Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 2019

Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 2019
17.05.2019

Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 91

Nikolai Gogol "Sorochintsy Fuarı": özeti

"Sorochinskaya Fuarı", özeti"Dikanka yakınlarındaki bir çiftlikte akşamlar" koleksiyonunun ilk hikayesini ele alacağız. Çalışmanın sadece 13 bölümünün olması ilginçtir. Bu belirli düşüncelere yol açar. Ve aslında, hikayedeki konuşma, çizgiyle ya da onunla ilişkili tarihle ilgilidir.

İş lükslerin tanımıyla başlar.yaz günü Eylem Küçük Rusya'da gerçekleşir. Mallarla dolu vagonlar, Ağustos öğleden sonra ihtişamı arasında hareket eder. Sorochinets kasabasında gerçekleşen fuara insanlar da yürüyüşe geliyor.

Cherevik fuara gider

Gogol Sorochintsy Fuarı

Solopius Cherevik, ısı tarafından tüketilen gezer. O kara kaşlı kız ve onun kötü üvey annesi oturup, buğday ve kenevir çuvallarla yüklü bir araba takip eder. Güzel Paraska yerel erkeklerin dikkatini çekiyor. Bunlardan biri, diğerlerinden daha akıllı giyinmiş, ona hayran ve onun üvey annesi ile bir kavga başlatır. Bu bölüm bir özet toplanarak kaçırılamaz.

"Sorochinskaya Fuarı" (Gogol), retoldeki bölümlere göre, elbette, orijinal ile karşılaştırılamaz. Bu yazının işinize gösterdiğiniz ilgiye neden olacağını umuyoruz.

Tsybula ile buluşma

Sonunda, gezginler kumaya varırlar,Kazak Tsybul. İşte bir süreliğine bu olayı unutuyorlar. Cherevik, kızı ile birlikte yakında fuara gider. Vagonlar arasında ilerleyen bu kahraman, fuarın "lanetli bir yerde" organize edildiğini öğrenir. Herkes kırmızı parşömenin görüntüsünden korkuyor. Bu arada, burada olduğuna dair bazı işaretler var. Cherevik, buğdayına ne olacağı konusunda endişe duyuyor. Ancak, hızlı bir şekilde "eski dikkatsizliğe" dönüp yolda tanıştığı bir adamı kucaklayan Paraska'nın görüntüsüne geri döner.

çöpçatanlık

Yukarıda belirtilen çift olarak temsil edilirGolopupenkov bir oğul. Cherevik'i çadıra götürmek için eski bir dostluk kullanıyor. Düğün hakkında her şey birkaç bardaktan sonra kararlaştırıldı. Ancak, Cherevik eve döndüğünde, onun zorlu eşi bu nişanı onaylamaz ve Cherevik geri çekilir. Üzücü Gritska'da (erkeğin adı) öksüz olan belirli bir çingene, tamamen bencilce olmasa da, ona yardım etmeyi taahhüt eder.

Fuarda Sorunlar

Yakında, garip bir olay hakkında söylentiler başladıSorochinskaya Fuarı'nı doldurun. Bunun özeti şöyledir: Yukarıda bahsedilen kırmızı kaydırma ortaya çıktı, ki bu çoğu gördü. Bu olaydan dolayı Cherevik kızı ve vaftizhanesi altında geceyi geçirmek isteyen vaftiz babasıyla birlikte hemen eve dönüyor. Onlar korkmuş misafirler eşlik ediyor. Afanasy İvanoviç'i misafirperverliğiyle memnun eden Khavronya Nikiforovna, ev eşyalarının tutulduğu tavanın altındaki panolarda saklamak zorunda kalıyor. Masada ve iğnelerde oturuyor olmalı.

Kırmızı kaydırma hikayesi

Dahası, Cherevik'in talebi üzerine cuma onu anlatıyor"Sorochinskaya Fuarı" çalışmasında kırmızı bir kaydırma. Bu hikayenin bölümlerinin özeti, bu hikayeyi gözden kaçırmadan derlenemez. Bu işin çok önemli bir parçası.

Sorochinskaya Fuarı, bölümler tarafından özet

Yani, bir cehennemden cehennemden bir cehennem kovulduHücum. Kederle içiyordu, dağın altında yavrulanıyordu, bir kulübede. Şeytan sahip olduğu her şeyi içti. Kırmızı kartını yatırmak zorundaydı, ama bir yıl içinde onun peşinden geleceğini tehdit etti. Bununla birlikte, borcu olan açgözlü shnykar, son tarihi unuttu. Kaydırma yoluna bakan bir adama satmaya karar verdi.

Şeytan geri döndüğünde, böcekçiparşömenler görmemiştim. Ancak bakan, akşam namazı bütün pencerelerde çıktı aldatılmış domuz snouts tarafından kesildi, bıraktı. "Kazıklar ayakları tedavi edildi sürece Shinkarev üzerindeki bu domuzlar onları defrauding itiraf kadar kadar kamçı. kaydırma mümkün değildi dönmek Ama çok cehennem yardım etmedi: onunla gitti Pan, Roma soyuldu. O bir kez daha Sorochinskaya Fuarı'nda satışa getirdi kaydırma repo, sattı. Ancak, nedense ticaret çalışmadı. kadın bir kitapta fark, ateşe atılır, onu yakmak karar verdi. Ancak, kaydırma yandı değildir. Sonra WHO talihsiz rakibi kıpırdamak karar safdışı bırakarak "lanet hediye."

Kaydın yeni sahibi sadece ondan kurtulduonu parçalara ayırdığında, kendini aşmıştı. Bu parçalar etrafa saçılmıştı, sonra gittiler. Ancak, hikaye orada bitmedi. O andan beri, şeytan fuar süresince ortaya çıkıyor. O kaydırma parçaları arıyor ve şimdi sadece sol kol yoksundur. Anlatıcı, tuhaf seslerle birkaç kez kesintiye uğrayan anlatısının bu yerine ulaştığında, aniden bir cam kırıldı ve "korkunç bir domuz yüzü" ortaya çıktı.

Genel panik

Okurlar günlüğü için Sorochinskaya Fuarı özeti

Sonra genel panik eğlenceli sahneGogol. "Sorochintsy Fuarı", yaptığımız hangi bir özetidir, sadece mistisizm, aynı zamanda mizah okuyucuları çekti. Yani, tüm bir kulübede karışık: Popovich kardeşi karısının etek altında sürünerek, bir kaza ve bir patlama ile düştü ve Cherevik, dışarı fırladı şapka yerine pot yakaladı. Ancak yakında, o yorgun ve yolun ortasına düştü.

Çizginin görünümünden sonraki olaylar

Sorochinsky Fuarı özeti

Ertesi sabah, kırmızı ile ilgili olaylarkaydırma, Sorochinsky Fuarı'nın tamamını ele aldı. Onların kısa içeriği, soğutma detayları ile dolduruldu. Yine de fuar hala hışırdı. Ve şimdi, sabah saatlerinde, kaydırmadaki kırmızı manşeti yakalayan Cherevik, satma arzusuna öncülük ediyor.

Kahraman fuara gider, çay için hiç bir şey olmazOnların ticaretinden iyi. Yolunda, sattığı şeyi soran uzun bir çingene buluşuyor. Cherevik bu konuda kafasını karıştırdı, ancak dönüp aniden bir kısra sahip olmadığını fark etti. Kahramanın elinde sadece bir köprü var ve kırmızı bir kol ona bağlı!

Korku içinde, Cherevik koşmak için koşar, ama onunBayanlar yakala. Kahraman, kendi kısrakını çalmakla suçlanıyor. Şeytandan kaçan yetişkin vaftiz babasıyla birlikte gördü, Cherevik bağladı. Samanın üzerine ahıra atıldı. Burada Golopupenkov bir oğuldur ve paylarını yas tutan her iki kumas da bulur. Paraska'yla kendisi için evlenmeyi ister, bunun için esirleri serbest bırakır. Solopia eve gider. Burada kısrak, mucizevi bir şekilde toplanmış, fırıncıları ve buğdayını bekliyor.

final

Öyleyse finale vardık, anlatıyoriş "Sorochinsky Fuarı". Özet Bu hikaye o ilginç değil mi? Bu hikayeyi ne sonlandırdı? Merak etmeyin, şeytan artık görünecektir. Ve var mıydı? Oldukça iyimser hikayesi "Sorochintsy Fuarı" ile biter. Nihai Özeti şu: şiddetli üvey anne harap yaşlı bayanlar da dahil düğün, tüm eğleniyor, dans, müdahale etmeye çalışıyor olmasına rağmen. Bunlar ancak oldukça yaygın sevinç yerine, sadece bir hop taşır vardır.

Sorochintsy Fuarı'nın fuarı

Mutlu bir son gibi görünüyor. Bununla birlikte, hikayesinin sonunda Gogol, neşeli bir resme acıyan üzüntüyü itiraf ediyor. Kısaca, bu dünyadaki her şeyin geçici olduğunu kaydeder. Gençlik, neşe, hayatın kendisi gibi, bir kez tamamlanmak için kader. Ve Nikolai Vasilyevich'in gelecekteki çalışmalarında, güneşli, hafif hikâyenin bu son akoru duyulacak, hepsi yıllar boyunca yoğunlaşacak.

Sorochintsy Gogol fuarının bölümleri

Çok ilginç bir çalışma - "Sorochinskaya Fuarı". Okuyucu günlüğünün bir özetini, bu makaleye dayanarak, gerekli alıntıları dahil ederek derleyebilirsiniz.

Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 2019

Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 2019

Related news

 • Cinsel ruhsal fiziksel uyum TEN UYUMU
 • ABD Yaptırım Tehditlerini Sürdürüyor: Peki Türkiye İçin Olası Riskler Neler
 • BM Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey
 • OOO Farmperpektiva, Samara: Çalışanların geri bildirimleri
 • Tominsky GOK - nedir bu Madencilik ve zenginleştirme Chelyabinsk bölgesinde birleşiyor

 • Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 6

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti


  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 95

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 58

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 84

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 98

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 58

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 100

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 62

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 44

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 1

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 34

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 88

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 3

  Nikolai Gogol Sorochintsy Fuarı: özeti 83