Metabolizma 2019

Metabolizma 2019 Metabolizma

Metabolizma ...

Elbette bir konsept bulmuşsundur"Metabolizma". Bu ne Her şeyden önce, "metabolizma" kelimesi "metabolizma" kavramıyla eşanlamlıdır. Metabolizma, muhtemelen herkesin duyduğu bir sözcük kombinasyonudur, ancak herkes, onun ne olduğunu ve özünün ne olduğunu anlamıyor. Ve daha da ötesi, çok az kişi bir metabolik bozukluğun (veya metabolizmanın) ne olduğunu anlıyor.

Dolayısıyla, metabolizma daha geniş anlamda bir diziBu dönüşümlerin ve dönüşüm nihai ürünler dış ortama çıkış vardır saatine kadar çeşitli besinlerin alınmasından itibaren insan vücudunda meydana gelen bazı kimyasal reaksiyonlar.

Metabolik süreç iki bölüme ayrılırsahne. İlkine anabolizma denir. Dolayısıyla, anabolizma insan vücudundaki kurucu hücreler ve dokuların oluşumunu amaçlayan tüm bu kimyasal süreçlerin bütünlüğünün süreci demektir. Yukarıda bahsedilen kimyasal işlemler, yağ asitleri, monosakkaritler, amino asitler, proteinler ve nükleotidlerin sentezini içerir. İkinci aşamada - katabolizma - kendi ve yiyecek moleküllerini içerdikleri enerjinin serbest bırakılmasıyla basit maddelere bölme süreci.

Bu aşamalar arasındaki uyum da aynıVücudun işi ve gelişiminde uyum. Metabolizmanın asıl asistanı hormonlar ve enzimlerdir. Örneğin, sonuncusu, başkalarından kimyasalların oluşturulması için katalizör görevi görür.

Bilim dili içindemetabolizmaKimyasal reaksiyonların bir kümesi var mı?normal hayati aktivitesinin başarıyla sürdürülmesi için vücuda sürekli olarak ortaya çıkar. Bu kavramı birleştiren tüm süreçler, herhangi bir organizmanın yaşamı desteklemesine, çoğalmasına, gelişmesine ve dış dünyanın etkilerine tepki vermesine izin verir.

Metabolizma -Bu sorumlu tüm reaksiyonlarher türlü doku ve hücrenin yapımı. Anabolik Reaksiyon yeni hücreleri ve molekülleri üretmek için atık ısı ile birbirlerine bağlanmış, katabolik - enerjinin serbest ve üre, amonyak, karbon dioksit, su oluşumu ve diğer önemli son ürünler için sorumludur.

Yukarıdakilerin hepsini şu şekilde özetlemek mümkündür:insan vücudundaki metabolizmanın uyumlu bir süreci - tüm organların iyi koordine edilmiş çalışmasının garantisi ve iyi sağlık. Metabolik hız vücut üzerinde bir bütün olarak etkiye sahiptir ve bu süreçteki dengesizlik ciddi hastalıklar da dahil olmak üzere çeşitli hastalıklara neden olabilir.

Metabolik bozuklukların sonuçları nelerdir?

Metabolik sürecin ihlal edilmesi gerçekleşebilirvücut sistemlerinden herhangi birinde değişik değişiklikler. Çoğu zaman, bu endokrin sistemdir. Bu nedenle, çeşitli diyetler ve yetersiz beslenme, sinirsel tükenme ve stres ile bu bozukluklar en sık ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, yaşam tarzınız, duygularınız ve besininiz hakkında çok dikkatli olmalısınız.

Bir kişinin metabolizması rahatsız olduğunda, olabilir:

- endokrin sistemin düzgün çalışmamasının başarısızlığı;

- vücutta büyük miktarda glikojen birikimi;

-albinizm;

-podagra;

- Hiperkolesterolemi ve diğer hastalıklar.

Yukarıda listelenenlerin küçük bir kısmıBir metabolizma bozukluğundan kaynaklanabilen hastalıklar. Kendinize ve sağlığınıza önem veriyorsanız, vücudunuzu sürekli olarak inceleyip temizlemenizi ve uygun beslemeyi sürdürmenizi öneririz. Günümüzde, vücudun işleyişini iyileştirmek için çeşitli teknikler sunan çok sayıda farklı tıbbi merkez ve hastane bulunmaktadır.

Unutmametabolizma vücudunuzun çalışmasının temelini oluşturur ve bu hormonların doğru çalışması sağlık ve uzun ömürlülüğün anahtarıdır.

Metabolizma 2019

Metabolizma 2019

Related news

 • Çoraptan Kolay Oyuncak Fil Yapımı
 • Hayallerinizin Değil Bedeninizin Gelinliği
 • Çocuk ve soğuk ekstremitelerde yüksek sıcaklık. İlk yardım
 • Immunomodulators. Polioksidonyum (mumlar)
 • Rüzgar geçirmez film - rüzgar koruması için bir materyal

 • Metabolizma

  Metabolizma


  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma

  Metabolizma