senaryo arasında seçim yapabilirsiniz.

Bu düğme ayrıca 9 elektronik filtreye erişim sağlar.

Otomatik mod, dijital kameralardakine çok benzer. Kullanıcı beyaz dengesini, ISO değerini ayarlayabilir ve Menü düğmesini kullanarak odaklanacak noktayı seçebilir.nikon l840 yorumlar

Menüde sürekli çekim modunu, çerçeve boyutunun ayarlanmasını ve kalitesini de bulabilirsiniz.

Ancak pozlama telafisi (pozlama telafisi)Ayarları kontrol etmek için sağdaki düğme seçicide bulunur. Değeri +/- 2 EV olarak değiştirilebilir (Nikon L840 kamerayı kapattıktan sonra orijinaline geri döner).

Seçicinin geri kalanı şu şekilde kullanılır:

 • üst - flaş kontrolü;
 • Sol taraf gecikmeli çekim için zamanlayıcıdır;
 • alt - makro odaklama (otomatik modda).

Flaşın kendisini kullanarak manuel olarak açılması gerekiyorSol elin hemen altında bulunan düğme. Oldukça uygun, çünkü yanlış zamanda çalışmayacağından emin olabilirsiniz.nikon l840 kamera

Objektifin kendisi yavaş zum yapmak için bir kaldıraçtır. Daha sonra, geniş bir odak uzaklığına sahip merceklerle çalışırken çerçeveyi ayarlamak için düğme.

Teknik özellikler

Nikon L840 yavaş çağrılamaz. Açılır ve 1,4 saniyede bir fotoğraf çeker, hızlı bir şekilde iyi ışığa odaklanır. Fotoğraf makinesi yakınlaştırıldığında ve karanlık koşullarda çekim yaparken biraz yavaşlar, ancak genellikle hızlı çalışır. Birkaç rakam:

 • Pozlama - 1/1500 - 1 sn arasında, "Fireworks" modunda gece çekim yapmak için 4 saniyeye kadar;
 • Maksimum görüntü çözünürlüğü - x 3456 4608 (yaklaşık 7 MB dosya boyutu);
 • matrisin hassasiyeti 16 milyon renktir;
 • ISO - 125-1600, otomatik modda - 6400'e kadar;
 • lens - NIKKOR, 9 grupta 12 eleman;
 • Lensin odak uzunluğu - 4.0-152 mm;
 • zoom - optik 38 kat, dijital - 4 kat, Dinamik Güzel Yakınlaştırma 76 kat.

Nikon L840'ın temel yapılandırmasında: manuel, 4 adet pil (alkali), objektif kapağı, USB kablosu, omuz askısı ve kamera kendisi.

pil

Güç kaynağı için son derece önemli bir özelliktaşınabilir teknoloji. Nikon Coolpix L840, 4 adet AA pil ile çalışıyor. Bu özellik artıları ve eksileri vardır. Açıkçası, bataryaların, acil durumlarda, kayıp veya hasar görmüş bir bataryayı değiştirmekten ya da tarla koşullarında şarj etmekten daha kolay olduğunu görürüz. Ancak bunların fiyatı, kalitesine ve yapabileceğiniz resimlere bağlıdır ve nihayetinde kaçınılmaz olarak özelliklerini kaybedecektir. Bu nedenle, pahalı nikel-metal hidrit piller daha uzun süre dayanacak ve bir tam şarj ile yaklaşık 740 çekim, ve daha ucuz alkalin piller (kamera ile birlikte geliyor) - 590 çekim.

nikon coolpix l840

Ayrıca, pil bölmesinin tasarımı iyi düşünülmemiştir, çünkü açıldıklarında yerde uyuyabilirler.

Kablosuz bağlantı

Bu işlev L830'da mevcut değildi ve olduNikon Coolpix L840'ın avantajlarından biri. Wi-Fi özelliğini açmanızı sağlayan tuş üstte, tıkladıktan sonra akıllı telefona veya tablete kolayca bağlanabilir ve bunları kamerayı kontrol etmek için kullanabilirsiniz (Nikon Wireless Mobile Utility'yi mobil cihaza önceden yüklemeniz gerekir).

Kameranın komutlara verdiği cevap oldukça güzeletkileşimin mümkün olduğu mesafe (10 m'ye kadar) kadar yüksektir. Cihazlar arasında resim alışverişi yapmak için NFC iletişim protokolü de yararlıdır.

Fotoğrafların ve videoların kalitesi

Nikon L840'ın aynı şeyi vermesini beklemeyinSLR kamera olarak çekim sonucu. Matrisi, kompakt dijital fotoğraf makinelerinde yüklü olanla aynıdır, ancak işlevleriyle iyi başa çıkmadığı söylenemez.

İyi gün ışığı ile çekilen resimlerTipik ölçülerde görüldüğü takdirde yüksek kaliteli ve optimal pozlamadır. Ancak, güçlü bir artışla, sensörün mütevazı yetenekleri kendilerini hissettirir: nesnelerin kenarlarında güçlü bir grenleşme ve bulanıklık vardır.

Bu özellik çekim yaparken daha da nettiruzak konular veya bir zoom kullanılırken. Kamera, matristeki sarsıntıyı telafi etmek için matrisin hassasiyetini artırmaya çalışır ve böylece sadece bulanıklık derecesini artırır.

nikon l840 profesyonel yorumlar

Düşük ışıkta çekim yapmak ayrıca kışkırtırGürültü azaltma teknolojisinin mevcudiyetine rağmen, makul miktarda sesin ortaya çıkması. Görünen grenlilik, ISO 800'de zaten belirgindir ve maksimum doyurucu, grenli ve bulanık hale geldikçe maksimum 6400'ü bir avantajdan ziyade bir pazarlama yardımcısından daha fazla arttırır.

Ancak titreşim bastırma sistemi, açıklamanın sadece güzel bir çizgisi değildir. Objektiften böyle bir odak uzunluğu için, sadece gerekli ve fotoğrafın kalitesini önemli ölçüde artırır.

Kamera makro çekim (nesne için minimum mesafe 1 cm) ve gece çekim ile iyi bir şekilde baş edebiliyor. İkincisi için iki ek ayar vardır - manuel mod ve tripod.

Video çekme olasılıkları biraz daha küçüktür, ancakhenüz sonuç oldukça iyi. Kamera, stereo ses kaydıyla Full HD (1920x1080 piksel) olarak çekebilir. Optik görüntü sabitlemenin yanı sıra optik zoom da "Video" modunun kullanımı sırasında kullanılabilir.

Menüde, kısa video klipleri otomatik olarak arka plan müziği ve basit özel efektler ayarlama özelliği ile 30 saniyelik bir filme dahil eden ilginç bir seçenek Kısa Film Gösterisi var.

Yerleşik Photoshop

Akıllı Portre, yapabileceğiniz bir özelliktirSahne düğmesi ile açın. "Akıllı portre", cilt tonunu otomatik olarak ayarlamanıza ve belirgin eksiklikleri maskelemenize, kontrastı ve renk doygunluğunu yumuşatmanıza olanak tanır. Her bir parametrenin yoğunluğu azaltılabilir / arttırılabilir ve makul bir yaklaşımla, oldukça iyi bir etki verirler. Fakat bu ayarları kötüye kullanmamak daha iyidir, aksi halde çekimin sonucu doğal olmayacaktır.

kompakt fotoğraf makinesi nikon coolpix l840

Bu gibi gelişmeleri uygulamak istiyorsanızZaten resim çekmek için, galeride seçip Menü düğmesine tıklamanız gerekiyor. O zaman daha fazla seçenek vardır fonksiyonu Glamour Rötuş, gidin: gözlerinin altında ciltte yağlı bir parlaklık ortadan kaldırarak çene küçültme veya gözün büyüklüğündeki artış, kırmızı gözler ve çantalar, hatta dudaklar, yanaklar ve kirpiklerini "rötuş" olabilir.

Modeliniz doğrudan kameraya ve yüze bakıyorduysaresmin neredeyse tüm alanını doldurur, program otomatik olarak yüz özelliklerini ayırt eder ve oldukça faydalı değişiklikler yapar. Her durumda, bu fonksiyonun yardımıyla kolayca eğlenebilirsiniz.

Para sorunları

Nikon L840 dijital kamera ne kadar tutacak?alıcı? Bunun fiyatı 13-13,5 bin ruble arasında değişiyor. Bu popüler ve nispeten yeni bir model, bu yüzden hem internette hem de sıradan mağazalarda bulmak çok kolay. Buna göre, aksesuarlar için daha uygun fiyat veya indirimler aramak için fırsat da var. En azından, bir hafıza kartı (32 GB kapasiteli bir SD kart için yaklaşık 1.5 bin ruble) ve bir pil şarj cihazına (400 pil veya yaklaşık 4 bin tonluk bir dizi için 1,5 bin ruble) ihtiyacınız olacak. ).

Tüketiciler kompakt Nikon Coolpix L840 hakkında neler söylüyor?

İncelemeler çoğunlukla bu model hakkında olumludur. Kullanımı son derece kolaydır ve otomatik ayarlama ile bile iyi bir sonuç verir.

Ancak, birçok kullanıcıAydınlatma, Nikon L840'ın her zaman baş edememesi gereken bir sorundur. İncelemeler, durumun flaş tarafından biraz kurtarıldığını söylüyor, ancak bunu kullanmak her zaman uygun değil ve nihai sonucu kuvvetle etkiler.

dijital fotoğraf makinesi nikon coolpix l840

Pil kullanımı ile ilgili görüşler ikiye ayrıldı: Birisi onu çok uygun bulur ve birileri onunla birlikte gelen aküyü tercih eder. Yani burada, bir kamera satın aldığınız kendi tercihlerinize ve hedeflerinize odaklanmak daha iyidir. Yanında bulunan prizi her zaman bulacağınızdan eminseniz, pil ile birlikte bir model satın almanız daha karlı olabilir ve çok seyahat ediyorsanız, sırt çantasındaki pil paketi kameranızın verimliliğini garanti edecektir.

Profesyonellerin görüşleri

Fototeknikte daha sofistike uzmanlar, ilk bakışta diğer, daha az belirgin olan eksiklikleri bulurlar.

İlk olarak, boyutlar. Fotoğraf makinesi, geleneksel dijital fotoğraf makinelerine oldukça yakın özelliklere sahip olup, bu modelde 68x'lik bir zum yapılabilir ancak Nikon L840 modelinde, oldukça uygun olmayan, 0,5 kg'ın üzerindeki oldukça büyük bir fotoğraf makinesi taşıyacaksınız.

İkincisi, fiyat ve rekabet. Piyasada, aynı özelliklere sahip, ancak daha ucuz veya aynı maliyete sahip, ancak daha geniş bir zum ve dokunmatik ekrana sahip modelleri kolayca bulabilirsiniz.

Özetlemek

Nikon L840 çok değerli bir evrenselkullanım kolaylığı ve yüksek kaliteli görüntüyü bir araya getiren bir kamera (eğer büyük ölçüde artırmıyorsanız ve önemsiz değerlerde sivri yapmıyorsanız). Hızlı odaklanır, iyi renk oluşturma ve pozlama sağlar. Bir döner ekran, 38x zoom ve Wi-Fi biçimindeki hoş eklemeler yalnızca kullanım deneyimini geliştirir.

Ancak, maliyet, büyüklük ve benzeri göz önüne alındığındaRakiplerden gelen modellerin göstergeleri, şu sonuca varabiliriz: cazibesini önemli ölçüde kaybeder. Bu nedenle, satın almaktan veya satın almaktan kaçınmak için net bir karar vermek zor. Nikon L840 hakkında kötü bir şey söylemeyeceksiniz, ancak daha yakından incelemek iyi değil.

Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 2019

Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 2019

Related news

 • Genç Odaları İçin Harika Alan Kazandırıcı Çözümler
 • Putin verimli çalışmasının arkasındaki sırrı açıkladı
 • Ruslar için Bulgaristana vizesiz mi ihtiyacım var
 • Pratik Peynir Tatlısı Tarifi Videosu
 • Nöbetçi ne Muhafız binası nedir

 • Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 82

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları


  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 37

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 60

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 60

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 30

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 46

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 23

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 100

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 10

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 52

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 91

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 64

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 76

  Nikon L840 Dijital Fotoğraf Makinesi: özellikleri, müşteri yorumları ve uzmanları 40