Levrek nehriLevrek nehri
Levrek nehri

Levrek nehri

Çeltik Irmağı - orta boy balık. Vücudunun uzunluğu elli santimetredir. Kütle levrek nehri bir kiloya kadar var. Nadiren, iki veya iki buçuk kilograma ulaşan çok büyük insanları karşılayabilirsiniz.

Vücudu taraftan sıkıştırılmış bir formdadır. Arka kısım koyu yeşil renkte, yanlar da yeşilimsi-sarı renkte boyanmıştır. Yanlarda beş veya dokuz enine karanlık bantlar var. Göbeğin rengi sarımtır. Sandviç sarı göğüs uçları, gerisi kırmızıdır. Gözleri turuncu renktedir. Sırt yüzgecinin üzerinde, levrekte dikenler var. Bu dikenler zehirli değildir, ancak dikmeleri oldukça acı verici olabilir.

Başka birinin nehir adı balığı olarak düşünüldüğünde,Yukarıdakiler haricinde değildir. Göller, rezervuarlar, akış havuzları vb. Olmak üzere çeşitli türlerde taze su yapılarında yaşar. Büyük örnekler derin yerlerde, küçük dere derelerinde, su bitkilerinin çalılıklarında, koylarda bulunur. Çakır nehri yeterli oksijenin bulunduğu yerlerde yaşar. Yaşam alanı, Sibirya topraklarında bulunan Lena Nehri'ne ulaşıyor.

Üreme, ulaşan bireyler tarafından başlarüç ya da dört yıl. Dişiler, erken ilkbaharın ilk çeyreğinde bitkiler, çalılıklar, çatlaklar ya da diğer ağaç çöpleri ile yumurtaları süpürmeye başlarlar. Yumurtalar on iki ila bir yüz bin arasında olabilir. Tüm yumurtalar özel jelatinli bantlardan yapılır. Orada küçük (üç ila beş adet) yığın yatıyorlar. Yaklaşık iki hafta sonra larvalar yumurtadan çıkmaya başlar. Boyları yaklaşık dört ila beş milimetredir. Mükemmel şekilde geliştirilmişlerdir ve yakında yavruya dönüşürler ve bağımsız yaşayabilirler.

Genç levrek, çeşitli küçük hayvanlara,suda yaşayan: solucanlar, böcek larva ve diğer omurgasızlar. Bir yetişkin gerçek bir avcı sayılır. Sadece su sütununda yaşayan böceklerle değil, aynı zamanda diğer balıklarla beslenir. Yırtıcı pusuda gizlenir ve avını beklemektedir. Bu levrek nehri ile birlikte diğer hayvanlar için yiyecek - balık ve kuşlar var. Bu yüzden, kedi balığı, pike levrek, turna, sık sık kara martıları, martılar ve diğer kuşlar beslenirler.

Maymun avcılığın bir nesnesidir. Her zaman yakalanabileceğine inanılıyor. Çörek, kıyıdaki çalılıklar ve derin çukurlardan suyun tüm kalınlığına alışmaktadır. Aktif bir göçebe olarak görülemiyor. Genel olarak, levrek belirli bir bölgeye, yaşam alanına bağlı kalmaya çalışır.

İlkbaharda, andan itibaren bir levrek yakalamaya başladımbuz çıkacak. Yaygın yayılma ile bağlantılı olarak, acemi balıkçılar için bile, oldukça kolay bir av haline gelir. Yumurtlama mayıstan mayıs ayı ortasına kadar tamamlanır. O zamandan beri avlanmaya başlar. Ve bu andan itibaren yaz aylarında levrek avına başlıyor.

Onu, esas olarak savaşında, görsel olarak arıyorlar. Levrek avlarını açık bir şekilde avlamaktan ve avından sonra ya da bir paketin peşinden koşmayı sever. Levrek çok tutkulu olduğu söylenmelidir. Bir şeye dikkat etmiyor ve peşinde koşarken bile karaya atlayabilir. Yaz aylarında, tüm levreklerin çoğu, derinliğin derinliklerine iniş veya yükselme ile dipteki kayalık alanlarda bulunur. Küçük bireyler genellikle pusuda, temiz su ile sınırda, sert bitki örtüsünde saklanırlar.

Deneyimli balıkçılar daha fazla ilgi göstermeyi tavsiye ediyorderin havuzlar ve çukurlar. Kıyı sularına göre büyük bir örneği yakalaması daha olasıdır. Yaz mevsiminin ikinci yarısında balık çekmek için vzmuchivat suyunu yakalayabilirsiniz. bloodworm veya diğer avlanma doldurulan yerlerin alt bas tanıdık itiraz eden olursa, balıkçılık çok başarılı olabilir.

Sonbaharda, levrek kış öncesi zhor yaşamaya başlar. Bireylerin sürüleri suya koşarlar. Kızartmalar ve küçük balık kümeleri arıyorlar. Aynı avı bulmak, onlar herşeyi ayırmak için başlar.

Levrek nehriLevrek nehri

Related news

 • Işıltılı Bir Yüz İçin Makyaj Önerileri Nelerdir
 • Karaciğer iltihabı: Hepatit ve siroz belirtileri
 • Yeni Gelin Gözyaşları Örgü Yelek Modeli
 • Örgü Patik Ayakkabı Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • İşletmenin ticari faaliyet analizi

 • Levrek nehri

  Levrek nehri


  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri

  Levrek nehri