Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri 27 25.01.2019, 18:05

Mantar coprinus'tur. Mantarların olağandışı özellikleri

Görünüşe göre, bu mantarın, coprinus coprinus'un alkolle bağdaşmaz hale gelmesiyle, Doğa Ana'nın kendisi bir kişinin sarhoşluk gibi bir hastalıktan korunmasından endişe duyuyordu.

Ayık bir kişi bu mantarları yerse, kızarmışya da güveç, ona hiçbir şey olmayacak. Ama bu öğünde alkol kullanırsanız, zehirlenme (ishal, kusma) belirtileri ortaya çıkar. Birkaç saat sonra ortadan kalkacaklar, ama eğer alkolü yeniden uygularsanız, bir gün sonra bile, bu hoş olmayan semptomlar kendilerini tekrar gösterecektir. Bu tür tekrarlardan sonra, içki içen kişi çok alkollü bir alkole karşı güçlü bir hoşnutsuzluk geliştirir ve hoş olmayan hisler de bundan bahseder. Alkolizmin karmaşık tedavisinin yürütüldüğü durumlarda, coprinus mantarına dayalı preparatlar, doğru antialkolik dominantın oluşmasına yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi, bu mantar coprinus biridirMantar krallığının en ilginç temsilcileri. Yunancadan çeviri olarak, copros gübredir. Buna göre, “ikametgahı” nın yeri - otçulların gübresinin, çöp yığınlarının, bitki çiftliklerinde, sığır çiftliklerinde, yolların yakınında ve saçaklarda buluşuyor.

Bir kişi bir mantar-coprinus ile birlikteAlkol, ortaya çıkan zehirlenme semptomları, insan vücuduna sokulan alkolü oksitleyen, mantarda bulunan tetraetil-tiuramid-disülfidin etkisinden kaynaklanır.

Bu mantarların farklı türlerinde farklı bir miktar içerir. Bu mantarın 4 türü vardır - gübre böceği gri, beyaz, titrek ve dağınıktır.

titreyen (veya Coprinus micaceus) ve en az - - Bu malzeme çoğu gri böceği (veya Coprinus atramentarius), biraz daha az içeren dağınık (veya Coprinus disseminatus).

St. Petersburglu bilim adamları beyaz bir gübre kullandılar (ya da mantar coprinus - komatus) ve onun temelinde bir ilaç geliştirildi, alkolizmi iyileştirdi.

Beyaz gübre seçilmiş çünkühafifçe (mide bulantısı sadece ara sıra meydana gelir), gri gübrenin aksine, kısıtlanamayan kusmaya neden olur. Bu ilacı almanın sonucu olarak alkol bağımlılığı ile ilişkili olarak gelişmiştir.

Bunu almak için kolay ve sağlam bir şema var.ilaçlar. 3 ay boyunca ışık düzeninde sabahları ya da akşamları 2 kapsül için alın. Katı şemaya göre - tedavi süresi de 3 aydır. Ama sabahın ilk ayında, kalan 2 ayda 4 kapsül ve 6 tane al.

Sert şema büyük hastalar için geçerlidirAlkol içme deneyimi veya kodlamanın sarhoşluktan kullanılması halinde. Sabahları alkol tüketen bir kişi için gıdada mantar koprinus'a dayanan ilacı dökmek sabahları mümkün ve farkedilemez.

Bu ilacın etkinliği yargılanabilirÇünkü 2 ay sonra alkollü içeceklerin tüketim miktarı, içicinin vücudunu kışkırtmak istememesi nedeniyle neredeyse 2 kat azalacaktır.

Genel olarak, gübre böceklerinin mantarları söylenebilir.Şartlı olarak yenilebilirler. o mantar koprinus büyür bazı yerlerde, - kesimler yerlerde, çayırlarda, çürüyen odun üzerinde, kenarlarında, bahçe ve ormanlık çok hoş bir tat ve koku başında, beyaz ve gri böceği gibi renkli mantar şemsiye bulunabilir kapağın oval şekli vardır. Bu mantar lezzetli olduğu düşünülür büyümenin bu aşamada. İşte ondan ve çeşitli yemekler, hasat ve ileride kullanılmak üzere kurutulur hazırlar. nedeniyle yüksek ayak (30 cm) ve şemsiye şeklinde bir kapağa bir mesafeden görülebilir Bu mantar. Bu aşamada taze iken yenilebilir. Bu bir mantar şemsiye tüylü veya kızarma gibi görünüyor.

İşte onlar, mantarlar - bazıları doğalilaçlar ve ikincisi lezzetli ve sağlıklı yiyecekler içindir. Her halükarda, mantarlar arasında, herkesin ihtiyaç duyduğu şeyi bulabileceği, çok sıra dışı ve spesifik türler bulabilirsiniz.

Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleriGoruntuler resim fotograflar

Related news

 • Blazer ceket ve denim modası kombin önerileri
 • Damir isminin anlamı ve sahibinin karakterizasyonu
 • Kalganın kökü. Faydaları muazzam

 • Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri 73

  Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri


  Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri 72

  Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri 51

  Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri 65

  Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri 78

  Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri 75

  Mantar coprinustur. Mantarların olağandışı özellikleri 95