Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 2019

Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 2019
21.09.2019

Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 28

Lastikler "Nokiya Nordman 5": yorumlar, açıklamalar, özellikler

Yani, tüm sürücülerin zamanı geldiğindeLastiklerin tekerlekleri yıl boyunca değiştirmeye başlar. Ve sonra soru onlardan önce ortaya çıkar: "Ve daha iyi, velcro veya sivri nedir?". Bu sorunun cevabı tek taraflı olamaz, bu nedenle makale bu ifadeyi açıklamaya çalışacaktır. Ayrıca, lastiklerin seçimini hangi yönlerin etkilediğini de dikkate alın.hangi lastik daha iyidir

Kauçuk çeşitleri

Velcro - kış lastikleri, hangi denerDebriyajı yol yüzeyini kavrayan mikro gözeneklerden uzak tutun. Çalışma lastikleri tüm sıcaklıklarda tam olarak aynı olacaktır, bu nedenle bu tür lastikler daha iyi bir şekilde üreticiye bağlıdır.

nokia nordan 5 fiyat

Çivili lastik, standart koruyucunun yüzeye çıkan dikenlerle modernize edildiği bir malzemedir.

Tüm sezonluk lastikler yılın herhangi bir mevsimi için uygun özel bir lastik türüdür. Bu özel bir sırt deseni yardımı ile elde edilir.

Ancak her durumda, bu tipte veya her durumda kauçuğun avantajları olacaktır, dolayısıyla tek bir kazanan olmayacaktır.

Lastikler ne zaman seçilir ve satın alınır

Herkes atasözünü duydu "Yazın bir kızak hazırlayın", ve bumutlak gerçek ve araba için lastik satın alırken. Bu nedenle, ne tür bir kauçuğun aramanız gerekeceğini önceden öğrenip anlamaya değecek ve donma ve kötü havanın gelmesiyle başlamamanıza gerek yoktur. Böylesine sorumsuz bir insan için çok kötü bitebilir. Ama sonuçta, her üreticinin inanılmaz modelleri var, bu yüzden uygun bir lastiği en iyi nasıl bulacağınızı anlamanız gerekiyor. Makale, arabanızın hangi lastiklere uygun olduğunu söyleyecektir. Ayrıca "Nokiya Nordman 5" lastiklerini detaylı olarak inceleyeceğiz.

Buz yüzeyinde Velcro ve sivri karşılaştırın

Velcro ve sivri arabanın sabitlenmesi ve debriyajın sabitlenmesi için farklıdır. Bu buz mikropluğu için ilk kullanım ve ikincisi sadece yüzeye nüfuz eder.

Yaklaşık aynı koşullar altında, bu tür lastiklerSıfırın 13-15 derece altında bir sıcaklıkta. Termometrenin kolonu düşerse, avantajı yapışkan tarafa doğru olacaktır, çünkü sivri uçlar yoğunlaşma buzunu delme gücüne sahip değildir. Ayrıca buz, düşük sıcaklıklarda daha pürüzlüdür ve bu da Velcro'ya avantaj sağlar. Ancak bu seçenek, eksi 25 derece dikenlerde bile rakiplerinden daha iyi olduklarında, buzun üst tabakasını eritebilen güneştir. Bu durumda Velcro'nun yapışmayacağı hiçbir şey olmayacaktır ve bu, bu kauçuğun kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca, sivri erimiş buzları kesmek kolaylaştığında bile yüksek sıcaklıklarda bile çiviler kazanır. Velcro, yoldan bir sulu tabaka ile ayrılacaksa, yüzeye yapışamazlar. Tabii ki, çok fazla yumuşatılmış buz, dikenlerin etkililiğini olumsuz yönde etkiler, ancak cırt gibi tehdit edici değildir.

lastik nokia nordman 5

Değerlendirme çivili lastik

Mevcut pazarın basit bir analizinden sonraçivili lastikler, şampiyonanın markaları tarafından alındığı netleşti: Nokian, Continental, Michelin. Bu üreticilerin herhangi bir lastik seçimi iyi bir satın alımdır çünkü yüksek kalitededir. Fark sadece burada tartışılacak olan küçük nüanslarda.

Yabancı seçenekler

Nokian Hakkapelitta - Fin lastikler buRus koşulları için en iyisi. Mesele şu ki Finlandiya'daki yollardaki hava koşulları bizimkilere çok yakın, bu da bu modele böyle bir avantaj sağlıyor. Ancak böyle bir yüksek kalite için iyi ödeme yapmak zorunda kalacak. Kauçuk karışımı ve küçük çıtalardan oluşan bu kauçuktan oluşur. Bununla birlikte, tüm bunlar temiz asfalt üzerindeki durumu etkilemektedir - burada Hakkapelitta çaresiz olacaktır, çünkü özellikle buz ve kar ile çalışmak için tasarlanmışlardır, burada yükseklikte yol tutuşu, kavrama, iz bırakmaz.

Michelin X-Ice North - autogravine çivili,Orijinal olarak, herhangi bir koşulda kararlı sonuçlar gösterebilen, sürüş ve sessizliğin rahatlığını koruyan biri olarak düşünülmüştür. Üreticinin bir kısmı ortaya çıktı: lastikler Fin şirketinden sadece bazı yönlerden lastik kaybettiler, ki bu önemsizdir, böylece birçok sürücü farkını bile fark etmeyecektir. Biraz daha kötü pasiflik ve artan fren mesafesi - bunlar kayıpların parametreleridir. Ama yine de, şirketin sahip olduğu ana görevlerden biri, ve şimdi bu lastikler, özellikle bilhassa iyi bilinen imalat şirketlerinin ürünlerine kıyasla neredeyse gürültüsüz.

lastik seçimi

Kıtasal Kış Viking, onlar için mükemmelkim şehri terk etmiyor? "Nokian" için önemli değilse, bu bir ülke yoludur, hangi az geçiş, ya da otoyol, sonra "Kıta" ilk seçenek ile ilgili sorunlar olabilir. Ama eğer sadece şehirdeyseniz, o zaman lastikler, kuru asfaltla birlikte, buzla birlikte buzla başa çıkabilir. Tüm lastik sırt deseni ve elmas dolgu teknolojisi sayesinde elde edilir.

Barum Nor Polaris başka bir adaydırdikkat edilmesi gereken bir şey çünkü ürünleri "en iyi bütçe kış lastikleri" olarak adlandırılıyor. Şirket, Continental'in bir yan kuruluşudur, dolayısıyla kalite konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Testlerden sonra, iyi lastiklerin Rusya kışı boyunca bulunabilecek tüm yüzeylerde kendilerini mükemmel şekilde gösterdiğini görebilirsiniz. Sadece iki açıdan problem var: açıklık ve rahatlık. Ancak, vicdan azabı olmayan bazı alıcılar, kıtadan bütçe ve kaliteli kauçuk almak için bu anlardan fedakarlık edecekler.

Yüksek kaliteli rus kauçuk

Cordiant Sno-max PW 401 - yerli ürünRus otomotiv kauçuk üreticilerinin henüz ulaşamadığı bir seviye. En iyi lastik markalarından kurtulmak, yalnızca ikincil göstergelere göre belirgindir: konfor, yuvarlanma direnci vb. Ancak bu fiyat için gözlerinizi bazı eksikliklere kapatabilirsiniz. Bu memnun olur, bu yüzden üreticimizi desteklemek istiyorsanız, bu iyi lastikleri satın alabilirsiniz.

lastik izleri

Çivili olmayan kauçuğun derecesi

Conti Viking İletişim - bu zaten kauçuk,Dört yıl üst üste, lastiğin türünde sıralamasında birinci sırada yer alırken, bu da uzun süre düşmeyen kaliteyi ifade ediyor. Bu Alman şirketi, başka hiç kimsenin başaramayacağı kadar altın anlamına geldi. Kauçuk mükemmel bir şekilde asfaltta ve buzda kendini gösterir. Bu başarının nedeni asimetrik bir model ve lastiklerin özel bir bileşimidir. Yumuşak buz üzerinde yapılan testler de mükemmel sonuçlar verdi. Bu şirketten kauçukta bulunan "shod" makine, iyi bir hızlanma ve fren mesafesi gösterdi, çivili seçeneklerden hiçbir şekilde daha düşük değildi. Araba sorunsuz, pürüzsüzce gider, kaymaya başlar. Genel test yürütüldüğünde, ilk üçe girebilecek olan lastiklerdi. Asfalt üzerinde yapılan testler, fren performansının olağanüstü bir şey olmadığını, aynı zamanda irtifada kontrol edilebilir olduğunu gösterdi.

Conti Viking Contact'tan daha düşük lastik

Gislaved - başka bir Alman lastiği üretti"Continental" ile aynı tesiste, ancak maliyeti ünlü markanınkinden daha düşük. Kalite yaklaşık olarak aynıdır, ancak çoğu hoş fiyattan dolayı onlara dikkat edecektir. Asfalt ve buz üzerinde yaklaşık olarak benzer davranış en iyi duyguları bırakır. Kauçuk, sadece asfaltta ve slushplening'de kontrol edilebilirlikte rakiplerine karşı yeterince sessizdir. Bir şehir için mükemmel olan ve şehir dışında kullanılan evrensel lastikler.

Nokian Hakkapeliitta Rsi yeni bir tür en iyi lastik,Çivili versiyonu gibi, aynı nedenlerle Rus sert kışlar için mükemmel - Finlandiya ve Rusya'da benzer hava koşulları. Rsi'nin imzası, aynı adı taşıyan sarım rotası üzerinde test edildiği anlamına gelir; bu lastikteki bir “shod” aracının diğer sıralanmamış başvuru sahiplerinden daha iyi sonuçlar verebildiği anlamına gelir. Düşük sıcaklıklarda iyi çalışma, asfaltta mükemmel performans - Nokian'ın tercih ettiği şey budur. Belki bir süre sonra bu kauçuk geliştirilecek, ancak önceki Q nesline göre çok fazla ilerleme kaydedilmiştir. Ancak, birçok alıcı için aynı sorun herkesin ödemek istemediği yüksek bir fiyattır.

oto omurga

Ama lastikler "Michelin" aynı şeyi gösterdi.tüm testlerde sonuçlanır. Göstergeler aynı zamanda buzda, asfaltta ve karda da ortalama idi. Böyle bir kauçuğa sahip olan araba hafif ve sakin bir şekilde hareket edecektir, bu yüzden hızlı ve agresif bir sürüş hayranıysanız, o zaman "Michelin" arabanız için uygun değildir. Kuru asfalt gecikmelerinin varlığında, hızlı bir şekilde hız ekleyebilmeniz ve aşılmanız işe yaramayacaktır. Ancak aynı zamanda ıslak zemindeki frenleme performansı size dikkat etmenizi sağlar, çünkü kış lastikleri sadece güvenlik için monte edilir.

Yokohama - çamurdan korkmayan kauçukproblemsiz bu engelle başa çıkacak. Ancak bu Japon ürünüyle ilgili bu güzel haberler biter, çünkü testlerin geri kalanı başarısız oldu. Sürüş profesyonelleri bile sürerken Yokohama'yı her zaman idare edemezler. Güçlü dengesizlik, beklenmedik sürprizlerin tehlikeye girmesine yol açmaktadır ki bu tamamen hoş olmayan bir durumdur.

Nokian Nordman 5

Sıralamada şampiyonluk için başka bir yarışmacıen iyi lastikler. Bu birey sırt deseninin tarafından onaylandıktan, benzersiz çözümler zaten Hakkapeliitta 5 kullanılmıştır, ancak buradaki fikir takviye ve çok daha iyi uygulandığı tasarımcılar. Sert kauçuk karışımı, zaten "Nokia Nordman 5" kullanılan bir sistem ile mükemmel gitmesini bu model yuvarlak ve ışığı ani artış gösteriyor. Bu sistem hakkında geri bildirim sadece mükemmel ve "ayı pençesi" olarak adlandırıldı, bu isim tamamen lastik gücünü ve güvenliğini yansıtır. Teknoloji, bu koruyuculu dikenli bloklarda bulunan özel çıkıntılar sayesinde bu ismi almıştır. Hareket halindeyken, omurga için bir destek görevi görürler ve onu tamamen dikey bir konumda desteklerler. Böylece, "Nokiya Nordman 5" üreticisi, tekerleklerin yol ile maksimum çekişini sağlar. Bilgi, olumlu geri bildirimin de gösterdiği gibi birçok kullanıcı tarafından doğrulanmıştır.

Lastikler için fiyatlar "Nokia Noordman 5" dalgalanmalastiklerin büyüklüğüne bağlı olarak. Böylece, maliyet 2500 ila 5000 ruble arasında değişebilir. Bu kauçuğun mukavemeti, lastiklerin yapıldığı tasarım ve malzemeden kaynaklanmaktadır.

Bir başka önemli yenilik iseyanal kavrama. Bu fonksiyon ile diğer kauçuk markaları nadiren üretilmektedir. Sürüş sırasında, direksiyon simidi tüm hareketleri doğru bir şekilde tanımlar, bu bir eklem sırtlığı sayesinde elde edilir. Lastik, yüzeyde kolayca dönmekte ve direksiyon simidinin tüm hareketlerini mükemmel bir şekilde vermektedir. Bağlantı ve güvenilirlik, "Nokia Noordman 5" in açıklaması için ana terimlerdir.

Nordman 5 için Yapılan Yorumlar

Belirtilen tüm artılar gerçekten mevcut, hayırYolda tartışmalı durumlar yok. Kauçuk kış "Nokiya Nordman", daha önce faaliyette bulunan birçok alıcı tarafından test edilmiştir. Oybirliğiyle "ayı pençesi" teknolojisinin harika çalıştığını iddia ediyorlar.

nokia nordan 5 yorumlar

Başlangıçta kaymanın olmamasıSürücüler için harika bir haber. Ancak, elbette, bu lastikler, diğer çivili modeller gibi, Nokia Noordman 5 için normal olan çok düşük bir sıcaklıkta ve güneş ışığından kaymaz.

Alıcıların sayısız yorumlarını incelerseniz, bu tür bir listede lastik hakkındaki olumlu yanıtları özetleyebilirsiniz:

 • çalışma sırasında ses çıkarmaz, sivri "yerlerinde" kalana kadar ses sadece yeni lastik takarken görülebilir;
 • Lastikler oldukça yumuşaktır ve şiddetli donlarda bile niteliklerini korur;
 • inhibisyonun kalitesi de not edildi - birçokYeni lastikleri önceki lastiklerle karşılaştıran alıcılar, hem sürüş sürecinde hem de frenlemede, malların güvenilirliğini tekrar teyit eden önemli bir fark olduğunu fark ettiler;
 • kısmen erimiş kar üzerinde sürme herhangi bir rahatsızlık neden olmaz, lastikler kış slush ile mükemmel başa çıkmak;
 • çoğu analog için nadir olan sivri uçların güvenliği (ortalama olarak, 4 tekerlekten yaklaşık 5-10 parça sezon başına kaybedilir);
 • lastik, yuvarlanmış parçayı terk etmenize izin verir ve bu, yüksek yağış seviyesine sahip şehir sakinleri için önemli bir artıdır;
 • Yol, katı bir buz tabakasıyla kaplanmadıkça, dağa olan hareket zorluklara neden olmaz.

Diğer avantajların yanı sıra "Knokia Nordman 5" fiyatı da birçok alıcının ilgisini çekiyor. Birçok artıya sahip olmasına rağmen, lastik dezavantajlarına sahiptir.

Bazı kullanıcılar, değerlendirmeye rağmençoğunluk, lastikler diğerleri tersini inandığımız halde, bir kış sonrası sivri kaybetmeye başlar kaydetti. kauçuk "Nokia Nordman 5" bu sorunları vardır Ama nerede belli değil. Belki de bu sahibinin sürüş stili veya evlilik malları kaynaklanmaktadır.

"Nokiya" lastiğinin diğer bir dezavantajı zayıf bir yan duvardır.Sıklıkla sömürünün bir sonucu olarak bazen konilerin oluşmasına yol açar. Bunlar izole durumlar olsa da, üreticiler daha sonraki gelişmelerde bu sorunların ortadan kaldırılması konusunda zaten endişeli.

Lastikler "Nordman 5" ile ilgili görüşler, çokçelişkilidir. Birisi, kauçuğun herkesin satın aldığı en iyisi olduğunu söylüyor ve birisi bunun tersi üzerinde ısrar ediyor. Ama her halükarda, bu fiyat için, bu lastik, araba tutkunları için kullanabileceğiniz mükemmel bir keşif haline geldi. İşte böyle "Нокия Нордман 5" yanıtları aldı.

Lastikler nasıl satın alınır?

Şimdi, şu tür lastikler var,seçilebilir. Şimdi nasıl yanılmama konusunda. Satın alırken dikkat ettiğiniz ilk şey - arabanız için önerilen boyut. "Nokia Noordman 5" i seçebilirsin, gerçekten mükemmel olan yorumlar. Alıcı genellikle arabasını karlı alanlarda ve yollarda kullanırsa, böyle bir rota ile başa çıkabilecek daha dar lastikler bakmak daha iyidir. Bazı araba meraklıları kaydetmek istiyorlar, bu yüzden zaten kullanılmış lastikler satın aldılar, ancak bu seçenek tamamen atılmalıdır. Sonuçta, kaliteli kullanılmış lastikleri almak için, tüm sivri uçları hemen kontrol etmelisiniz ve tüm gizli kusurları görmek için bunları disklere yerleştirmelisiniz. Satıcı böyle bir çeke izin vermezse, işlemi hemen reddedin çünkü iyi bir şey getirmeyecektir. Her durumda, yeni bir kit satın almak ve önceki sahibi tarafından kullanımı hakkında endişelenmemek daha iyidir.

Makalenin soruyu cevaplayabileceğini umuyoruz: "Hangi lastik daha iyi?" Artık sizin için uygun olan lastikleri bulabilirsiniz. Ucuz bir seçenek seçerseniz, fiyatı oldukça demokratik olan "Nokia Noordman 5", mükemmel bir satın alma olacaktır.

Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 2019

Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 2019

Related news

 • Taze İncirli Kurabiye
 • Künefe
 • Santranç Kurabiye
 • Yeni yüzü ile Eyvah Kitap
 • Soğan Halkasında Köfte Tarifi

 • Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 50

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler


  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 47

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 13

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 52

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 80

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 59

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 62

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 65

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 82

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 94

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 14

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 43

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 66

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 39

  Lastikler Nokiya Nordman 5: yorumlar, açıklamalar, özellikler 42