Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treniMoskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni

19.05.2019

Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 42

Moskova'da ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz? Dünyanın en hızlı treni

Moskova gibi büyük şehirlerdePetersburg (St. Petersburg), metro en önemli ulaşım arteridir. Yani, Moskova metrosunda bir gün için yolcu akışı yaklaşık 9 milyon insana sahip. Ve emlak piyasası değeri alırken doğrudan metro istasyonuna olan yakınlığa bağlıdır.

metro hızı nedir

Ayrıca bu makalede yeraltı hareketi hakkında konuşacağız ve trenin metroya ne kadar hızlı gittiğini öğreneceğiz.

Ortalama tren hızı

Tren dengesiz hareket ediyor. Vagonlar istasyona yaklaştığında ve durma yerini terk ettiğinde, hızları tamamen duruncaya kadar minimumdur ve tersi de geçerlidir. Tüneldeki aynı hareket sırasında, hız izin verilen maksimum değerdir.

Bir istasyondan diğerine olan uzaklık her zamanfarklı olarak, duraklardan veya daha sessizden hızlı "geçişler" hissedebilirsiniz. Yine de, metronun Moskova'ya ne kadar hızlı gittiğini kesin olarak söylemek mümkün. Ortalama değer yaklaşık 41.3 km / s'dir. Aynı değer Novosibirsk, Ekaterinburg, Nizhny Novgorod metrosunda sabitlenmiştir.

Ama Samara metrosı en çok"yavaş", değeri ulusal ortama bile ulaşmıyor. Metro deneyler yapmasını şart değil St. Petersburg, gitti ne kadar hızlı öğrenmek için tahmin olduğunu tüm Rusya için ortalama değer - 40 km / s.

metro Moskova'ya ne kadar hızlı gidiyor?

Maksimum tren hızı

Elektrikli tren maksimum ulaşabilirHız değerleri, sadece dönüşü olmayan düz ve genişletilmiş bölümlerde ve hiçbir engel yok. Kural olarak, Rus metrolarının trenleri arasında 90 km / s'den bahsediyoruz.

Yolcular yeraltı alanını geçtiğindeMetro arabada, trenin hızının düşünülemez olduğunu hissediyorlar. Ve insanlar merak ediyor - metro ne hızda gidiyor. Ancak pratikte bu değer 80 km / s'yi geçmez. 120 km / saate kadar yukarı ve trenin lokomotif - - 160 km / saat kadar Uzmanlara göre, tren arabalar kadar 110 km / saat, parça sürü dayanabilir.

Dünyanın en hızlı metro treni

Teknolojiler hala durmuyor ve insanlıkhayatın hızını ve aynı zamanda ulaşım hareketini hızlandırır: arabalar, uçaklar ve trenler. Ve dünyadaki metronun hangi hızda olduğu ve hangisinin en hızlısı olduğu?

Metroda trafiğin avantajıSokak trafiği ile kıyaslanamayan asgari yol engelleri. Şangay metro metroda en hızlı tren için tüm dünyaca bilinir. Metro metroya hangi hızda gidiyor? Sen inanmayacaksın, ama motorların ve aerodinamik araçların tasarımı metrodaki Çinli trenlerin 480 km / saat hızlanmasını sağlıyor. Uygulamada ekonomik nedenlerden dolayı 310 km / saate çıkmaktadır. Örneğin, çoğu yüksek hızlı uçak 270-280 km / saate kadar hızlara ulaşabilir. Çin metrosunda, yolcuların uzayda havada olduğundan daha hızlı hareket ettikleri ortaya çıkıyor. Sence bu bir rüya mı? Hayır, Şanghay'da - gerçeklik.

tren metroda ne kadar hızlı gidiyor

Çinliler için Şanghay metrosıturistik bir yer. Ve sadece hız yüzünden değil. Örneğin, burada 70'lerin fantezi tarzında bir metro istasyonu yapılır. Bu Çin şehrini ziyaret ettiğinizde metroyu ziyaret ettiğinizden emin olun.

Metroda güvenlik

Hangi metroda olursanız olun, önemlimetro ne kadar hızlı ilerlediğini değil, aynı zamanda güvenlik prosedürlerine de bağlı kalıyor. Burada metroda uyulması gereken birkaç basit kural var:

 1. Tren için bekleyen platformda bir çizgi bulacaksınız.İnterküz için gerekli değildir. Özellikle bir trenin yaklaşma anı ile ilgilidir. Gerçek şu ki, trenle birlikte gelen hava akışının hareketinden bir çocuk veya yaşlı bir kişi, platform ve tren arasındaki boşluğa düşebilir. Bu mesafe küçük olsa da, risk yoktur. Hattın dışına çıktığınızda, metro subayı güvenlik kurallarının ihlali bildirilir.
 2. Bir trenin kapıları açıldığında, aceleci insanlar ezilebilirler. Kendinizi kalabalığa itmeyin - tehlikeli olabilir, çünkü raylara düşebilirsiniz.
 3. Eğer bir kişi raylara düşerse,Metrodaki güvenlik personelini derhal haberdar etmek gerekir. Platformun yakınında bir elektrik akımıyla öldürebilecek bir çapraz çubuk var. Bu nedenle, sadece eğitimli uzmanlar bir kişiyi çıkarabilecektir. Hareket halindeki bir trenle, uyuyanlar, ütüleme ve trenden hava akışıyla karıştırılabilecek kıyafetler için mümkün olduğunca sıkı bir şekilde uzanıp sarılması gerekir.
 4. Araç içinde öngörülemeyen durumlar söz konusu olduğunda, özel bir tuşa basarak sürücüyü hemen bilgilendirin.

metro ile St. Petersburg'a giden sürat

Sonuç olarak

Dünyanın neresinde olursanız olun, hangi taşımacılıkta taşıdığınızı dikkate alın, basit güvenlik kurallarına uymanın sağlık ve yaşamın korunmasında temel olduğunu unutmayın.

Yazımızda, metroya Moskova ve diğer şehirlere giden süratin ne kadar hızlı gittiğini sorduk ve dünyanın en hızlı metro hangisi olduğunu öğrendik.

Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treniMoskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni

Related news

 • Neden altın küpeler ya da hayatınızı nasıl yöneteceksiniz
 • Yeni Yıl Sofralarının Yıldızı Nar Gibi Kızarmış Hindi Nasıl Kesilir, Hindi Sosu Nasıl Yapılır
 • Ne İzleyeceğim Derdine Son Sonbahar - Kış Sezonunda Ekranlara Gelecek Olan 10 Kore Dizisi
 • Çok İzlenen Videolar
 • Türkiye temalı Doğuda lüks ve konfor sergisi Moskovada sanatseverlere kapısını açtı

 • Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 16

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni


  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 63

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 24

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 91

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 51

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 95

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 25

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 37

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 60

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 42

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 77

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 67

  Moskovada ve diğer şehirlerde hangi hızlarda araba kullanıyorsunuz Dünyanın en hızlı treni 18