Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakollarıMalta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları


Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları 49 15.01.2019, 03:18

Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları

Malta'ya oyuncak ülke denir. Sonuçta, bu adada dağ ya da nehir yoktur ve buradaki şehir birkaç sokakta bir köydür. Ancak, buna rağmen, yüzyıllar boyunca bu devlet, Avrupa'da gerçekleşen birçok dramatik olayın merkezinde idi. Bu üç küçük ada, zengin bir kültür ve tarih emmiştir. Ve tüm dünyada, böyle küçük bir bölgede, pek çok eşsiz kültürel anıtın yoğunlaştığı böyle bir köşe yoktur. Bu nedenle, Malta'nın manzaraları - bu, bütün Avrupa'nın yaş tarihi.

Malta gözde mekanları

Ve bu devletin teftişi,Akdeniz'in en güzel şehirleri, Malta'nın başkenti - Valletta şehri. Bu, günümüze Avrupa'da kalmış birkaç ortaçağ kalesi şehirlerinden biridir. Ve Valletta eşsiz bir şehir, Malta'nın turistik yerleri neredeyse her köşede turistleri bekliyor. Modern Valletta'nın önemli bir kısmı, ortaçağ savunma yapıları ve binalarının bir kompleksidir. Ve bu yapıların çoğu hala kullanılıyor, ancak eğlence ve kültür tesisleri olarak.

Valletta'da böyle konsantreBugün, ülkenin cumhurbaşkanının ikametgahı ve bu devletin parlamentosunun merkezi olarak hizmet eden Büyük Usta Sarayı gibi Malta manzaraları. Ayrıca bu şehirde Aziz Kastilya Katedrali, Kastilya Sarayı, Aziz Elmo Kalesi, Şövalyeler Silahlı Kuvvetleri, Arkeoloji Müzesi ve Palais Parisio'ya ev sahipliği yapan Provence Sarayı'nı görmeniz tavsiye edilir. Ve Valletta Amiralinde şimdi Güzel Sanatlar Müzesi bulunur.

malta gözde mekanları

Ama Malta'nın tüm cazibe merkezleri değilbaşkentinde. Ayrıca dikkat çeken bu devletin eski başkenti olan Mdina şehridir. Tarihi 4 bin yıl önce başlıyor. O günlerde, Tunç Çağı'nda, burası güçlendirilmiş bir yerleşim yeriydi. Daha sonra, çağımızdan bin yıl önce, Fenikeliler Mdina etrafında bir şehir duvarı inşa ettiler. Ve tüm bu yüzyıl boyunca bu şehirde Malta devletini tanımak için yaşadı. Bu şehrin manzaraları zihinsel olarak beş yüzyıl öncesine aktarılabilir ve bir ortaçağ kentinin yaşamını hayal edebilir. Kale duvarları boyunca, Mdina'nın dar sokaklarında yürürken, Aziz Paul Katedrali'ni, İnguan Sarayı'nı, Yunan Kapısını, Ayasofya Sarayı'nı ve Mdina'nın ana kapısını görmelisiniz. Bu "Silent City" de bile Carmelitler kilisesi, Norman House, Vilena Sarayı, Başpiskopos Sarayı ve Mdina zindanıdır.

Yakın zamana kadar Mısır piramitlerine inanılıyordu.Dünyadaki en eski hayatta kalan yapılardır. Ancak, bilim adamlarının en son araştırmasına göre Malta'da bulunan gizemli megalitik kutsallıklar, en eski piramitlerden bin yaş daha büyüktü. Bu tapınaklar hayvanları tasvir eden kabartmalarla ve taş putlarla süslüdür. Ve sunaklarında genellikle spiral motifler bulunur. Bu kutsal alanların en ilgi çekici olanları Mnaydra, Hacer Im ve Tarşin'in tapınaklarıdır. Ayrıca kayalara oyulmuş olan gizemli ve orijinal tüyler. Malta adasındaki en farklı yerlerde bulunurlar. Fotoğrafları aşağıda olan manzaralar başka bir yerde bulunamadı.

malta konumlar fotoğrafları

malta konumlar fotoğrafları

Turistlerin üç şehri ziyaret etmesi ilginç olacak.Valletta'nın güneyinde yer alır. Bunlar Senglea, Cospicua ve Vittoriosa. Malta Emri Şövalyeleri Malta'ya ilk geldiklerinde yerleşmişlerdi. Ve bunlar Avrupa'da hala korunmuş olan ve iki sıra kale duvarı tarafından korunan tek şehirler. Ayrıca, Inquisitors Sarayı, Piskoposun Sarayı, Aziz Angelo Kalesi, Müjde Kilisesi, Navigasyon Müzesi ve St. Lawrence Kilisesi gibi birçok olağanüstü mimari anıt bulunmaktadır.

Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakollarıMalta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları

Related news

 • Astım Alerjisi Tedavi Edilmezse Ne Olur Astım Alerjinin Olumsuz Sonuçları
 • Mide yanması neden olur Mide yanması nasıl geçer
 • Penisin başındaki beyaz noktalar ne diyor

 • Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları 26

  Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları


  Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları 27

  Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları 70

  Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları 38

  Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları 77

  Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları 49

  Malta manzaraları - ortaçağ Avrupa karakolları 39