Çıngıraklı yılan 2019

Çıngıraklı yılan 2019 Çıngıraklı yılan

çıngıraklı yılan

En tehlikeli sürüngelerin biri düşünülürçıngıraklı yılan. O Yamkolov ailesinin bir temsilcisidir. Bu hayvan ağırlıklı olarak Güneydoğu Asya, Amerika ve Rusya ülkelerinde yaşıyor.

Çıngıraklar nasıl görünüyor? Hayvan başı üçgen şeklinde olup, gözlerin öğrencileri dikeydir. Yetişkinlerin uzunluğu bir buçuk metreyi aşabilir. Bu türün temsilcilerinin karakteristik bir özelliği, içinde ölümcül bir zehirin bulunduğu iki içi boş uzun dişin varlığıdır. Sürüngenlerin başında, gözler ile burun delikleri arasında, sıcaklık farkına göre kurbanını tanımalarına izin veren iki termoreeseptör çukuru bulunur. Bu şaşırtıcı reseptörler hava sıcaklığında en ufak değişikliklere bile (0.1 derece) tepki verebilirler. Bu özellik, hayvanların geceleri bile başarılı bir şekilde avlanmasına izin verir.

Adı çıngıraklarkuyruğunun ucunda bulunan bir giriş yuvası. Bu mobil modifiye terazidir. Salınım sürecinde, birbirlerine karşı karakteristik "gürleyen" bir ses üretirler.

Yamkolov ailesinin tüm yılan türleri esas olarakküçük omurgalı memeliler üzerinde beslenirler. Mağdurun olabildiğince yakın olmasını bekleyerek uzun süre pusuya yatabilir ve sonra aniden ona saldırırlar. Kışlama için çıngıraklı yılanlar, rahat hissedebilecekleri, kış uykusu süresinin tamamı boyunca birbirlerine bastıkları yerleri seçin. Sonbaharda, sürüngenler güneş ışınlarının altında kendilerini ısıtmak için mümkün olduğunca sık taramaya çalışırlar.

Ailenin hemen hemen tüm üyeleriviviparous hayvanlar. Yumurtlama yaptıktan birkaç dakika sonra genç yavru kabuğu patlatır ve ışık altında görünür. Yetişkin yılanlar, kimse yuva ile yavrularına yaklaşmamasını sağlamak için sürekli olarak izliyor. Genç yaşta, yılan kuyruklarının parlak renkleri vardır, tüm vücudun rengi ile çelişir. Bu durumda, genç kuyruk ucunda bir çıngırak var, daha sonra görünüyor.

Diğer birçok pullu sınıf gibisürüngenler, çıngıraklar periyodik olarak tüyler ürpertici. Her cilt değişikliğinden sonra, hayvanın çıngıraklığında yeni bir keratinleştirilmiş segment ortaya çıkar. Genç yılan moltları oldukça sık oluşur - yılda altı kereye kadar. Yetişkinlerde - yılda bir buçuk yıldır. Tüy değişimi başlamadan önce, hayvanın gözlerinin korneası şeffaflığı kaybeder, bulutlanır. Şu anda, yılan görememektedir. Vizyon dönüşene kadar çoğu zamanını sığınma evinde geçirir. Dil uzayda kendini yönlendirmeye yardımcı olur ve termometre yiyecekleri kilitler. Sürüngen dişleri, avlarını avlamak ve kapmak için kullanılır.

Bir çıngıraklı yılan tehlikeye düştüğünde,Sıkı bir yay haline gelir, her an, büyük güçle dönmek için hazırdır. Aynı zamanda, kuyruk kısmı, ortasında korkutucu bir koşuşturma yapan çıngıraklı bir kiler olan bir spiral halkaya benzemektedir. Ön kısım yüksek bir sütuna benziyor.

Çıngıraklı yılanlar, esas olarak, gecehayat. Sonuçta, karanlık saatlerde, kurbanlarının çoğu faaliyeti gösterir. Buna ek olarak, gece avcılığı hayvanlara termal ve güneş yanığından kaçınmayı sağlar. Öğleden sonra sürüngenler kayaların altında veya kemirgen yuvalarında saklanırlar.

Bir kişinin ölümcül riski kendi içinde taşırHayvanın tükürük bezlerinde bulunan ve ısırıktan geçen yılanın zehiri. Çok miktarda karmaşık biyolojik olarak aktif maddeler içeren, şeffaf bir renkte sıvıdır. Kanın içine girerek, zehir, insan vücudunun tüm kan damarlarını ve hücrelerini anında etkiler. Bu nedenle, bir yılan ısırdığında, nitelikli tıbbi bakımı olan bir kişinin zamanında sağlanması çok önemlidir.

Çıngıraklı yılan 2019

Çıngıraklı yılan 2019

Related news

 • Nur Yerlitaş hesap verdi
 • Evde küfürlerden nasıl kurtulursun
 • 2016 Best Ünlü Saç Modelleri ve Makyajı
 • Hayatınızı Değiştirecek Öneriler
 • Anneler günü için senaryo nasıl yazılır

 • Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan


  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan

  Çıngıraklı yılan