Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırlarıMoskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları

22.05.2019

Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 65

Moskova'nın manastırları aktif. Rusya'nın işletme manastırları

1914'te özel bir nüfus sayımı gerçekleşti. Amacı, Rusya'nın işleyen manastırları, sayıları ve içinde yaşayan insan sayısıdır. O sırada, 1025 aktif manastır vardı. Sovyet iktidarı altında 16 tane var. Rusya'ya göre 2013'te yaklaşık 700 tane manastır var, fakat bu rakam değişiyor, çünkü yeni manastırlar sürekli olarak açılıyor.
Moskova manastırları

Moskova manastırları: tarih

Rusya'nın başkenti için çok karakteristikkatedraller, tapınaklar, manastırlar görkemli binalar. Bunların en büyüğü - Bogoyavlensky ve Danilov, 13. yüzyılın ikinci yarısında kuruldu. Büyük ölçekli manastır inşaatı 14. yüzyılın sonlarında başladı. Şu anda şehirde Chudov, Andronnikov, Simonov, Sretensky, Noel manastırları ortaya çıktı. Moskova'nın kiliselerinin çoğu 16-17. Yüzyıllarda ortaya çıktı. Bu zamanda manastırların sadece ortaya çıkmadığı, aynı zamanda kapalı olduğu da unutulmamalıdır. Örneğin, 1626 yılında Ilyinsky manastırı ortadan kalktı. Peter'ın hükümdarlığı döneminde birkaç manastır kapatıldı.

1739'da yayınlanan kentin ilk jeodezik planı, Moskova'nın tüm manastırlarını (oyunculuk) gösterdi. O zamanlar 28 tanesi vardı, dördü de aynı yüzyılda kapalıydı.

manastır fotoğrafı

Kayıp manastırlar

Devrimden sonra (1917).) Moskova'nın bütün manastırları kaldırıldı. Bazıları tamamen yıkılmış, yerine yeni binalar yaptırılmıştır. Böylece Voznesensky ve Chudov manastırları, Zlatoust, Strastnaya ve Nikitsky'nin yanı sıra ortadan kayboldu. Bazıları (çok küçük bir kısmı) müzeler haline gelmiştir. Bu Don, Novodevichy manastırları. Sadece 90'ların sonlarında kilise manastırlarının durumu gelişmeye başladı. Hayatta kalan manastır binalarının çoğu kiliseye geri döndü. Birçok manastırda restorasyon çalışmaları halen devam ediyor. Bugün Moskova'da 22 işleyen manastır var. Bugün size bazılarını tanıtacağız.

Moskova'da işletme manastırları

Moskova'da manastır işletmek

Öncelikle konuşmak istiyorumDanilov, ya da Danilovsky, sık sık, manastır olarak adlandırılır. Bu, Patrik Hazretleri'nin evidir. Alexander Nevsky, Daniel'in oğlu tarafından 1282 yılında kurulan en eski Moskova manastırı. Ölümünden sonra, bu topraklara gömüldü. Neredeyse dört yüz yıl sonra kalıntıları başka bir yere taşındı ve 80'lerde Danilov Manastırı'na geri döndüler.

1812'de manastır Fransızlar tarafından harap edildi.daha sonra geri yüklendi. İktidar yıllarında Bolşevikler onu kapatıp kilise bahçesini yıktılar. Rusya'nın ünlü halkının mezarları - Nikolai Gogol, Nikolai Rubinshtein, Nikolay Yazykov Novodevichy Manastırı'na nakledildi. 1931'den 1983'e kadar, bu bölgede yasaların gençlik ihlalcileri için bir koloni vardı.

1983'te kutsal manastır Ortodoks Kilisesi'ne döndü ve tamamen restore edildi.

Bu adres - Danilovsky Val, 22 (metro istasyonu "Tula") adresinde yer almaktadır.

Erkek Donskoy Manastırı

Don Manastırı

1593'te Korkunç İvan oğlu Fedor tarafından kuruldu.Ioannovich. Onun yerine önce, Kırım Hanı Girey ile yapılan savaşta yürüyen bir kilise vardı. Mevcut efsaneye göre, Rus ordusunun zaferi, Tanrı'nın Don Annesinin ikonunu kazanmasına yardımcı oldu. Şimdi Tretyakov Galerisi'nde.

Don manastırı, 1600'lerin başında ve Fransız birliklerinin çekilmesiyle 1812'de yağmalandı ve yıkıldı.

1917'de kapalıydı ve topraklarında Mimarlık Müzesi kuruldu.

1991 yılında, ne yazık ki, Donskoi Manastırı, Moskova Patrikhanesine büyük bir gecikmeyle yollandı. Bu tarih, ikinci doğumunun günü olarak kabul edilebilir. O zamandan beri manastır yeniden işliyor.

Yerleşim yeri - Don Meydanı, 1 (metro istasyonu "Shabolovskaya") adresinde yer almaktadır.

Novospassky Manastırı

Rusya'nın işletme manastırları

O da Çarlık olarak adlandırılır, çünkü otopraklarında yüzyıllar kraliyet kişileri ve büyük dükler temsilcileri gömüldü. XIII yüzyılda Prens Daniel tarafından kurulmuştur. Birkaç kez transfer edildi. Makalemizde gördüğünüz fotoğrafın bulunduğu manastır 1645'te yeniden inşa edildi.

Devrimden sonra, manastır, diğerleri gibi,kapalıydı. Bölgesinde, NKVD için bir hapishane düzenlediler. Zakharinlerin, Romanovların ve diğer soylu ailelerin mezarlarının bulunduğu pogost, barbarca imha edildi. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra burada bir ıslanma yeri yer aldı. 1968'den beri Manastır Restorasyon Müzesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. O zamandan beri, hayatta kalan binalarda restorasyon çalışmaları başladı.

1990 yılında Ortodoks inananlara geri döndü ve yine işleyen bir manastır olarak var olmaya başladı.

Onun adresi - Köylü Meydanı, 10 (metro istasyonu "Proletarskaya", "Köylü").

Moskova manastırları (kadın)

Devrim öncesi Moskova, kilise binalarıyla gururla gurur duyuyordu. Tapınaklar ve katedraller denizaşırı konukları memnun etti. Aşağıda başkentin kadın manastırlarını görebilirsiniz.

Alekseevsky Manastırı

manastırlar moskova aktif kadınlar

1360 yılında kurulan en eski kadın manastırChertolia'da Büyükşehir Alexis, Moska Nehri üzerindeki bir tepe üzerinde, o zaman onun adı ile çağrıldı. Taş katedral kilisesi, 1514'te mirasçıların doğumu için dua eden Korkunç İvan'ın emriyle inşa edildi. Manastır birkaç kez yanmış, ancak restore edilmiştir. 1547'de yere yandı. 1584 yılında, Korkunç İvan, Kurtarıcı İsa Katedrali'nin bulunduğu yeni bir yerde Alekseevski Manastırı'nın inşasını emretti. Bazı acemiler, yanmış manastırın küllerinden ayrılmak istemiyordu ve bu alanda tapınak yeniden inşa edildi ve Zachatievski adını aldı. Şimdiye kadar, binlerce inanan uzun süredir beklenen anlayış hakkında titizlikle dua ediyorlar.

Sovyet döneminde, manastırın birçok yeri patlatıldı, bazıları yok edildi. Bölgede bir çocuk kolonisi ve bir hapishane vardı.

90 yıl içinde manastır Ortodoks'a döndüKilisesi. 2019'a kadar tamamen restore edildi ve bir kez daha işleyen bir manastırın statüsünü aldı. Fotoğrafı makalemizden görebilir ve adresi 2-ze Zachatyevsky şeritli, 2 (metro istasyonları Park Kultury, Kropotkinskaya).

Novodevichy Manastırı

Moskova manastırları

Prens Vasily III tarafından, 1524'te, antik kent Smolensk şehrinin Moskova prensibine dönüşü ile yükselmiştir.

Eski günlerde ülkenin en ayrıcalıklı ve çok zengin manastırıydı. Asil doğumlu kadınlar tarafından ziyaret edildi ve tonlarca önce takılarını, altınlarını, incilerini, gümüşlerini feda ettiler.

XVII yüzyılın başından beri zaten kurulduMoskova barok tarzında oluşturulmuş muhteşem bir topluluk. kuleleri ile dekore Delikli taç, Moskova'da ikinci en yüksek çan kulesi yanı sıra Varsayım ve yemekhane Kilisesi inşa edildi.

Novodevichy manastırının tarihi, kendi başına değil, içine giren acemilerin sırlarını koruyor. Burada, Peter I'in ilk karısı, Evdokia Lopukhin, Boyarynya Morozova, Prenses Sophia esaret altında yaşıyorlardı.

Şanslı bir tesadüf, manastır1812'de hayatta kaldı. Ancak, 1917'den sonra, Moskova'nın bütün manastırlarını bekleyen kaderden kaçmadı. O günlerde hareket eden yeni makamlar 1922'de kapattılar. Burada Kadının Kurtuluş Müzesi başladı, daha sonra bir sanat müzesine dönüştürüldü. Novodevichy Proezd, ev 1 (metro istasyonu "Sportivnaya") adresinde bulabilirsiniz.

Theotokos-Noel yer

manastırlar moskova aktif kadınlar

Moskova'da çalışan ve zaten kayıp olan bütün manastırlar çok farklı. Sadece "çağında" değil, aynı zamanda mimari tarzında da.

1386 yılında Kulikovo sahasında savaşın kahramanı annesi, Vaftiz Vladimir, Prenses Meryem Serpukhova Tanrı-Noel manastırının Annesini kurdu. Kulikovo Tarlası zaferinin şerefine dikilmiştir.

Manastırın ilk kız kardeşleri yetim ve dulAskerlerin savaş alanında ölen. Eski zamanlardan beri, Rus vaftizleri olan Ortodoks'un, Cennetin Kraliçesine özel bir saygıyla saygı duyduğu söylenmelidir. Dünya hayatı, Moskova'nın tapınaklarına ve manastırlarına adanmıştır. Şimdiki manastırlar, daha büyük ya da daha küçük bir dereceye kadar, Tanrı'nın Annesi'nin parlak bir hafızasını korurlar. Onun anısına, Moğol öncesi dönemde tapınaklar inşa edildi. İlklerden biri, Tanrı-Noel manastırının annesi idi.

Zamanla büyüdü. 1505 yılında Kutsal Bakire'nin taş katedrali ortaya çıktı, sonraki yıllarda tekrar tekrar tekrar inşa edildi. 1687'de, St. John Chrysostom kilisesi manastırın topraklarında ortaya çıktı. 1836'da çan kulesi ve Eugene Khersonski kilisesi inşa edildi. 1906 yılında, mimar P. Vinogradov'un projesine göre, Kazan Meryem Ana Kilisesi inşa edildi.

1922'de manastır kapatıldı ve 1970'lere kadarManastırın binaları ortak daireler tarafından işgal edildi. 80'li yılların sonlarında manastır Moskova Patrikhanesine geri döndü. İlahi hizmetler 1989'da başladı ve ilk keşişler burada 1993'te ortaya çıktı. O zamandan beri manastır düzenli ölçülen bir yaşam sürmeye başladı. Adresi 20 Rozhdestvenka Caddesi.

manastırlar moskova aktif adresleri

Size sadece bazı manastırları sundukMoskova (oyunculuk). Manastırın adreslerini size kolaylık sağlamak için burada gösterdik. Onları kendi gözlerinle görmek istiyorsan gel, her zaman hoş karşılanacaksın.

Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırlarıMoskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları

Related news

 • Dondurma kilo aldırır mı
 • En İyi Instagram Saç Rengi Resimleri 2016
 • Ozan Beedle’In Hikayeleri
 • Sosyolojinin çok düzeyli yapısı
 • Beyaz Kule (Yekaterinburg), UZTMnin gayriresmi bir sembolüdür

 • Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 81

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları


  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 86

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 75

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 41

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 76

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 85

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 71

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 7

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 16

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 30

  Moskovanın manastırları aktif. Rusyanın işletme manastırları 92