Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 2019

Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 2019
15.09.2019

Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 22

Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar

Hanehalkı ve profesyonel inşaat dersleriOperasyonun birçok yönündeki araçlar, tekdüze gelişme yönlerini bir araya getirmekte ve üstlenmektedirler. Örneğin, bu, cihazların güvenilirliğine, kullanım kolaylığına ve dayanıklılığına atıfta bulunur. Bu durumda, ev içi kullanım için tasarlanan her ölçüm cihazı, büyük mesafelerde çalışma olanağı sağlamalı ve aynı zamanda geniş işlevsellik ile daha fazla doğruluk göstermelidir. Bosch PCL 10 Set'in modeli, çalışma yüzeylerinin ve nesnelerin pozisyonunu kontrol etmek için temel görevleri yerine getirmek üzere tasarlanan ev seviyeleri yelpazesine dahil edilmiştir. Cihaz, olmasa profesyonel lazer tesviye kapasitesi, fakat genel onarım ve montaj işlemlerinin uygulanmasında doğru sonuçlar için yeterince iyidir.

bosch pcl 10 seti

Seviye hakkında genel bilgi

Model farklı trim seviyelerinde teslim edilir,Bir veya daha fazla ek aksesuar seti içerebilir. Bu durumda, Bosch PCL 10 Set'in özelliklerini genişleten gerekli eklemeler de dahil olmak üzere, cihazın tam sürümü dikkate alınır. Örneğin, alüminyumdan yapılmış bir tripod, üçüncü taraf yardımı olmadan nesnelerin pozisyonunu rahatça izlemenizi sağlar. Ayrıca bir önyükleme ve iki pil dahildir.

Cihaz otomatik olarak aileye aitlazer seviyeleri, böylece kullanıcı yüksek ölçüm doğruluğu sağlanmasına güvenebilir. Çoğu hane seviyesinin aksine, bu model dikey ve yatayda, iş kalitesini de artıran kesit işaretleri verir. Aynı zamanda, Bosch PCL 10 Set markalama cihazı, ayarların özenli bir şekilde yürütülmesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, gerekirse, daha sonra bağımsız bir şekilde, bir çalışma yüzeyi üzerine bir çizgi çıkıntı üretilen elektron ışınları doldurarak hedef nesnenin yönlendirme ile aracın temel mekanik konumunu ayarlamak ve gerekli hesaplamalar ve yeterli olacaktır.

lazer seviyesi

Teknik özellikler

Birçok özellik için modelaile cetveli çizgisinin kökeni. Bu aynı zamanda LED ışınının yarıçapının profesyonel modelleri ve minimum ek seçenek sayısı bakımından da mütevazıdır. Bununla birlikte, Bosch PCL 10 Set seviyesinin parametreleri aşağıda sunulan oldukça güçlü bir teknik tabana sahiptir:

 • Cihazın boyutları 108 x 92 x 66 mm'dir.
 • Ağırlık - 1,11 kg
 • Tripoddaki sabitleme ipi 1/4 inçtir.
 • LED ışın sayısı 2'dir.
 • Lazer dalga seviyesinin uzunluğu 635 Nm'dir.
 • Aralığın aralığı 10 m'ye kadar.
 • Hata 1 m'de yaklaşık 0,5 mm'dir.
 • Ölçüm süresi ortalama 4 saniyedir.
 • Şarj süresi 15 saattir.
 • Besleme elemanının gerilimi 1,5 V'dur.

Cihazın "doldurulması" oldukça dengeli veoperasyonel yetenekler ve tasarım cihazı açısından. Bu nedenle, cihaz küçük bir dairenin yakın koşullarında ve ayrıca büyük bir şantiyede çalışırken ölçüm yapmak için uygundur.

bosch pcl 10 set tripod

Bosch PCL 10 Set modelinin özellikleri

Ev aletleri üreticileri segmentindenadiren teknolojik lezzetler sağlar. Ancak Alman şirketi, bu seviyedeki modelde hala birkaç özel çözüm uyguladı. Entegre korumalı bir anahtarın varlığını içerir. Bu cihaz, yüksek doğrulukta daha fazla markalama yapmak için cihazı güvenilir bir şekilde sabitlemenizi sağlar. Çoğu zaman, doğru bir konumlandırmada bile, lazer seviyesi operatörleri hatların belirsizliğini not ederler. Bu tür çarpıklıkları önlemek için, Bosch PCL 10 Set'in seviyesi, cihazın parlak ve aynı zamanda net ışınları yönlendirdiği bir cam kapakla donatılmıştır. Ve bu, aynı kapağın sağladığı mekanik korumayı belirtmekten ibaret değildir.

Enstrüman hakkında olumlu geribildirim

Bu cihazın sahiplerinin çoğunluğu -inşaatta profesyonel becerilere sahip olmayan sıradan ev ustaları. Modelin tasarladığı bu izleyici. Uygun kontroller, güvenilirlik ve çok yönlülük ile başarıyla uygulanan ergonomi için övgüyle söz edilir. Deneyimli kullanıcılar, cihazın tripodla tam olarak satın alınması gerektiğini belirtiyor. Gerekirse, lazer seviyesi "Bosch" sadece marka aksesuarları ile değil, aynı zamanda bu tür araçların diğer büyük üreticilerinin cihazlarıyla birleştirilebilir. Bu arada, 1/4 inç büyüklüğünde bir iplik, cihazı en popüler tripodlarla birlikte kullanmanıza olanak tanır. Sahipler, çalışma özelliklerine gelince, 10 metreye kadar minimum hata ile yansıtılan net olarak görülebilen ışınların oluşturulmasını vurgularlar.

bosch level pcl 10 set

Olumsuz geribildirim

Seviyenin bu modelinden yola çıkarak devam edersekBaşlangıçta ev içi kullanıma yönelik, daha sonra eleştirel yorumların bir kısmı tamamen ayrılabilir. Bunlar, örneğin, kısa mesafeli dosyalama hatları, sınırlı işlevselliğin yanı sıra geometrik hesaplamaların üretilmesi için mütevazı fırsatlar açısından iddiaları içermektedir. Bu seçenekler genellikle segmentin daha katı temsilcilerine açıktır - genellikle profesyonel model kategorisinden. Bununla birlikte, besleme elemanları ile ilgili Bosch PCL 10 Set'in oldukça haklı eleştirisi de vardır. Bugün, bu seviyelerin en düşük sınıfı bile küçük ama şarj edilebilir birimlerle tamamlanmaktadır. Bu durumda, geliştiriciler uzun çalışma oturumları için her zaman uygun olmayan pillerden güç sağladılar.

seviye bosch pcl 10 set

Sonuç

Cihaz, temel bir fonksiyon seti ile donatılmıştır.Modern inşaat seviyelerini gerçekleştirir. Ve pratikte, model problemlerini büyük hatalar olmadan yeterince çözmektedir. Ayrıca, PCL 10'un modifikasyonundaki lazer seviyesi "Bosch", dayanıklı bir gövde ve rahat tutamaklarla karakterize edilir. Bu ve diğer avantajlar için, bu modelin sahibi olmak isteyen yaklaşık 4.5-5 bin ruble ödemek zorundadır. Açıkçası, bu seviyenin modeli için fiyat etiketi biraz abartılmıştır, ancak kullanıcıların kendilerine göre, yüksek doğrulukta işaretleme, cihazın dayanıklılığı ve kullanım kolaylığı bu yatırıma mal olmaktadır.

Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 2019

Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 2019

Related news

 • Unutulmuş Tatiller - Ekim Devrimi Günü
 • Kulağımı deldi mi Bakmayı unutmayın
 • Maraş Tarhanası Yapımı Hem Çorbalık Hem Çerezlik Videosu
 • Volkswagen Passat 6. nesil tasarım ve spesifikasyonlar
 • Adet Öncesi Disforik Bozukluk

 • Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 98

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar


  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 96

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 80

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 55

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 65

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 67

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 52

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 57

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 46

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 97

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 57

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 32

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 42

  Lazer seviyesi Bosch PCL 10 Set: teknik özellikler, fotoğraflar ve yorumlar 7