Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleriMarina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri


Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 3 04.02.2019, 18:05

Marina Grove'daki Tapınak "Beklenmedik Sevinç": inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri

"Unexpected Joy" - en ünlülerinden birikutsal Virgin simgeleri. Bu, günahın üzerindeki zaferi temsil eder ve bize Tanrı'nın merhametini hatırlatır. Buradaki "sevinç", Tanrı'nın Anası olarak adlandırılır, bu nedenle ikon adına yapılan her iki sözcük büyük harflerle yazılır. Bu simge, Marina Grove'da bulunan "Unexpected Joy" adlı tapınağa ithaf edilmiştir. Tam olarak, ne zaman yapıldığı ve hangi tapınakların bulunduğu burada - bu makaleden öğrenin.

beklenmedik sevinç tapınağı

Nasıl başladı?

1901'de, Maryina Grove köyünün sakinleriMoskova bölgesi bir kilise inşa etmeyi düşünmeye başladı. O zamanlar, bu mekanlar, hayır işini destekleyen ve inşaat için ücretsiz arazi bağışlayan Say Sheremetyev'e aitti. Maryina Roshcha sakinlerinin yakınında kendi tapınağına sahip oldukları pozisyona girdi ve 400 metre karelik bir yükseklikte kendisi için kuru bir alan aldı.

Tapınağın yapım tarihi

Bir inşaat projesi hazırlandı. Ona göre Pazar okulu kilisede bulunacaktı ve kilisenin kendine ait bir din adamı yoktu ve Ostankino köyünün yakınında bulunan Holy Trinity Kilisesi'ne aitti. 1903'te tapınağın "Beklenmedik Sevinç" in ahşap olmaması, taş olması kararlaştırıldı. Marina Grove'daki binaların çoğu ahşap olduğundan, insanlar yangın sonucu kiliseye olası zararlardan korkuyorlardı. Projenin mimarı N.V. Karneev, projenin yaratıcısı ve inşaatın ana şefi oldu. Projeyi İnşaat Departmanına aktardı.

Burada da zorluklar başladı. Projenin onayı reddedildi, bu kararın nedeni, taş kilise okulunun dış görünümünün göze hoş görünmemesi ve öngörülen bölümün yanlış oluşturulduğu yönünde. Tapınağın inşaatı resmi olarak izin alınmadan başlamış olan Karneev, çizimleri yeniden yapmak için birkaç kez denedi.

1903 yılı sonunda kaba inşaat zatenhazır fakat Moskova Uyezd Kurulu raporuna göre, mimarın sunum çizimlerine uymuyordu. Bütün suçlamalar, devlet görüşüne bakılmaksızın tapınağın kurulmasını tamamlamak için herhangi bir fiyata acele eden TF Neschastnov'un liderliğinde bir grup insandı. Ciddi sorunlar ortaya çıktı, çünkü İnşaat Bölümü'nün reddinden dolayı projeyi onaylamak imkansızdı. Marina Grove'daki "Unexpected Joy" tapınağı yasadışı inşaat statüsünü kazanmış ve bu yıkımla doludur.

Ardından, gezinme, yeni birproje, zaten diğer mimarlar - D. D. Zvereva ve PF Krotov. 1904 yılında birlikte Piskopos mimarla inşaat daire başlıca temsilcileri, yeni inşa binanın nihai denetimi gerçekleştirmiş ve onun gücü ve istikrarı konusunda hiçbir şüphe bulunamadı. Böylece olay bitti.

korulukların korusu tapınağı beklenmedik bir sevinçtir

Tapınağın kutsaması

Marina Grove'daki "Beklenmeyen Sevinç" Tapınağıinşaatın anı ve bu güne kesintisiz olarak çalıştı. Onun kutlaması Pazar günü 20 Haziran 1904'te gerçekleşti. 6 yıl sonra, Aralık ayında, ayrıca adanmış altarlar kutsal olarak kutlandı. Piskopos Vasily Mozhaisky'nin ilahi hizmetinin bir sonucu olarak, kilise üç masalı bir kilise olarak görülmeye başladı. Ve 1912'de tapınağın yeni bir zili kutlandı ve üç yüz kişiden fazla tartıldı.

Bugün "Beklenmeyen Sevinç" Tapınağı

Bu tapınak Sheremetyevskaya sokağında yer almaktadır.En yakın metro istasyonu "Marina Grove". Yakınlarda Belorusskaya, Rizhskaya ve VDNKh istasyonları da bulunmaktadır. Ev numarası - 33. Çıplak gözle, tapınağın mimarisinin 17. yüzyılın eski Rus kilise binaları tarzında olduğunu görebilirsiniz.

bir koruda bir grove beklenmedik bir sevinç tapınağı

İşte bugün tapınakta çalışan bazı servisler:

 • Pazar okulu.
 • Her cumartesi cemaatleri alan sosyal hizmet.
 • Kilise Kütüphanesi.
 • "Ladder" adında bir gençlik örgütü.
 • cemaat danışmanlığı hizmeti.

Kulüp "Phoenix" ile yakın bir işbirliği varengelli gençlere yardımcı olmak için yaratılmıştır. Ayrıca, “Beklenmeyen Sevinç” tapınağı, ilçede düşük gelirli ailelere yardım ediyor ve küçüklerin mahkeme oturumlarında haklarını koruyor.

Tapınakta "Beklenmeyen Sevinç" in hangi türbeleri var?

Tapınağın ana tapınağı elbette kiAynı adı taşıyan Tanrı'nın Annesi'nin simgesi. 19. yüzyılda yazılmıştır ve bu güne kadar burada özenle korunmuştur. Buna ek olarak, Büyük Şehit Tryphon kalıntıları ile bir sandıkta bulunan diğer azizlerin kalıntılarının parçacıkları ile bir simge vardır.

tapınak istemeden sevinç programı

Tapınağın hizmet takvimi

Bugün birçok tapınak tapınak tarafından yapılmaktadır."Beklenmeyen sevinç" Programları genellikle bir ay önceden hazırlanmakta olup, buralarda tapınakçılar tapınağa ya da özel bir çevrimiçi portalda tanışabilirler. Burada sabah ve akşam hizmetleri düzenli olarak yapılır, itiraflar ve İlahi ayinler, dualar ve talepler okunur. Tatilde, hizmet akatistleri okumayı ve dini kutlamaların arifesinde, All-Night Vigil'in bir itirafla yapılmasını içerir.

Unutulmamalıdır ki "Beklenmeyen Sevinç" simgesiBuradaki ana türbe olan ibadetler çok onurlandırıldı. Kendilerini buna eklemek için insanlar uzaktan bile geliyorlar ve yerliler tapınağı ziyaret etme ve simgesine taze çiçek getirme görevlerini göz önünde bulundururlar.

Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleriMarina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri

Related news

 • Sos pişirme: karabuğday, patates, makarna sos
 • Fitness ekmek tarifi
 • Çocuk itaat etmezse, psikologlar kendilerini onun yerine sunmaları tavsiye ederler
 • Robadan Başlama Bebek Hırkası Nasıl Örülür

 • Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 43

  Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri


  Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 43

  Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 25

  Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 15

  Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 38

  Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 78

  Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 15

  Marina Grovedaki Tapınak Beklenmedik Sevinç: inşaat geçmişi, tapınaklar, ibadet hizmetleri 41