Mika Morozov: dur, an, iyisin 2019

Mika Morozov: dur, an, iyisin 2019
19.07.2019

Mika Morozov: dur, an, iyisin 43

Mika Morozov: dur, an, iyisin!

Valentin Aleksandrovich Serov (1865-1911) - birigönüllü ya da farkında olmadan modellerinden iç dünyaya derinlemesine nüfuz edenler, bazıları portrelerini emretmekten korkuyorlardı. Gözlerinin görünümü, annesinin bile korktuğunu, oğlunun "öyle" bakmamasını bile istediğini söyledi. Ve küçük çocuk nasıl baktığını fark etmedi. Mika Morozov'du. Resim Serov yaşlanmak üzere yakaladı.

Buzlu ailesi

Mikhail Abramovich Morozov en zengin Moskova tüccar ailesinden geldi.Mika donAncak aile işine girmedi. Liseden mezun olduktan sonra Moskova Üniversitesi'ne girdi. Tarih ve filoloji tarafından çekilmiştir. O zamanlar çok gençti ve halen eğitim görürken evli kaldı. Mikhail Abramovich sadece yirmi bir kişiydi, gelin, çeyizsiz, on sekiz yaşına girdi. Adı Margarita Kirillovna Mamontova'ydı. Ayrıca ünlü bir tüccar ailesinden geldi.mika frost resmiMoskova'nın en güzel kızıydı. 10 Kasım 1891'de düğün töreni Bolshaya Nikitskaya'daki kilisede gerçekleşti. Düğünü "Hermitage" restoranında gürültüyle kutladı. Akşam gençler Petersburg'a gittiler. Balayı kuzey başkentinde geçti. Altı yıl sonra bir oğlu olacak - Mika Morozov.

Düğünden sonra

Sonra Paris, Nice vardı. Monte-Carlo. Olağanüstü komşuları vardı. Örneğin, Kraliçe Victoria veya İmparator Alexander II'nin morgan dul eşi, Prenses EM. Yurevskaya. Altı ay sonra Morozovs Rusya'ya döndü ve Moskova'da bir konak satın aldı.Mika Morozov'un kompozisyonuDedikleri gibi evleri tam bir bardaktı. Toplarda veya resepsiyonlarda 200 misafir tarafından ziyaret edildi. Paris'te bir evleri vardı. Avrupa ve Kuzey Afrika'da dolaşmayı severdi. Kaluga eyaletinde, Protva nehri yakınındaki çam ormanında büyüleyici bir Turliki malikânesi vardı.soğuk dondurucuEvlerine sık ziyaret edenler, parlak bir sanatçı sonradan oğullarını yazacak. Mika Morozov olacak. Resim Serov, Rus resminin en prestijli galerisine düşecek.

Mikhail Mikhailovich Morozov

Tüm modern trendlere açık bir ortamda, aile1897 Şubat'ı Mika Morozov tarafından verilen kar fırtınasında doğdu. Çocukluktan beri kadının sevgilisiydi. İngiltere'de iyi İngilizce eğitimi aldı. Tıpkı babası gibi Moskova Üniversitesi'nden mezun oldu. Kökenine rağmen kaderi misilleme yaptı. SSCB'de barışçıl tiyatro tarihi ile ilgileniyordu. "İnsanlar Yaşamı: Shakespeare" dizisinden bir kitap hazırlayarak çeviriler yaptı. Ülkemizdeki Shakespear çalışmalarını başlattı. Hamlet'i detaylı yorumlarla hazırladı ve yayınladı.mika frosts serov resmiTiyatrolara genellikle danışman olarak davet edildi. İngilizce yayınlanan News dergisinin genel yayın yönetmeni olarak görev yapıyordu.

Beklenmedik ölüm

1952'de Kremlin'de bir toplantı yapılması için hazırlıklar devam ediyordu.Ryabushinsky, Hirschman, Eliseev, Mamontov ve diğerleri gibi Rus sanayicileri. Görüşmeleri için misafirperver ev sahibinin adaylığını önerdiler - M.M. Morozov. Kendisi bir tüccar ailesinden gelir ve Avrupa dillerine akıcı gelir ve parti dışı bir kişi olmasına rağmen tamamen güvenilirdir.

Mikoyan, kendisine bakan görevleri özetledi veaynı zamanda ortak bir dairede sefil bir maaşa layık görülecek konukları alamayacağını öğrendi. Dolayısıyla, dikkatli bir kıyafetle karşılanacağı, yüksek bir ücretle prestijli bir göreve, Kutuzovsky'de ya da Frunzenskaya setinde iyi bir daire sahibi olacağına dikkat çekildi. Şok halindeyken, bir hükümet arabasıyla eve getirildi. Komşular ve akrabalar sadece şaşkına dönmüşlerdi. Mikhail Mikhailovich dinlenmek için uzandı. Heyecanlıydı ve çok yoruldu. Sonra kalp krizi geçirdi. Kalbi böyle karışıklık çekmedi ve Mika Morozov öldü.

Portre Serov tarafından yazıldı

Bizden önce büyüleyici bir çocuk varGörünüm meleğe benzeyen bir anneye, Michael ve ev benzeri Mick Morozov'a gitti. O dört yaşında. Çocuk, onun için yüksek bir sandalyenin kenarına oturdu. Öyle görünüyor ki bir an daha rüzgar gibi havaya uçuruyor. Oğlan çocuk işleriyle uğraşacak. Işıltı yanıyor, güzel çizimin kızıl dudakları yarı açık, kafanın saçlarının kıvırcık saçları tarağa zorlukla giriyor, pembe yanaklar yeni günün sevincini beklemekle yanar.buzlu kaseKar-beyaz giysiler oldukça basit ve değilHareket eden küçük oğlanın hareketlerini çeker. Mika Morozov da böyle görünüyor. Resim Sevgililer Serov elinizin avucunda gösteriyor. Bir sürü erkek vardı. İç mekan ressamı ilginç değil. Hiçbir şeyi ayırt etmiyor - sandalye yok, karanlık duvarlar yok, her şey sadece Mika Morozov olan bu genç ışık ışını için bir arka plan görevi görüyor. Ve tüm dikkat, ressamın kendisi için belirlediği göreve bağlıdır. Görüntüleyen saf ve genç bir yaratık hayal etmelidir. Portrede Mika Morozov'u görüyoruz. Minimum para ile Serov, göreviyle ustalıkla başa çıkmıştı.

Kompozisyon "Mika Morozov"

1901'de Valentin Serov, eserindePortreler tarafından işgal edilen çok büyük bir yer, tanınmış hayırsever MA'nin oğlu gözlemledi. Morozov. Küçük Miki Morozov'un bir portresi çizdi. O sadece beş yaşındaydı. Bu, Rus resminin en iyi çocuk portrelerinden biridir. Şimdi Tretyakov Galerisi'nde.

Sanatçı her zaman olduğu gibimodelinin zihinsel durumu, iç dünyası. Küçük Mika'nın canlılığı ve dolaşımı, yerinde oyalanmamayı istediği poz bütünüyle yönlendirilir. Buna ek olarak, sandalyede bebek rahat oturmaz, kenarı üzerinde. İzin verilen zaman, atlamak ve koşmak için her an hazırdır. Sabırsızlık, merak, çocuğun hareketsiz figüründen bile gelir. Beyaz gömlek rengi Miki'nin saflığını ve masumiyetini yansıtıyor. Karanlık tenli koyu renk teniyle açık renkli bir bronzluk, yanaklarında kızarıklık, yarı açık yarı dudaklar, altın parıltılı hafif kıvırcık saçlar vurguluyor. Mika'nın tüm görüntüsü, seçilen nötr arka planla tezat oluşturur, böylece hiçbir şey, izleyiciyi tasvir edilen çocuktan uzaklaştırabilir. Serov çarpıcı bir şekilde çocukluğunun mutlaka bir an durdu. Bunun üzerine kompozisyon "Mika Morozov" u bitirebilirsiniz.

Mika Morozov: dur, an, iyisin 2019

Mika Morozov: dur, an, iyisin 2019

Related news

 • Ananaslı Tart Tart
 • Trend Markasında ceket ve ceket toplama
 • Namaz Vakitleri
 • Donut Tarifi
 • Yumurta Yoğurtlaması Yalancı Çılbır Tarifi Videosu

 • Mika Morozov: dur, an, iyisin 27

  Mika Morozov: dur, an, iyisin


  Mika Morozov: dur, an, iyisin 61

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 42

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 72

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 72

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 99

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 91

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 60

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 82

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 96

  Mika Morozov: dur, an, iyisin 96