Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehriNijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri

31.03.2019

Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 34

Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri

Oka ve Volga kıyıları, Aşağı neredeNovgorod'un farklı rahatlaması var: nehirlerin sağ tarafındaki bankalara Dyatlovy dağlar deniyor ve burada bulunan şehrin dağlık; sol bankalar alçakgönüllüdür ve şehre bir nehir denir.

Nizhny Novgorod nerede

Bugün Nizhny Novgorod, bilgi teknolojisi, hava, gemi ve otomobil gelişimi için bir merkez olan iki milyondan fazla nüfusa sahip ülkenin en büyük şehirlerinden biridir.

Şehrin tarihi - canlanma tarihi

Şehir 1221'de savunma olarak kuruldu.Rusya'nın uluslararası savaşları ve Moğol-Tatar Horda baskınlarının o çalkantılı döneminde Rusya sınırlarını korumaya işaret ediyor. Nijni Novgorod kentinin bulunduğu yer stratejik açıdan çok avantajlı: nehirlerin dik kıyıları, Djatlovy Dağı'nın eteğinde derin dağlar. Ancak her zaman bu avantajlar kenti kurtardı, defalarca yakıldı, yakıldı, harap oldu. Fakat tekrar kurtarıldı, kayıpları doldurdu.

Nizhny Novgorod'un merkezi nerede

Rusya Cepleri

Rusya cebi, çantası şehre takma ad koydu.1816'da Makariev Fuarı'ndan transferden sonra, ticaretinin gelişmesi, gelişimine benzeri görülmemiş bir artış sağladı. Nizhny Novgorod'un bulunduğu bölgede bugüne kadar hayatta kalan adil bir kompleksin inşası başladı. Şimdi Fuar pavyonları 6, 5 toplantı salonu, bir varlık adil bir çok ülkede ulusal sergileri yer alıyor ve prestijli fuarlarda Nizhny Novgorod sergisi yüksek not verilir.

Alt ve Montferran

Katedrallerden birini tasarlamak içinNijniy Novgorod Fuarı - Kurtarıcı veya Staroyarmarochny - özellikler siluet oluşturma Nizhny Novgorod mimarı içinde örtülü St. Petersburg, St. Isaac Katedrali bir proje üzerinde çalışırken, Auguste Montferrand getirildi.

alt Novgorod nerede

Meraklı bir hikaye Kurtarıcı Katedrali ile bağlantılı. Gerçek şu ki, ikonostasis bir İtalyan sanatçı tarafından Rusya'nın sakinleri için kabul edilemez hale gelen Avrupa kanunları üzerine boyanmıştır: inananlar, çıplak beden kısımlarının bulunduğu simgeleri algılamamıştır. Onlarla tapınağa getirilen ikonlara dua ettiler. Daha sonra, ikonostasis Ruslar için bilinen şekilde tarif edilen şekilde değiştirildi.

2 km kale

Alttaki merkezin bulunduğu dağlık bölgedeNovgorod, kentin ana cazibesi - 16. yüzyılın başlarında yakılan ahşap sit alanında inşa edilen Kremlin. 45 hektarlık kale - eşsiz bir yapı. 13 kulesi taş duvarlarla aynı seviyede inşa edilmemiş, ancak ileriye doğru çıkarak Nizhny Novgorod'a güvenilir bir savunma imkânı sağlamıştır. Dyatlov dağlar eteklerinde, Kremlin kuleleri nerede varan seksen metre üst ve alt arasında bir fark ile farklı yüksekliklerde yer alan Nizhny Novgorod.

Nizhny Novgorod nerede

Kitezh - yakın

Nizhny Novgorod'un bulunduğu yer ve onunmahalleler, birçok bağlantılı efsane ve efsaneye sahip doğal eşsiz anıtlar bakımından zengindir. berrak su için ünlü Alt yakınında bulunan Gizemli göl Svetloyar, yıllar lezzete bile bir kap içinde dökülen ve evde saklanan üzerinde kaybolmadı. Dairesel bir gölün kıyısında, bir pusula tarafından çizildiği gibi, üç haç yükselir - destan kahramanlarının mezarlarındaki efsaneye göre. Başka bir efsaneye göre, göl Kitezh şehrini yutmuş ve sırlarını dibinde tutmuştur.

Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehriNijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri

Related news

 • Portakallı Çikolatalı Pasta
 • İsveç Köftesi Yapımı Videosu
 • Son Çıkış 17. Bölüm Final Fragmanı izle
 • Edirne Tava Ciğeri Tarifi
 • Evde Saç Parfümü Yapımı

 • Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 88

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri


  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 22

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 8

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 38

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 42

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 67

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 76

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 65

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 45

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 67

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 9

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 89

  Nijni Novgorod nerede - 12 nehir ve 33 göl şehri 22