Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 2019

Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 2019

Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 74 22.01.2019, 08:02

Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim?

Bugünün dünyasında, soru oldukça akut: "Milliyet siyasi, sosyal veya biyolojik bir kavram mıdır?" Milliyet hakkında konuşmadan önce, beraberindeki terimlerle tanışmak gerekir.

milliyet

Insanlar. Etnik. ulus

İnsanlar “yeni nesil”, “doğuştan bir ırk”,Ortak bir bölge tarafından birleştirilen, bizim konunun temel bir kavramdır. Tanımdan, bunun sadece biyolojik bir terim olduğu, yakın bir ilişkiye sahip insanlar olduğu açıktır.

Ethnos bir insan, yani zamanlabir dilin (aynı dil grubuna ait) ve ortak bir kökeni olan, ancak coğrafi olarak ilgili olmayan yakın insanlardan oluşan bir grup insan oluşturdu.

Bir millet ortak bir tarihe sahip bir halktırgelişme, kültür, gümrük. Eğer bir ulus kendi ulusal devletini yaratırsa, buna ulus denir. Böylece, bu daha agresif, politik bir kavramdır. Bir millet birkaç yakın ulusal grup içerebilir.

milliyeti tanımlamak

Milliyet ...

Milliyet bir ulusa atıfta bulunurbiyolojik işaretler. Ülke veya belirli bir bölge ile hiçbir bağlantısı yoktur. Örneğin, Rusya’da kalıcı olarak yaşayan Almanlar, Kazaklar ya da İngilizler - vatandaşlıklarını ikametgah değişikliği ile aynı kalır. Vatandaşlık olmadan (insanlar arasında akrabalığın bir özelliği) halkın gelişmesi olmayacak, bir ulus olmayacak.

Şimdi, ulusal cumhuriyetler olmasına rağmen, pratik olarak tüm devletler çok ulusludur.

Vatandaşlığı ve milliyeti karıştırmamak önemlidir. İlk kavram - sosyal, bireyin hangi ülkeye ait olduğu toplumu anlamına gelir. İkincisi, tanımdan da görülebileceği gibi biyolojiktir ve doğuştan iniş yapan bir insan olduğunu gösterir.

Bazı ülkelerde "milliyet" kelimesi hala bir bireye ait bir devletin tanımıdır.

halklar milliyet

Awami Ulusal

İnsanlar bugünün en küçük birimitartışma anlamıyla ailesinin bir tür olarak bu kelimeyi alabilir. bölünmüş ailesi (aile) büyür, onun gelişimi sırasında, komşularıyla katıldı. Milliyet halkları veya halk - Ama ortak kökleri vardı ve hayat birbiriyle bağlantılı olarak gerçekleşti olarak, bölgesel yakınlık, daha sonra yavaş yavaş genel oluşmuş, benzerlikler zaman ve mesafe ne olursa olsun, (-yutsya) soyundan transfer böylece genetik olarak güçlüdür Milliyet.

Öyleyse, Almanlara bakarsanız, örneğin: Jameson olmayan Almanlar, Frankonyalılar, Saksonlar, Svabyalılar, Bavyeralılar - bu kadar çok alt-ötekiler (halklar) insanların bir milletine aittir.

Ruslar, Rusya ve ötesindeki yaklaşık otuz etnik gruba sahipler. Ve sadece iki lehçe - Kuzey Rus (kazıma) ve Güney Rus (kefen).

insanlar Milliyet

Bir milliyet nasıl belirlenir

Bu daha basit görünmektedir. Almanya'da yaşıyor, baba - Alman, anne - Alman, aynı zamanda bir Alman! Ama Dünya üzerindeki insanlığın yolu zaten çok uzun. Her şey karıştı: halklar, etnik gruplar, milletler ... Kişinin belirli bir milliyete ait olduğunu belirlemek çok zor. Özellikle papalar Polonyalılar ve Yahudiler olduğunda ve annem İspanyollar ve Finliler olduğunda ve herkes Avustralya'da yaşıyor.

Birkaç yolu vardır:

 1. Çocuğun milliyeti babadan. Babası babasından ve dolayısıyla oldukça iyi oluşmuş bir aile (ulusal) hattı inşa edilmiştir. Bu, birkaç ulus dışında neredeyse her yerde olur. Yahudiler için, örneğin, bir çocuk annenin uyruğunu varsayar.
 2. Bazı halk grupları çok parlak, benzer dışsal işaretlere sahiptir. Vücut yapısı veya karakter özellikleri. Bu işaretlere göre, insanlar bir ya da başka bir milliyet olarak kabul edilir.
 3. Öğrenme fırsatı olmayan insanlaratalarının uyruğu (örneğin, örneğin), eğitim sürecini alır veya alır, en çok etkileştiği ulusal grubun özelliklerinin olgunlaşması (evlat edinen ebeveynler veya yetimhane işçileri).
 4. En temel yöntem birbiriyle ilişkilidir.Tanım süreci öznel ve nesneldir. Birincisi, bir insanın kendisine atıfta bulunduğu milliyettir: gelenekleri gözlemlediği, görünüş ve karakter özellikleri, hangi dilin taşıyıcısıdır. İkincisi, onun konjenerlerinin bunu nasıl algıladıklarıdır. Yani, insanlar bu kişinin seçilmiş ulusal grubunu onlarla özdeşleştiriyorlar. Dolayısıyla, milliyet kişisel bir bilinç ve bir kişinin bir grup insana (halklar, etnik gruplar) ait olduğu (akrabalık ile ilgili olduğu) ile ilgili anlaşmadır.
Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 2019

Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 2019

Related news

 • Fazla Karbonhidrat Tüketimi Neden Zararlıdır
 • Hamilelik-Gebelik Esnasında Karın-Mide Ağrısı Sebepleri
 • 11 Değişik Uzun Lif Modelleri Yapımını Öğrenin

 • Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 72

  Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim


  Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 49

  Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 15

  Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 41

  Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 31

  Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 15

  Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 33

  Nedir bu milliyettir. Bir vatandaşlığı nasıl tanımlayabilirim 32