Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 2019

Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 2019
22.09.2019

Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 39

Murom'un Peter ve Fevronia'nın yaşamı

Ortodoks aile geleneğinde,Kutsal Murom, ömürleri aşağıda sunulacak olan Peter ve Fevronia prensleridir. Neden Hıristiyanlar tarafından çok sevildiklerini öğreneceksiniz, ki rahipler bile rahipler onlara saygı duyuyorlar. Buna ek olarak, kutsallara kişisel bir hayat kurmaları, bir aile ve çiftin refahı yaratmaları için nasıl ve nerede en iyi ve nerede en iyi paylaşacağız.

Onlar kim

Murom'un Peter ve Fevronia'nın yaşamı hakkındaBu insanlar sadece Murom şehrini yönetmekle kalmadılar, aynı zamanda iyi işler yaptılar. Bütün iyi, huzur ve sevgiyi isteyen prensleri düşünün. Başkalarının sorunlarını duydular, herkese yardım etmeye çalıştılar. Hayat anlatan Peter ve Fevronia, Konstantin ve Elena, Vladimir ve Olga prenslerine layık görüldü. Bu arada, onlar da azizler arasında yer alıyorlar.

Aziz Petra ve Murom'un Feromeni hayatı

Belki de bu yüzden bugüne kadarki kadar bileMurom kenti bereketli bir atmosferde. En azından bir kez buraya gelmiş olan her hacı, eski şehir çevresinde hoş kokulu olan bu barış, neşe hissini sonsuza kadar hatırlar. Özellikle eski manastırların bulunduğu yerlerde: Holy Trinity, Blagoveschensky ve Spaso-Preobrazhensky.

özet

Aşağıda, Murom'un Peter ve Fevronia'nın hayatının kısa bir özetini bulabilirsiniz. Ve daha sonra hikayeyi daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz; bu da bu azizlerle daha yakından tanıyor olacak. Yani içeriği aşağıdaki gibidir:

 1. Prens Pavel (Prens Peter'in kardeşi) ve şeytandan muzdarip karısı.
 2. Agrikov'un kılıcı ve şeytanın tahrip edilmesi.
 3. Prens Peter'in cüzzam hastalığının başlangıcı.
 4. Ryazan köylerinde bir doktor arıyor.
 5. Fevronia ile tanışın. Bir köyün akıllıca sözleri basit bir kız.
 6. Prens Peter'ın bir basittonla evlenip hastalığın geri dönüşü.
 7. Tanrı'nın iradesini fethetmek. Peter ve Fevronia'nın düğünü.
 8. Ortak yönetim
 9. Borom tarafından prenslerin Murom'dan çıkarılması.
 10. Aynı boyarlar tarafından şehre dönüşleri.
 11. Yaşlılık Manastır hayatı için hazırlık.
 12. Dürüst bir mezar ve ortak mezarda azizlerin harika bir karışımı.

Bu tür içerikler çeşitli kaynaklarda bulunabilir. Buna ek olarak, bu tür yararlı ve verimli bir konu hakkında bir makale veya bir hesap yazmanız gerekirse size yardımcı olacaktır.

Kısa Tarihçe

Bu azizlerin hikayesinin dikkati çekmeye değer.Bir zamanlar çirkin Ermolai-Erasmus yazdı. Onun anlattığı olaylara göre, hayat daha sonra ortaya çıktı, yani modern dünya dilinde bir biyografi. Şimdi Murom'un Peter ve Fevronia'nın kısa yaşamını incelemeye başlayalım.

Prens Peter'ın bir erkek kardeşi vardı - Prens Pavel. Kötü yılan bir zamanlar ikincisini ziyaret etmeye başladı. Gerçek şu ki, bu düşman Pavlus'un kılıcını aldı, böylece kadın tahmin etmedi. Ama bilge karısı her şeyi anladı, yardım için kocasına döndü. Uzun zamandır prens, şeytanı nasıl sürdürebileceğini anlayamadı. Harika bir vizyona sahip olduğunda, yılanın ölümünün Petrov'un omzu ve tarım kılıcından olacağı uyarısında bulundu.

Hiç kimse, kılıcın neler olduğunu anlayamazdı.konuşma. Prens Peter bir kez dua etmek için tapınağa gitti. Bir arkadaşı aynı tarım kılıcını gördü. Onu alarak eve döndü, ağabeyinin kubbesinde yılanın görünümünü bekledim ve onu öldürdü. Ölümde canavar Peter'a zehirli kanla sıçradı. O zamandan beri Prens Peter cüzzamlıydı. Ne yazık ki kimse ona yardım edemezdi.

petr ve şubat hayatı

Bir doktora gitmeye giderken, köye gitti.Ryazan yakınındaki sevgiyle. Bir cücenin evini buldum. Kızının hastayı iyileştirdiği söylendi. Onun yerine Prens Peter bir hizmetçi gönderdi. Kız evde idi. Çok garip bir konuşma gerçekleşti, ancak bilge kız Fevronia Peter'a ne yapacağını açıkladı. Prens ve hizmetkarı, kızın tüm önerilerini yerine getirdi, ardından iyileşme izledi. Ancak hiç kimse Fevronia'nın Tanrı'nın kutsal bir hizmetçisi olduğunu tahmin etmedi, Rab'bin iradesini gördü ve prensi şöyle bir şey söyledi: benimle evlen, sonra iyileşeceksin. Prens söz verdi. Gerçek şu ki, iyileşme geldi. Ama Peter Fevronia ile evlenmemeye karar verdi. Hastalık geri döndü.

Dahası, Peter ve Fevronia'nın hayatı nasıl olduğunu söyler,düğün gerçekleşti. Genç eşler Murom'u yönetmeye başladı. Ama Boyarlar ve karıları üstlerindeki gibi değildi - basit bir köy kızı. Prens Peter'a karısını onlar için terk etmelerini istediler. Ama Peter bunu yapmadı. Boyarlar prenslerini sürdüler. Aziz Peter ve Fevronia nehir kenarında durdu. Prens Peter umutsuzluğa düştü, ama Fevronia onu destekledi. Birlikte bu talihsizliği yaşayabildiler.

Boyarlar onlara geldikten sonra, af dilemek içinonların eylemleri. Şehirde kaos ve katliamlar vardı, layık bir hükümdar asla bulunamadı. Sonra herkes, sadece Peter ve Fevronia'nın Murom'u yönetebileceğini anladı.

Petra ve Murom Feromonia'nın Yaşamı

Yaşlılıkta kutsal prensler hizmet etmeye karar verdi.Tanrı manastırda, bu yüzden onlar da David ve Euphrosyne isimleri ile ton aldılar. Prens Peter ölümün yaklaştığını hissettiğinde, bir manastırda karısına bir mektup yolladı. O anda Fevronia havaları süslüyordu. İşini bitirince kocasını haberdar etti. Sonra aynı anda uyuyakaldılar.

Ölümünden önce bile, Prens Peter bir tane yaptıOrtada bir bölme ile iki için geniş bir tabut. Ama kasaba halkı ve manastırların keşişleri onları farklı tabutlara taşıdı. Mucizevi olarak, ölen eşler tekrar bir araya geldi. Böylece herkes anladı: sevgi dolu eşlerin sadece yeryüzünde değil, aynı zamanda öbür dünyada da olması gerektiğini açıklayan bir mucize oldu.

Anlatının Anlamı

İşte Peter ve Fevronia'nın ilginç bir hayatı. Ama burada özü kavramak ve bunun bir peri masalı olmadığını, ancak sekiz asır önce gerçekleşen bir gerçek olduğunu anlamak önemlidir.

Petrine ve Feromian of Murom'un kısa ömrü

Anlatının anlamı nedir? Önemli noktalara dikkat edin: dindar ve sadık bir evlilik. Boyarların prens'e ültimatomu nasıl verdiğini hatırlayın: ya biz ya da onunla geçin! Ve sadık ve sevgi dolu bir koca olarak Peter sürgünü seçti. Rab'bin kendisini karısına gönderdiği kişiyle birlikte olması önemlidir. Bu, belki de bizim için en önemli derstir - sadakat! Ve sadakat sevgiden en yakın kişiye olacak.

Onlara kim dua ediyor?

Bizim zamanımızda sık sık bunu duyuyoruzAile refahı hep Peter ve Fevronia'ya dua ederler. Ancak, sadece eşlerin azizlerden yardım istemeleri için izin verilir mi? Tabii ki değil. Kendi mutluluğunu bulmak isteyen yalnız insanlar da, ikinci yarısına azizlerin namazlarına içtenlikle rica ederler.

Petra'nın Hayatı ve Şubat Feromeni

Çoğunlukla ebeveynler, yakın akrabalarevli çiftler, bekarlar da onlara dönüyorlar, böylece onlar için Tanrı'dan mutluluk isterler. Bu arada, bu çifti onurlandıranların çoğu, Petrus ve Murom'un Fevronia'larının yaşamını bilirler, onları taklit etmeye çalışırlar.

Nerede dua etmek

Evde dua yapabilirsin, ama gitmek daha iyitapınak, hizmet verdikleri yer. Modern Ortodoks Rusya'da, bazı kiliselerde düzenli olarak Aziz Peter ve Fevronia'ya moliben yapmak gelenekseldir. Hayat hazırlıkta mükemmel bir yardımcıdır. Ayrıca Akathist de okunuyor. Bu tür duaların metninde, Ermolai-Erasmus öyküsünden zaten tanıdık hikayeler bulabilirsiniz.

 Aziz Petra ve Febronia'nın hayatı

Akathistin okunmasından sonra, ibadetin kendisi kutsal eşlere yapılır. Kilisede hizmete gelen herkes, dilekçeyi azizlerin desteğine içtenlikle umuyor.

Azizleri kim duyuyor

Peter'ın hayatının kısa bir atıfından hatırlayın veFevronia Muromsky hikayesi, her zaman hayatın insanının yardımlarından duyduğu memnuniyeti dinledi ve her zaman mahrum edilmişleri, kötüye kullandıkları, fakirleri, iyi talep ettiklerini söyledi. Tanrı'nın Krallığına giderken, insanlara yardım etmekten vazgeçmediler. Cennetten, tüm dualarımızı duyuyoruz, Rabbimizden önce bizim için bir araya geldik.

Fakat en çok destek Ortodoks Kilisesi'nde evlenen eşlere verilir. Ailenin patronları ve koruyucuları olurlar.

Hayatı kim okuyor

Murom'un prensleri hakkında anlatım ilginç olacakSadece bir aile bulmak isteyen yetişkinlere değil, çocuklara da dinleyin. Genç yaşlardan itibaren ailenin nasıl olması gerektiği hakkında konuşmak, gelecekte haçlarını taşımalı, sadık kalmalı ve sevmeyi bilmelidir.

Petra ve şubenin hayatı

Peter ve Fevronia'nın hayatı bir el kitabıdır.her ailenin Hafızada her şeyi yenilemek, kendiniz için yeni bir şey fark etmek için tekrar tekrar okunabilir. Her biriniz için Tanrı'nın bu kutsalları gerçek arkadaş olur!

Peter ve Fevronia'nın hayatının özetini okudunuz.

Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 2019

Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 2019

Related news

 • Yeşillikli Siyah Fasulye Salatası Videosu
 • Doktorum programı menapoz konusu
 • Kova-kadınlar için değerli bir taş, zor bir durumda psikolojik destek ve destek
 • Çiçek tarhlarının dekorasyonu - yarat ve hayran ol
 • Lyoton (jel) ilacı: kullanım, bileşim, maliyet ve farmakolojik özelliklere ilişkin talimatlar

 • Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 97

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı


  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 57

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 51

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 100

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 76

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 94

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 3

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 37

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 3

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 82

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 45

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 83

  Muromun Peter ve Fevronianın yaşamı 72