Neden bebek eklemleri çatlatıyor 2019

Neden bebek eklemleri çatlatıyor 2019 Neden bebek eklemleri çatlatıyor

Neden bebek eklemleri çatlatıyor?

Çoğu zaman, genç anneler bebeğinEklemleri sıkıştırın. Bunun doğal bir endişesi var. Bu fenomenin nedeni nedir? Bu ciddi bir patoloji mi yoksa norm mu? Doktorlar, çocuk doktorları, eklemlerde çatlak seslerinin çocuğun fizyolojisinin özelliklerinden dolayı ortaya çıktığını belirtiyorlar. Çoğu durumda, tıkanıklık tehlikeli değildir ve tıklamalar nadiren gerçekleşirse bebekleri rahatsız etmez.eklemler eklemleri çatlatır

Olgunun özelliği

Yenidoğanlarda bağ dokusu böyle değildiryoğun bir yetişkinde olduğu gibi, kaslar yeterince gelişmiş değildir. Bu nedenle bebeklerde eklem sıkışıklığı yaşlı çocuklara göre daha sık duyulmaktadır. Yaşlandıkça, iç sıkıntılar ortadan kalkar, iç patolojiler olmaz.

nedenleri

Eklemlerin kesilmesi faktörleriYenidoğan çocukları çoktur. Çoğu zaman zararsızdır, ancak bazen kas iskelet sisteminde ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bebeğin (6 ay) eklem sıkışmasının başlıca nedenleri şöyledir:

 • Fizyolojik özellikler. Bir yıldan küçük çocuklardaki halsizlik normal kabul edilir. Görünen o ki, yetersiz biçimde şekillendirilmiş bir kas cihazı. Bebek büyüdükçe kendi başına kaybolur.
 • Kemiklerin hızlı büyümesi, eklemlerde sıvı eksikliği. Çocukların beş yıl hızla büyüdüğü gerçeği nedeniyle vücut tarafından sıvı miktarı yetersizdir.
 • Bebeğin anatomisinin özellikleri, kalıtsal yatkınlık.
 • Vitamin ve mineral eksikliği, kalsiyum, vitamin D.
 • Artrit.
 • Romatizma.
 • Displazi.
 • Eklemlerde inflamasyon süreçleri.

Eklemlerdeki sıkıntı sık görülürse ve bebeğe acı verirse, bir doktora danışın ve incelemeniz gereklidir.bebeklerde eklem sıkışması 6 ay

Endişelenmeli miyim?

Bebekler nadiren eklemlerini kırıyorsa,Endişelenmemelisin. Bir buçuk yıl altındaki çocuklar için bu fenomen normalin bir varyasyonu olarak kabul edilir. Ebeveynler, doktora görünmek için hala değerli olan durumlara dikkat etmelidir:

 • Çatlak, her iki durumda da, bir bacak veya kolda duyulur.
 • Taşırken eklemlerde sabit bir çatlak.
 • Çatlak sırasında, bebek ağlamaya ya da uymaya başlar.
 • Eklem çevresindeki deri kırmızı ve iltihaplıdır.
 • Çocuğun sırtında yattığı zaman kıkırdak sesi duyulur ve dizlerde bükülmüş bacaklar yanlara doğru doğar.

Sıklıkla, bu tür belirtiler zamanında tanı ve tedavi gerektiren hastalıklardan söz eder.bebek eklem ağrısı muzdarip

displazi

Bu hastalık kalıtsaldır. Bebekte displazinin nedeni, kolajen ve bağ dokusunu oluşturan diğer maddelerin yetersiz üretimidir. Göğüsler eklemleri patolojik olarak tıkarsa, bağlar gerilir ve elastikiyete sahip değildir. Bebek hareket ettiğinde, kıkırdaklı dokular birbirine temas eder ve karakteristik bir sese yol açar. Eklem yatağından düşüyor. Displazi, bacakların yanlara doğru çıkarılması sırasında bir çatlak görünümü ile karakterize edilir.

Displazi, tehlikeli bir hastalıktır.zamanında tedavi olmaksızın engelliliğe yol açar. Bebeklikte, bu problem daha kolay ve daha hızlı çözülür. Displazi, bir uzman, jimnastik, kalsiyum alımı ile gerçekleştirilen terapötik masajların yardımıyla çıkarılır. Komplike olgularda, displazi tedavisi tekniği farklıdır: düzeltici pantolonlar, lastikler, çatlaklar giymek.bebeklerde kalça eklemi egzersizi

artrit

Eklemlerle ilgili sorunlar farklı çocuklarda ortaya çıkar.yaş, bu yüzden bebekler teşhis edilmeli ve tedavi edilmeli. Göğüsler bacaklardaki eklemlerde çatlarsa, bu bir inflamatuar süreci gösterebilir. Delaminasyon, inceltme ve çatlak oluşumuna yol açabilir. Hastalık hızla ilerliyor. Gelecekte, bebek eklemlerde conta ve büyüme görünebilir, bu da kemik dokusunun deforme olmasına neden olur. Artrit, ağrı, rahatsızlık, crunch, şişme, cildin kızarıklığı ile eşlik eder. Ebeveynler bir doktora acilen başvurmalıdır:

 • Eklemler çok sık çatlar.
 • Bebek çıtırlık sırasında ağlıyor.
 • Eklemlerin etrafındaki deri iltihaplı ve şişmiş oldu.

Bebeklerin krizi ne diyor?

, Egzersizi kalça bebeklerde iseBu her zaman vücuttaki anormalliklerin işareti değildir. Muhtemelen, asıl sorun kas-iskelet sisteminin oluşma eksikliğidir. Bir çocuk hızlı büyüdüğünde, eklemleri ve bağları güçlenir ve çatırtı ortadan kalkar. Ne yazık ki, bazı patolojilere bir crunch eşlik ediyor. Örneğin dislokasyonlar, subluksasyonlar, artmış eklem hareketliliği, juvenil ve reaktif artrit, romatizma.eklemler bacaklarda crunch

Ne yapmalı, nasıl tedavi edilir?

Bebek düzenli olarak eklem ağrısı geçirirse veendişe neden, uzman ofisini ziyaret etmelisiniz. Doktor standart bir muayene seti hazırlar: kalbin ve eklemlerin ultrasonografisi, kan ve idrarın biyokimyasal analizi. Tanı herhangi bir anormallik ortaya çıkarmadıysa tedaviye gerek yoktur. Uzmanlar, bebeklere daha fazla su verilmesini önermektedir, çünkü interaktif sıvı akışının oluşmasından sorumludur. Eğer krizin nedeni enfeksiyon ise, romatizma, artrit, bebeğe anti-enflamatuar ilaçlar, analjezikler, antibiyotikler ve çocuğun sağlığına zarar vermeyen diğer ilaçlar reçete edilir. Zayıflık, gelişmemiş kaslar veya hareket kabiliyetleri arttıkça, ilaçlarla birlikte terapötik masaj reçete edilir. Uzmanlar bebeğin kendi kendine tedavi edilmemesini şiddetle tavsiye ediyor!Bebeğin omuz eklemi egzersizi

önleme

Eklemlerin çatlamasını önlemek içinBebekler, ebeveynler hafif masaj ve jimnastik üzerine odaklanmalıdır. 0 ila 1 yıl arası çocuklar için faydalı alıştırmalar "Ladushki", "Cobra". Bebeğin dokunma, zihinsel yeteneklerini ve eklemlerin bağlarını geliştirirler. Eklemler ellerin eklemlerini kıstırırsa, Cobra egzersizinin olumlu bir etkisi olacaktır. Bebek mide üzerine konulmalı, çocuğun uzanmış kollarının avuçlarına bir vurgu yaparak göğsü kaldırmalıdır. Yeni doğanlar için hafif jimnastik mükemmel olacak. Bu, bacaklar ve kolların farklı pozisyonlarda olağan fleksiyonudur. Banyoda evde yapabileceğiniz su prosedürlerine dikkat edin.

Kemik ve eklem hastalıklarının önlenmesi içinyenidoğanda vücutta yeterli miktarda kalsiyum bulunur. Büyüme sırasında, dokuların yapısını oluşturan en önemli mikroelementtir. Bir çocuk anne sütünden belli bir miktarda kalsiyum alır, bu yüzden kadının doğru yer etmesi çok önemlidir. Emziren annenin beslenmesi kalsiyum içeren gıdalardan oluşmalıdır. Bu süt, peynir, süzme peynir, yumurta sarısı, tahıllar, deniz lahana, sebze, meyve, yeşillik, balık. Bebek suni beslenmede ise, vitamin ve mineralleri tozlar veya kapsüller içine ekleyin (doktor ile birlikte kararlaştırıldığı gibi).

Omuz eklemi bebekte çatlarsa, budehidrasyon hakkında konuşabilir. Birçok anne bir yaşın altındaki bir çocuğun su vermesi gerekmediğine inanır. Bu büyük bir hata! Bebeğe mümkün olduğunca sık su verin. Uzmanlar ayrıca çocuğun zaman zaman eklemleri çatırtı eğer panik tavsiye etmiyoruz. Doktorlar için sonsuz geziler bebekleri üzüyor. Bir çocuk krizi çok sık orada eklemlerde ağrı getirir ve eğer alarm sesi olmalıdır. Daha sonra, yürüyüş kırar topallama, bacak gerginlik kışkırtır eklem hastalığı başlattı unutmayın.

Neden bebek eklemleri çatlatıyor 2019

Neden bebek eklemleri çatlatıyor 2019

Related news

 • Yazın Makyajınızı Doğru Yapıyor Musunuz
 • Dörtlü zirve ABD’yi daha da yalnızlaştırdı’
 • Yaşlılıkta femur boynu kırılması: sonuçların geri döndürülemez olabileceği
 • Ağzı Açık Bekletilmeyen Yiyecekler
 • Aşırı Terlemeye Koltuk Altı Botoksu ile Son Verin

 • Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor


  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor

  Neden bebek eklemleri çatlatıyor