Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 2019

Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 2019

Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 30 22.02.2019, 03:15

Lermontov'un eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık

M. Yu. Lermontov, en parlak ve yetenekli şairlerden, yazarların, romantik yönlerin oyun yazarlarından olan ünlü bir Rus klasiği. Lermontov'un tüm sanat eserleri olağanüstü derecede lirik, mükemmel bir şekilde oluşturulmuş ve okuyucu tarafından kolayca algılanmaktadır. Onun edebi eseri DG Byron ve AS Puşkin gibi dünya değerlerinden büyük ölçüde etkilenmiştir.

Lermontov'un eserleri

şecere

Lermontov'un adı kökleri yerelden geliyorBeyaz Kale'nin kuşatması sırasında yakalanan Polonyalı krala hizmet eden İskoçya George Lermont'dan. Moskova birliklerinin müfrezelerine geçti. Ve 1613'ten beri, Rusya egemenliğinin hizmetindeydi ve sadık hizmeti için Galich Uyezd'de (Kostroma vilayeti) toprak aldı.

Lermont ismi ünlü İskoçlar tarafından giyildi.13. yüzyıl şairi - Thomas. Lerma'nın adı da İspanyol Dükü'ne aitti. Şair İskoçların atasıyla bağlantı kuruyordu, ama onun için en önemlisi, Kral III. Murad'ın bakanı olan İspanyol dükkenceyle bir ilişkisi olması şaşırtıcıydı. Lermontov, güzel sanatlarda bile bir "İspanyol" döngüsüne sahiptir, çünkü aynı zamanda mükemmel bir sanatçıdır.

Şair doğduğu zaman, Lermontov cinsi şiddetleyoksul. Baba Yuri Petrovich, sempatik ve nazik bir kalbi olan, ama son derece sınırsız ve bazen çok anlamsız bir adamdı. Efremovsky Uyezd'deki mülkü Kropotovka, SA Arsenieva'nın (Stolypin'in kızlık alanı) sınırında bulunuyordu. Kızı - romantik Maria Mikhailovna - yardım edemedi, ancak böyle sevimli bir komşuna aşık oldu ve annesinin protestolarına rağmen, onunla evlendi. Ancak aile mutluluğu kısa ömürlü olmuş, tüketimiyle tüketilmiş ve kocasının sürekli zinalanmasından dolayı sinir krizi geçirmiş, 1817 ilkbaharında öldü.

Zamanımızın kahramanı Lermontov

Mikhail Lermontov'un çocukluğu

3 Ekim 1814 tarihinde Moskova'da Mikhail Lermontov doğdu. Çocukken acı veren, kaprisli ve sinirli bir çocuktu. Diyatezi, skrofula ve kızamık hastasıydı. Uzun bir süre için bacaklarının eğriliğine yol açan raşitizm nedeniyle yatalaktı. Annesinin erken ölümünden sonra, Lermontov'un kalbi için çok değerli olan sadece belirsiz görüntüleri vardı. Büyükannesi Elizabeth Arsenyeva yetişmesi için tüm sıkıntıları aldı ve hayatının sonuna kadar endişeyle onunla ilgileniyordu. Ama damadı, sadece nefes almaya dayanamadı. Yuri Petrovich kayınvalidesiyle düşmanlık nedeniyle mülküne gitmeye ve oğlunu terk etmeye zorlandı. Bununla birlikte, yine de Mikhail'i kendi yerine götürme niyetiyle birkaç kez kayınvalidesini ziyaret etti, ama her şey boşa çıktı. Oğlan düşmanlığı gördü, bütün bunlara dayanması çok zordu. Sürekli olarak büyükannesi ve babası arasında tereddüt etti ve tereddüt etti. Dramda Menschen ve Leidenschaften Lermontov, bu konudaki tüm deneyimlerini yansıtıyordu. Sonra büyükanneleriyle Tarkhany (Penza ili) adında bir mülkte taşındılar. Orada neredeyse bütün şairin çocukluğu geçti.

Gençlik ve ergenlik

1828 yılında, Lermontov çalışmaya başladıMoskova Üniversitesi'nin asil yatılı okulu. Daha sonra eğitimine aynı eğitim kurumunun sözlü şubesinde devam etti. Ama sonunda o çünkü büyük bir gerici profesörlerle bir kavganın vazgeçmek zorunda kaldı. Kariyeri söz konusuydu. Ve anneannem torununun okul görevlisi emri memuru ve süvari Harbiyelilerin girilen ısrar etti. Genç Lermontov çok askeri kariyerini ilham değil, ama aynı zamanda onun kalbindeki en iyi ihtimalle, bu Kafkasya'da savaş için beklediğini bildiği halde, onun atalarını yapılan büyük başarılara hayal.

Lermontov'un çocuk eserleri

1834 yılında, okuldan mezun oldu ve Nizhny Novgorod Hussar Alayında bir kornet olarak hizmet etmeye devam etti. 1835 yılında basılmadan ortaya çıkan ilk eser, "Haji Abrek" şiiriydi.

Kafkasya'ya bağlantılar

Lermontov'un eserleri sık sık giyildipeygamberlik karakteri. 1837 yılında onun kader şiir Çar I. Nikola tarafından yönetilen Rusya'da tüm üst düzey gücü ölüm, Sonra Kafkaslara sürgüne gönderildi için suçluyor, "Bir Şairin Ölümü" Puşkin adamış. Bir yıl sonra St. Petersburg döndü fakat yine bir piyade alayında Kafkasya gönderilen Fransız Ernest de Barant ile düelloya. savaşta yılında görülmemiş cesaret ve cesaret gösterdi, ama kral söyledi asla hiçbir ödül. Lermontov, St. Petersburg'daki izinle kesintiye uğradı ve iki gün boyunca şehri terk etmesini emretti.

Lermontov Ashik-Kerib'in çalışması

Alayı geri döndükten sonra, Lermontov dururPyatigorsk biraz iyileşmek için, ama orada o muhtemelen Natalia Solomonovna üzerinde, çünkü onun alay saçma kavga vardı - kardeş Martinov, o asla gerçekten kavga hangi askeri okulda sınıf arkadaşı. O Lermantov ona aşık olduğunu düşündü ve onu karakteri Mary "Çağımızın Kahramanı" diye ona nitelendirdi. 15 Temmuz 1841'de bir düello gerçekleşti. Onun Lermontov, anında NS Martynov öldürüldü. Mermi kalbinden geçti.

Tanrı tarafından tahsis edilen tüm bu kısa zaman içinRus edebiyatının başyapıtları haline gelen ünlü Lermontov eserleri yarattı. Bu ve ve "Acemi" ve "Demon", hem de lirik şiir çok sayıda drama "Masquerade" ve ölümsüz romanından "Çağımızın Kahramanı" "Şarkı Tüccar kalaşnikof".

Lermontov'un sanat eserleri

"Aşık Kerib"

Lermontov'un "Aşık-Kerib" eseri yaratıldıromantik bir doğu aşk hikayesi olarak. Kafkasya'da sürgündeki şairin duyduğu edebi işlenmiş Azerbaycan halk masalına dayanıyordu. Bu zavallı Ashik-Kerib ve sevgilisi olan iki genç kahramanın - zengin tüccar Magul-Megery'nin kızı - sevgisiyle ilgili nazik ve parlak bir çalışmadır. Aşık-Kerib, zengin olmak ve sevgilisiyle evlenmek için her şeyi yapacaktır. Fakat bilge ve becerikli Magul-Megery, bir yandan da kadın kurnazlığıyla ona yardım etmeyecek ve ona yardım etmeyecektir. Sonunda, hep birlikte mutlu olacaklar. Bu güzel peri masalı tek bir okuyucuya kayıtsız kalmadı.

"Zamanımızın Kahramanı"

"Zamanımızın Kahramanı" romanı Lermontov yazdı25 yıl, trajik ölümden bir yıl önce. Bu roman, ayrı romanlar, kısa öyküler, seyahat yazıları ve günlük girdileri şeklinde oluşturuldu. Yazar için ana şey ana karakterin görüntüsünün açıklanmasıydı. Romanda kafalar birbirine karışmış, tarihsel gerçeklik burada en önemli değildir. Çalışma üç hikaye anlatıcılarının anlattığı gerçeğiyle karmaşıklaşıyor: seyahat görevlisi Maxim Maksimych ve sonunda ana karakter Grigory Pechorin. Tüm çalışma boyunca Pechorin'in imgesi, dışarıdan bir gözlemcinin, arkadaşının ve kahramanın bir arkadaşının sözlerinden farklı şekillerde açığa çıkar. Okur yavaş yavaş Pechorin'in psikolojisine girecektir. Öncelikle yüzeysel, sonra detaylı ve ancak o zaman en derin psikanaliz ve iç gözlem olacak. "Zamanımızın Kahramanı" Lermontov ilk olarak 1840 yılında Petersburg yayınevinde Ilya Glazunov liderliğinde yayınlandı.

"Yelken"

Karmaşık ve zorlu doğaya rağmen,Lermontov - duşta hafif bir romantik ve harika bir yaratıcı. Yenilmez izlenimler, hemen hemen tüm Lermontov'un eserlerini üretiyor. "Parus", gelecekteki mirasa bırakılan büyük başyapıtlarından biridir. Kaderini, ruhsal kararlarıyla yazdı, kader kararlarından önce bir kavşakta durdu ve o anda genç şair her şeye hazır görünüyor. Sadece 17 yaşındaydı. Decembrist ya da devrimci olabilirdi, ama kader onun için başka bir rol hazırladı.

Lermontov Sail'in çalışmaları

Lermontov'un kısa bir kronolojik tablosu

3 Ekim 1814

Moskova'da M. Yu Lermontov'un Doğuşu

1817 İlkbaharı

Şairin annesinin ani ölümü

1818, 1820, 1825

Pyatigorsk'da dinlenin

1828-1830 yıl.

Lermontov'un ilk eserleri. Asil Yatılı Okulunda Eğitim

1830-1832 gg.

Moskova Üniversitesi'nin ahlak ve siyasal fakültesinde çalışmalar. Lermontov'un sınıf arkadaşları: I. Goncharov, A. Herzen, V. Belinsky

1831

Şair babasının ölümü

1832

Şair Moskova Üniversitesi'ni atar ve St. Petersburg Muhafızları Ensestleri Okulu'na ve süvari öğretmenlerine gönderir. Ünlü "Yelken" ve bitmemiş roman "Vadim" yaratılması

1834

Hussar alayında bir kornet görevi görür

1834-1835 gg.

Bir dram "Maskeli" Yazma

1837

"Kalaşnikov'un Şarkısı" şiirinin "şairin Ölümü" adlı şiir şiirinin yaratılışı. Şairin Kafkasya'ya ilk bağlantısı. "Borodino" ve "Mahkum" yazıyor

1838

Sürgünden St. Petersburg'a dönüş. Karamzin ile görüşmeler. "Zamanımızın Kahramanı" romanının yanı sıra şiir "Şeytan" ın, Mtsyri'nin şiirinin "Şair" in yaratılması

1839

"Üç Avuç" adlı bir şiir yazıyor. "Otechestvennye zapiski" dergisinde roman "Bela" yayınlandı

1840

Yazılı şiir "Ne sıklıkta bir kalabalığın içindeçevrili ... "," Duma ". Fransız bir politikacının oğlu olan Ernest de Barant ile bir düello. "Zamanımızın Kahramanı" çalışmasının ayrı bir baskısı. Karamzin ile buluşma veda. Bir şiir "Bulutlar" yaratıldı. Kafkasya'ya yeniden referans. Lermontov'un şiir koleksiyonunun ömür boyu baskısı

1841

Petersburg'da iki aylık bir tatil. Şiirlerin yaratılışı "Kuzeyde, vahşi yalnız", "Anavatan", "Yolda yalnız gidiyorum." Kafkasya'ya dönüş

15 Haziran 1841

Şair, NS Martynov tarafından Pyatigorsk'ta Mashuk Dağı'nda bir düelloda öldürüldü.

Nisan 1842

Gövde, Grandmother Arsenyeva ile Tarkhany'deki aile arazisine taşındı ve gömüldü.

Lermontov'un çocuk eserleri

Çocukluğun teması bir dizi esere yansıdı ve her zamantüm işinin bir arkadaşıydı. Ünlü şairin şiirleri olağanüstü ihale ve liriktir. Bazı iyilik ve sıcaklıklarla dolular. Lermontov'un çocuk çalışmaları arasında “The Child”, “The Cossack Lullaby”, “The Baby's Cute Dog” ve diğerleri gibi muhteşem şiirler yer alıyor.

Lermontov'un yaşamı zor bir hal aldı, ama tüm bunlara rağmen, çocukluğunun ve tüm altın günlerinin zamanını, bir insanın yaşamının en güzel dönemi olarak gördü.

Lermontov'un edebiyat açısından tüm çalışmaları eşsiz ve eşsizdir. Bu nedenle, herhangi bir nesil okuyucunun ilgisini çekiyorlar.

Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 2019

Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 2019

Related news

 • Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Ödeme karşı en etkili çözümler
 • Sahlep Tarifi Videosu

 • Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 61

  Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık


  Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 5

  Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 60

  Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 96

  Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 5

  Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 28

  Lermontovun eserleri. Lermontov Mihail Yurievich: yaratıcılık 84