24.06.2019

Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 62

Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor?

Lale - baharın sembolü, çünkü bu bitkiilk kardan sonra çiçekleri açar. Bugün renk, tomurcuk şekli, yaprak sayısı ve diğer özellikler bakımından farklılık gösteren bu renklerin çok sayıda çeşidi vardır. Tabii ki, çeşitli lale seçimi ile, her bahçıvan kendi başına karar verebilir. Ancak, bitkilerin dikimi ve bakımı için temel kurallar hemen hemen aynıdır ve yeni başlayanlar için önceden bunlara alışmaya değerdir.

Lale yetiştirmek ve daha fazla bakım içinBitkiler istenen sonuçları ürettiler, değerli bir dikim malzemesi seçmek için gereklidir. Ampuller gözle görülür bir hasar, kırışıklık ve leke olmaksızın yoğun olmalıdır. Tabii ki, temiz bir malzemeyi dikmek daha iyidir ve ampullerin çeşitlilik virüsünden etkilenmemesi çok önemlidir. Gerçek şu ki, bu virüsle savaşmanın tek yolu, ampul dahil tüm bitkinin tamamen yok edilmesidir.

Lale dikimi yapılmalıdır.bahçenin uygun yeri. Seçilen bölge, kuzey yönündeki rüzgarlardan güvenilir bir şekilde korunmalıdır. Güneş ışığının gün boyunca çiçek yatağına çarpmasını sağlamak da eşit derecede önemlidir. Geç çeşitler yetiştirmeyi planlıyorsanız, küçük bir gölgeleme bir engel olmayacaktır, aksine, bu koşullar uzun çiçeklenmeye katkıda bulunur.

Buna ek olarak, ekmek-devedikeni ve vak çim kurtulmak için özellikle önemlidir yıllık yabani otlar hakimiyeti, olmamalı dikim laleler planlanmaktadır yerinde.

Iniş öncesi dikkatlice olmalıdırzemin hazırlamak. Laleler, nötr bir reaksiyona sahip olan hafif topraklarda iyi gelişir. Bu çiçeklerin ekimi için uygun olmayan, yakın bir yeraltı suyu masasına sahip turba topraklardır. Toprak reaksiyonu asidik ise, o zaman lale ekimi sadece kireç ön uygulamasından sonra yapılabilir.

Bir veya iki yıl için planlanan siteÇok miktarda organik gübre üretin. Eğer bu yapılmadıysa, ampulleri dikmeden önce hum - gübre veya yaprak yapmalısınız. Çiçekleri dikmeden hemen önce taze gübre kullanımı hariç tutulur.

Planlanan arsadaki toprak killi ise,ağır, daha sonra bileşimi bir turba bir kova, her biri için bir kaba kireç ile aynı miktarda nehir kum, yanı sıra bir bardak kireç ve iki kaşık nitrophos için uygulayarak geliştirilebilir.

Ve lale ekim zamanı ne zaman dikkate alınırMükemmel? Çiçek soğanları, toprağın sıcaklığı 10 dereceye düştüğünde sonbaharda ekilir. Bu durumda, ampuller kök almak için zaman alacak ve bu nedenle, iyi kışlacak ve onların çiçeklenme ile baharı memnun edecektir. Kural olarak, inişten on gün sonra, ampuller kökleri vermeye başlar.

Ve iniş zamanı ihlal edilirse ne olacak?lale? Çiçekçinin dikmek için acele etmesi durumunda, o zaman ilkbaharda kökler erken büyümeye başlayacak ve geç ilkbahar donlarından dolayı zarar görebilir. Bir iniş ile çok geç olması durumunda, ampullerin kök almak için zamanları olmayacak ve kış donlarında donabilir.

Eğer lale soğanları büyükse, 15 cm boyunda kareler köşelerine dikilir, daha küçük bir dikim materyali 10'a göre şemasına göre ekilir ve bebek iki kez sık ekilebilir.

Peki ampulleri dikmek için ne kadar derinliğe ihtiyacın var? Genel kural, ampulün üzerindeki toprak tabakasının, ampulün kendisinin yüksekliğinden üç kat daha büyük olması gerektiğidir. Yani, dikim malzemesi ne kadar büyükse, kapatılması gereken daha derindir. Ancak, sadece soğanın büyüklüğünü değil, aynı zamanda toprağın kalitesini de hesaba katmak gerekir. Daha ağır tınlılarda, derinlik kumtaşı daha sığ olmalıdır.

Toprak kuru ise, dikimden bir gün önce sulanmalı ve yeterli derinliğe batırılmalıdır. Malzemeyi diktikten sonra, çiçek yatağı tekrar sulanır.

Iyi bir kışlama sırtını sağlamak içinekili laleler turba veya kuru yaprakları ile malç gerekir. İlkbaharda, malç tabakasının sökülmesi gerekli değildir, gevşetirken toprağın üst tabakasına yapıştırabilirsiniz.Related news

 • Yaşam Kalitesini Arttırmanın Yolları
 • Tüp bebekte başarı için altın kurallar nedir
 • Yeni Tasarım İğne Oyası Modeli Yapımı Anlatımlı Videolu
 • Et kıyafeti ile ilgili ayrıntılar
 • Aktif karbon

 • Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 75

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor


  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 11

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 50

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 38

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 91

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 55

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 82

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 65

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 74

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 59

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 18

  Lale dikimi. Acemi çiçekçi bilmek ne gerekiyor 96