Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaçMuhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç

22.05.2019

Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 10

Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç

Kuzey Amerika'dan, Çin ve Japonya'dan bize geldiKatalpa'nın güzellikleri Bignonlar ailesine ait ağaçlardır. Onların cins 13 tür, formlar ve çeşitleri içermektedir. Ve aralarında yaprak döken ve yaprak dökmeyen bitkiler var. Katalpa ağacı (aşağıdaki fotoğrafa bakınız) problemsiz, zengin, iyi drenajlı ve hafif topraklara ve iyi aydınlatılmış yerlere alışır. Yaklaşık bir ay boyunca nemi ve çiçekleri sever ve catalpa meyveleri yeşil salkımlar gibi uzun ve incedir. Neredeyse tüm kış ağaçlara asılabilir ve orijinal bir görünüm verir. Bu bitkinin tüm türlerinden en çok üçü bölgemizde yetiştirilmektedir.

catlal ağacı

Ve onlara göre catalpa vulgaris, ya dabignonievidnaya. O bize Kuzey Amerika'dan geldi, vahşi doğada 20 metrelik bir yüksekliğe ulaştı (10 metrenin üzerinde yetişmiyor). Bu ağacın küresel, küresel bir şekli vardır ve yaprakları 20 cm uzunluğunda, oval ve büyüktür. Çiçekleri mor lekelerle beyaz, kokulu ve büyüktür. 25 cm uzunluğunda salkımlarda toplanırlar.

Katalpa (ağaç), 30-40 Haziran'da Haziran-Temmuz aylarında çiçek açar. Bu meyveler 20-40 santimetrelik bir uzunluğa sahip olan, kırmızımsı kahverengi kutular benzer. Ekim ayında olgunlaşırlar ve tüm kışları ağaca asarlar. Bu bitkinin vejetasyon sürgünlerin büyümesi Ağustos ayında sona erer ve don sonra yaprakları genellikle hala yeşil düşen ve edilir, Mayıs ayında başlar. Catalpa, birkaç çeşitliliğe sahip bir ağaçtır. Bunlar Ken şunlardır - sarı bir bitki altın yapraklarla Aurea bırakır ve Nana - yoğun yuvarlak taç vardır küçük, en fazla 4 metre yüksekliğinde bir ağaç.

ağaç catalpa fotoğraf

Kuzey Amerika'dan ülkemize bir catalpa getirildiBüyük, evde 40 metreye kadar büyür. Rusya'da orta bölgede, 7 metrenin üzerinde böyle bir bitki bulmak zordur. Ama yine de catalpa, dekoratif görünümüyle Rusları memnun eden bir ağaçtır: bir çadırı andıran bir taç ile ince bir gövde ve büyük yumurta biçimli yapraklar. Bloom bu bitki özellikle güzeldir. Her biri içinde iki sarı çizgili ve parlak kahverengi-kırmızı lekeleri olan krem-beyaz ve güzel kokulu çiçek salkımları-salkımlarıyla bolca kaplıdır. Bu ağacın meyveleri dallardan uzun kapsül şeklinde asılır. Bu tür zaten Temmuz ayında, ama sadece Ekim başında onlar kesin olgunlaşırlar. Ve bu meyveler tüm kış boyunca ağaçlara da asılır. Genç yaşta muhteşem Catalpa yeterince hızlı büyür, büyümesi yılda bir metreye kadardır. Nispeten kuraklığa dayanıklıdır, ışığı sever ve bahar taşkınlarına ve yer altı sularına tahammül etmez.

Yumurta benzeri catalpa, ortaya çıkan bir ağaçtır.Çin'den. Yayılma formuna sahiptir ve 6-10 metre yüksekliğe ulaşır. Onun çiçekleri de 25 cm uzunluğunda salkımlarda toplanan kremsi-beyaz, kokulu vardır. Bu katalpa, toprak ve nem verimliliğini talep eden, fotofildir. Ve Temmuz-Ağustos aylarında çiçek açar.

Catulpha vulgaris

Katalpin sıradışı görünümü bahçede yapartasarım belli bir güney rengidir. Ancak bu bitkilerin avantajı sadece egzotik görünümleri değil. Büyüme mevsimi boyunca dekoratif kalmayı başarırlar. Yaprakları hastalık ve zararlıları etkilemezse, kuraklığa rağmen çok düşmezler.

Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaçMuhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç

Related news

 • Çelik eşyalar nasıl parlatılır
 • Limonlu Ice Tea
 • ANLATIMLI DANTEL MASA ÖRTÜSÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI
 • Kalın Telli Saçlara Nasıl Kavuşursunuz
 • Paçanga Böreği

 • Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 32

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç


  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 99

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 17

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 88

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 4

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 41

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 45

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 97

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 45

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 48

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 21

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 28

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 70

  Muhteşem ve sıradan catalpa - bahçe tasarımı için bir ağaç 76