N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 2019

N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 2019
18.05.2019

N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 46

N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi

Rimsky-Korsakov eserleri ile karakterizedirOnlar şarkı sözleri özel bir saflığı var. Hepsi, masal dünyasıyla, insanların hayatıyla, Rusya'nın doğasıyla bağlantılıdır. İçlerindeki doğu görüntüleri temsil etmek de önemlidir.

roma korsak biyografisiN. A. Rimsky-Korsakov. Biyografi: çocukluk

Geleceğin bestecisi 1844 Mart'ında Tihvin'de doğdu.yıl. Babası soylu soylu soylu bir ailenin soyundan geliyordu. Hala Elizabeth filosunun bir arka amiral oldu büyükbabasi, ile başlayarak, ataları yönetimde veya orduda önemli pozisyonlarda almıştı. Nick'in müziği (oğlanın adı aynıydı) altı yaşından itibaren öğretilmeye başladı. Ancak sıkıcı öğretmenler, çocuğuna öznenin sevgisini aşılayamazlardı.

N. A. Rimsky-Korsakov. Biyografi: St. Petersburg'a hareket

On iki yaşındayken babası Nicholas'ıKuzey başkenti aynı zamanda deniz kuvvetlerinde bulunan kadro tarafından da belirlendi. Çocukluk hayali gerçek oldu. Oğlan gayretle uğraşmıştı, ancak tabi ki, buradaki gümrükler, ve bir tatbikat olarak ortaya çıktı - bunların hepsi yabancıydı. Aynı yıl, çellist Ullich ona piyano çalmayı öğretmeye başladı. 16 yaşındayken Nikolai, ünlü piyanist FA Canilla'dan ders almaya başladı. Müzik, Nicholas'ın ağabeyinden pek hoşnutsuz olan deniz olayına arka arkaya doğru itti. Buna ek olarak, genç adam 1861'de Balakirev çevresine katıldı. Rimsky-Korsakov, müzik tutkunlarının onu eşit olarak aldıkları için çok memnundu. Aynı dönemde Nikolai, ağır bir kayıp yaşar - babasının ölümü. Bir yıl sonra, Rimsky-Korsakov dünya çapında bir yolculuğa çıktı. Yolculuk sırasında senfoni için sadece Andante yazdı.

Roman Korsakov'un kısa bir biyografisiRimsky-Korsakov. Biyografi: 1865-1882 yıl

Memleketine döndükten sonra, açgözlülükleYolculuk sırasında kaçırdığı her şeyi yakalamak: İlk Senfoni'yi okur, oynatır, iletişim kurar, çalışır ve bir konserde yerine getirir. 1867'de orkestra için "Sadko" yı kurdu. Bu "müzikal resim" ona gerçek bir tanıma getirdi. Aynı dönemde, sevgi Nicholas'a geldi. Nadezhda Purgold tarafından büyülendi, kız kardeşi Alexandra ile birlikte, daire üyeleri tarafından yazılmış eserleri yaptı. Dört yıl sonra besteci opera "Pskovityanka" üzerinde çalışıyor. Bu zamanda, birçok heyecan verici olay vardı: yaşlı ağabeyi öldü, 1871'de Nikolai Konservatuar'da öğretmeye başladı, aynı yıl Nadezhda Purhold gelini oldu. Düğün gezisinden dönen çift yeni bir opera öğrenmeye başladı. 1873 yılında prömiyeri gerçekleşti. Kamu çalışmaları onayladı. 1873'ten 1878'e kadar, Rimsky-Korsakov kendi tekniğini geliştirmekle meşguldü, çünkü müzik eğitiminde önemli boşluklar yaşıyordu. Çember üyeleri bu hevesini anlamadılar.Roman Korsakov'un eserleriTeknik olarak ilerledikleri konusunda uyardılareserler, ruh tarafından yazılanlardan daha düşük bir büyüklük sırası olacaktır. Ve oldu. 1876'da icra edilen üçüncü senfoni, halk tarafından ve basında oldukça durgun bir şekilde benimsendi. Son olarak, uzun zamandır beklenen ilham, besteciye geldi: çok hızlı bir şekilde operayı "Mayıs Gecesi" yazdı. Ondan hemen sonra, Rimsky-Korsakov Ostrovsky'den “Snow Maiden” adlı oyununu müzik yapmak için kullanma izni istedi. Oyun yazarı rızasını verdi ve sonuçtan şok oldu.

Rimsky-Korsakov. Biyografi: 1894-1902 yıl

Bu dönemde besteci çalışmaya başladı.Gogol'un eserlerindeki ikinci opera "Noel'den önceki gece". Bir sonraki çalışma, Çar'ın gelini, belirsiz bir şekilde kabul edildi. Fakat 1900’de "Çar Saltan’ın Hikayesi" sahneye geldiğinde, ovasyonun sonu gelmedi. Alexander Puşkin'in doğumunun yüzüncü yıl kutlamaları vesilesiyle yazılmıştır.

Rimsky-Korsakov'un kısa bir biyografisi: son yıllar

Besteci ve pedagojik birleştirenFaaliyet, Nikolai Andreevich'in sağlığını etkilemezdi. Ancak, bu onun en yenilikçi çalışmasını yazmasını engellemedi - Ölümsüz opera Kashchei. Daha sonra 1905'teki "kanlı Pazar" ın şokuydu. Toplantıdaki öğrenciler, çalışmalarına sonbaharda kadar devam etmelerini istedi. Nikolai Andreevich onları reddetti, bunun için görevden alındı. Onun arkasında, protesto göstererek, konservatuvarı daha çok profesör bıraktı. O zamandan bu yana, Çarlığın açığa çıkabileceği böyle bir opera yazma fikri, Rimsky-Korsakov'u terk etmedi. 1906'da, Golden Cockerel'de çalışmaya başladı. Bir yıl sonra opera yazıldı. Moskova valisi, çardaktaki hiciv keskinliğine karşı ihtiyatlı davrandı. Opera hala 1909'da yapıldı, ancak besteci onu görmedi. Haziran 1908'de öldü.

N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 2019

N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 2019

Related news

 • Rusya’nın Hmeymim Hava Üssü’nde dans gösterisi
 • Merkez Haberleri: Karsta köyde havale geçiren Emirhan için ekipler seferber oldu
 • Kalp ritmi bozukluğu
 • Alaşehir Haberleri: Alaşehirde Benim Güzel Pabuçlarım oyunu sahnelendi
 • Başka Gezegenin Çocukları

 • N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 43

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi


  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 1

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 21

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 15

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 29

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 77

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 63

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 12

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 86

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 93

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 25

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 42

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 1

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 93

  N. A. Rimsky-Korsakov. Bestecinin biyografisi 10