Monarda. Bitki dikimi ve bakımıMonarda. Bitki dikimi ve bakımı

22.05.2019

Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 3

Monarda. Bitki dikimi ve bakımı

Monarda - sadece sahip olmayan güzel bir bitkiEstetik özellikler, ama aynı zamanda terapötik. Ülkemizde hükümdar çok uzun zaman önce ortaya çıktı. Başlangıçta dekoratif bir bitki ve esansiyel yağ kaynağı olarak yetiştirildi. Bitki çok zarif ve zarif olmasa da, çiçek salkımına çok çekici. Son yüzyılda, monarch bergamot ile karıştırıldı, çünkü bitkiler lezzet bakımından çok benzerlerdi.

monad iniş ve bakımMonard, iniş ve bakımı bir tane getirecekzevk, Gubotsvetnye ailesinin temsilcisidir. Bu bitki otsu. Vatan monarşileri Meksika'yı ve Kuzey Amerika topraklarını göz önünde bulundurur. Elde edilen verilere göre, cins, çoğu uzun ömürlü olan birkaç düzine tür içerir. Kralın gövdeleri ve dalları baharda ölürken, kök hayatta kalır. Kar aşağı indiğinde, zemin kısmı tekrar büyümeye başlar.

Hükümdarın sapı bir buçuk metrelik bir yüksekliğe ulaşır. Düz ve dallıdır. Yapraklar biraz uzamış, mızrak şeklinde. Çiçekler çiçek salkımına toplanır ve sırayla sap üzerinde bulunur. Bitki yaz ortasında çiçek açar. Sonbaharda soluyor.

Monarda. Dikim ve bakım. yetiştirme

monad fotoğrafıBu bitki iddiasız olarak kabul edilir. Toprağa talep etmez, ancak çok ham veya ekşi toprakları negatif olarak transfer eder. Güneşli bir yerde gübre ile monarch ihtiyaçlarını büyütün. Bitkiyi hafif gölgeli bir alana da ekebilirsiniz. Dikimden birkaç yıl sonra, çalı zaten yaklaşık 200 peduncles var, ancak altı yaşına kadar çiçeklenme yavaş yavaş soluyor. Popüler canavarlar arasında şunlar bulunur: "Kar Beyazı", "Mahogens", "Adam" ve diğerleri.

Monarda. Dikim ve bakım. üreme

Monarch tohumlarla çoğalır.açık zemine ekilir. Çoğu durumda (doğru yapıldığında) sürgünler 2 hafta sonra ortaya çıkar. Diğer çoğaltma biçimleri arasında, monadlar budanmış köklerin çalıların tomurcukları ve bölünmesi ile çoğaltılmasından söz edilebilir. İkincisi en iyi ilkbaharda yapılır.

Monarda. Dikim ve bakım. uygulama

Monard genellikle özel olarak bulunurbahçeler ya da kentsel çiçek tarhları. Daha önce belirtildiği gibi, bitki iddiasız. Bahçıvan herhangi bir soruna neden olmayan dikim ve bakım Monard uzun zamandır popüler olmuştur.

Bitkinin özellikleri

monad inişUzun zamandır bilinen monarşi olduğu biliniyor.makale) antiseptik özelliklere sahiptir. Çiçeğin yaprakları yaraları ve çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Monarkın tentürü uzun zamandır ağız boşluğunu tedavi etmek, diş etlerini ve dişleri iyileştirmek, baş ağrılarından kurtulmak için kullanılmıştır. Ek olarak, monarkın uyarıcı olarak kullanıldığı durumlar vardı. Bütün bunlar bitkinin doğal bir antiseptik içerdiğinden kaynaklanıyor.

Şu anda, monarch (dikim ve bakım,bu arada, çok etkin aromaterapi kullanılır) özelliklerini etkiler. Kuru çiçekler ve yapraklar unutulmaz bir aroma yaratır! Gövdeler ve bu bitkinin çiçekleri genellikle kuru çiçekler bileşimlerinde bulunabilir. Taze yaprak bile mutfakta kullanılır, bu yüzden bahçenizde dikim Monarda sadece olumlu sonuçlar getiriyor!

Monarda. Bitki dikimi ve bakımıMonarda. Bitki dikimi ve bakımı

Related news

 • Sarımsaklı Un Çorbası Tarifi – Çorba Tarifleri
 • Örgülü Saç Klavuzu: Boksör Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır
 • Kozmetik Natura Siberica: yorumlar ve ürün yorumları
 • Pide ekmeğindeki patatesli sosis - hızlı atıştırma için doyurucu bir yemek
 • Melodram Vasilisa için Cornflowers: aktörler, roller, kısa öykü

 • Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 4

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı


  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 43

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 83

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 74

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 72

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 60

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 20

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 60

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 59

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 85

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 90

  Monarda. Bitki dikimi ve bakımı 9