25.06.2019

Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 79

Mytishchi İsa'nın Doğuşu Kilisesi. İsa'nın Doğuşu Kilisesi'nde Servis

Moskova bölgesinde, birçok dini vedini yapılar. Moskova bölgesinin tapınakları sadece bölgede değil, Rusya'nın diğer şehirlerinde de biliniyor. Aralarında zengin bir yaş tarihi olan ve son yıllarda inşa edilenler var. En görkemli ve önemli olanlardan biri Mytishchi'deki İsa'nın Doğuşu Kilisesi'dir.

öykü

Mytishchi köyünün ilk sözü 1460 yılına dayanıyor.yıl. Köyün adı, koleksiyonun, malların taşınması görevini gösteren "myt" kelimesinden oluşmuştur. Bu yerlerde Klyazma ve Yauza nehirleri boyunca bir ticaret yolu vardı. O zamanın tüccar ve tüccarlarının seyahat ettiği en önemli su ticaret yollarından biriydi. Nehirler arasında yaklaşık 8 km'lik bir mesafe vardı, bu bölüm boyunca gemiler sürüklendi. Mytischi kentinin bulunduğu yerde, ortak bir “Myt” kelimesiyle ifade edilen her türlü görev ve ücreti toplama noktası vardı. Bu yüzden köyün adı - Bolshie Mytischi. Yavaş yavaş köy gelişti, nüfus sayısı arttı. Zamanla, bir demiryolu kavşağı vardı, sanayi gelişti. Bolshie Mytischi köyü 1925 yılında şehrin durumunu aldı.

Moskova bölgesi tapınaklarıİlk önce, şehir inşaatı sonra değilditapınaklar, daha sonra çevresindeki köylerde üç kilise vardır - Müjde onuruna köy Taininsky tapınakta, Ostashkovo Nativity Kilisesi ve Meryem Ana Vladimir İkon Kilisesi köyünde. sadık dua hiçbir kutsal bir yer - Nativity Kilisesi inşasına şehir Mytishchi'nin merkezinde bir kilise veya şapel değildi.

İsa'nın Doğuşu Tapınağı. inşaat

noel tapınağı

2000 yılında Mytishchi sakinleri aldıMetropolitan Yuvenaly'yi yeni bir kilisenin inşası üzerine kutsadı. Onun için yer yetkililerin rızasıyla şehrin sakinleri tarafından seçildi. Mytishchi'deki İsa'nın Doğuşu Kilisesi, şehrin kalbinde inşa edilmiş, ilk taş Temmuz 2000'de atılmıştır. İlk inşa edilen tapınak ahşaptı, ereksiyonu Aralık 2000'de tamamlandı. Ancak ilk ilahi hizmetler odanın çok küçük olduğunu ve bütün gelenleri barındıramayacağını gösterdi - inananlar sokakta ve sundurmada duruyordu. Sonra kasaba halkı çok daha büyük bir tapınak inşa etmeye başladı - taş bir. Kentin tüm organizasyonları yapımda yer aldı. Binanın projesi, üzerinde çalışılan OOO "Project" tarafından görevlendirildi. Rakhmanov. Birçok kasaba halkı tapınaktaki çalışmalarda yer aldı - konut sakinleri kendi masraflarıyla tuğla satın aldılar, imzaladılar ve şantiyeye verdiler. Bu nominal tuğlalar, duvarların genel yığmalarına dahil edildi.

Mytischi İsa'nın Doğuşu Tapınağı

tanım

Mytishchi'de inşa edilmiş doğuş KilisesiTanrı Oğlu'nun Doğuşu onuruna merkezi, ve iki şapel - - Moskova ve St Rus itirafçılar da şehit Matrona onuruna üç şapel vardır. bodrum kat ile çan kulesi ve koro özel asma vardır. Katedral beş kubbelidir. Tapınağın alanı yaklaşık 1500 metrekare kaplar. Tapınağın içindeki duvarlar uzman ressamların tablolarıyla dekore edilmiştir. Doğuş Kilisesi'nin Sonraki tüm yıl Mytishchi'nin dekore ve dönüştürülmüş. o İncil olayların resimleri ile boyanmıştır içinden, sanatçı aziz ve büyük tasarımların görüntülerinin Katedrali duvarlarını dekore.

bakanlar

Mytishchi'de Doğuş Kilisesi'nin RektörüOleg Yuryevich Shlenov, 1964'te doğdu, başpiskopos. Dini eğitim ve catechesis piskoposluğu bölümünün sekreteri, Rus Ortodoks Kilisesi'ne madalya, diploma ve ödüller vermektedir. Sürekli olarak kilisede beş papaz vardır - V.Yadrevsky, V. Likhonin, I. Petrov, A.Sukharev, A.Krikunov ve deacon G.Sharov.

Mesih'in Doğuşu Kilisesi, Mytischi. Hizmet takvimi

İsa'nın Doğuşu Kilisesi'nde servis yapılırgünlük, hafta içi ve tatil günlerinde. İlahi ayin, 7.00 ve 10.00'da gerçekleşir. Kutsal Bayramlarda, Liturji iki kez yapılır - erken ve geç. Günlük olarak itirafa gelebilirsiniz.

noel tapınağı noel

etkinlik

Mytishchi İsa'nın Doğuşu Kilisesi açarhayırseverlik faaliyeti, muhtaçlara sürekli yardım, inananlar ve sponsorlukların bağışları pahasına yapılır. Tapınakta okullarda Ortodoks kültürünün temellerini öğreten öğretmenler, çocuklar için pazar okulu ve çocuk korosu bulunmaktadır. Kilisenin, din adamlarının birçok temsilcisinin eserlerini toplayan kendi Ortodoks kütüphanesi vardır. Katedralin topraklarında, narkoloğun ücretsiz yardım ettiği bir nokta vardır - uyuşturucu kullanıcıları, alkol bağımlısı ve tütün içimi için bir danışmanlık yardımcısıdır. İhtiyaç ve muhtaç için, tapınak ikon resim kursları düzenledi, yazı yazma araçlarının öğrenilmesine yardımcı olacaklar ve gelecekte onlar için çalışacaklar. Bir gençlik Ortodoks örgütü de var.

tahtlar

Mytishchi'de İsa'nın Doğuşu Kilisesi üç var, Canonized Belirli bir olay veya azize her adanmış bakın. merkezi taht doğuş onuruna adlandırılmıştır. Kutsal Noel tatili tüm Ortodoks inananlar bilinmektedir, Tanrı'nın Oğlu, tüm insanlığın kurtuluşu için eti onun görünümünü doğumunu kutluyor. Ortodoks Noel 7 Ocak'ta kutlanır, tapınaktaki gün antik metinlerin şenlikli ayinine hizmet vermektedir.

Başka bir tahta Kutsal Matron'dan sonraMoskova. Matrona (bazen Matryona denir) Moskova, bir şifacı ve peygamber olarak bilinir. Kördü, Tula bölgesinde doğdu ve daha sonra insanlara yardım ettiği, onlara yardım ettiği ve onları kurtardığı Moskova'ya taşındı. Tavsiye için öneri, yardım için ona gittiler. Çocukluğundan beri olağanüstü iyilik, hayırseverlik ve erdem tarafından ayırt edilmiştir. Moskova'daki Danilovsky mezarlığında bulunan mezarında insanlar hala yardım ve şifa için gidiyorlar. Matrona Moskova Ağustos 1999'da bir aziz olarak listelendi.

İsa'nın Doğuşu Kilisesi'nin üçüncü tahtına adanmıştıritirafçılar ve Rusya'nın yeni şehitleri. Yirminci yüzyıl, inananların zulmüyle meşhurdur ve kilise, Kurtarıcıya Mesih'e olan inançları uğruna acı çekenleri onurlandırır ve onurlandırır. Dini inançlarından muzdarip olan din adamları, modern ikonlar üzerinde tasvir edilmiş ve kilise tarafından saygı duyulmaktadır.

İsa'nın Doğuşu kilisede hizmet

Vaftiz ayini, Noel tapınağı yapmak içinMytishchi'deki Mesih vaftiz için özel bir oda olan vaftiz bir tapınağa sahiptir. Vaftizci Yahya, Rabbin Vaftizci adını almıştır. Vaftizci Yahya peygamber Ortodoksluğun en çok saygı duyulan azizlerinden biridir.

kefillik

Bir tapınak inşa etme düşüncesinin uygulanmasındaBirçok insan ve kuruluşun katılımı. İnşaat sırasında yetkililerin temsilcileri aktif rol aldı. İnşaat sonuçlarına büyük ilgi Moskova bölgesinin valisi BV Gromov'u gösterdi. O, tapınak boyunca sürekli olarak tapınağı ziyaret etti ve daha sonra katedralin halihazırda inşa edildiğini söyledi. İnşaatın ana aşamaları SA Batusova başkanlığındaki "JUASSTROY" ve yönetmen AA Yazykov "LaVina" tarafından ele alındı. Şehir yönetiminin başı A.E. Murashov bu yardım için bir bağışlar topladı, fonlar kentin hemen hemen bütün kurum ve kuruluşlarında toplandı.

noel tapınağı

Birçok insanın çalışmasının sonucuMoskova bölgesinin en büyük ve en güzel dini binaları - İsa'nın Doğuşu Kilisesi. Bu tapınağın fotoğrafları, dikilen katedralin tüm ihtişamını ve ihtişamını takdir etmenizi sağlar.Related news

 • VİDEOLU ŞİŞ ÖRGÜSÜ ELMAS MADENİ ÖRNEĞİ NASIL ÖRÜLÜR
 • Yaş ve cinsiyet piramidi: tipleri, tipleri, grupları. Rusyanın seks çağı piramidinin analizi
 • Akkuyu Nükleer Güç Santralinin temeli atıldı
 • Olması gereken kışlık kıyafetler
 • Ağızda Dağılan Kalp Kurabiye Tarifi Videosu

 • Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 84

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis


  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 20

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 60

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 19

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 10

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 35

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 14

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 6

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 12

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 33

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 16

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 66

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 95

  Mytishchi İsanın Doğuşu Kilisesi. İsanın Doğuşu Kilisesinde Servis 17