Kuru kallus: nasıl giderilir 2019

Kuru kallus: nasıl giderilir 2019
20.07.2019

Kuru kallus: nasıl giderilir 50

Kuru kallus: nasıl giderilir?

Kuru mısır - oldukça yaygınHem erkek hem de kadınlar tarafından karşılaşılan sorun. Böyle bir eğitim cildin daha derin katmanlarına "filizlenebilir" ve bu gibi durumlarda ondan kurtulmak çok zor. Buna ek olarak mısırlar sahibine çok fazla rahatsızlık veriyor ve yürüyüş sırasında ağrıya neden oluyor. Bu nedenle bu sorundan nasıl kurtulacağınızı düşünmeye değer.

Kuru mısır neye benziyor?

kuru mısır

Aslında, böyle bir eğitimincilt çok basittir. Mısır, keratinize sert dokuların bir alandır. Çoğu durumda bacaklarda böyle oluşumlar vardır. Kalbe kendileri kaldırmak çok zordur, bu nedenle birçok kişi sürekli ağrı ve yıllarca rahatsızlıktan muzdariptir.

Kuru mısır ve sebepleri

Aslında bu tür varlıklar daha çok biliniyorkendi peşinde koşan ve görünüşlerinin ana nedenlerinden bahseden piç adı altında. Çoğu vakada kuru kallus, sürekli rahatsız ayakkabı giymesinin bir sonucudur. Örneğin, yüksek topuklu ayakkabı giyemeyen kadınlarda bu tür oluşumlar ayak parmaklarının yakınında gerçekleşir, çünkü yürürken tüm yükü alan budur.

topuktaki kuru kallus

Çoğu zaman, dansçılar acı çeken cesetlerden,sporcular, satıcılar ve garsonlar, kısacası, mesleği sürekli hareket ve ağır fiziksel harç gerektiren insanlar. Bu nedenle daima rahat ayakkabılarla kaliteli ayakkabılar seçin.

Başka bir risk faktörü düz ayaktır. İstatistiksel veriler, deforme bir ayağı olan kişilerin çoğunlukla ayakları üzerinde kallus muzdarip olduğunu göstermektedir. Neyse ki, soruna bir çözüm var. Bir ortopedik doktora danışdığınızdan emin olun - muayene ettikten sonra sizin için uygun ayakkabıları önerir veya özel ortopedik tabanlık önerir.

Kuru mısır nasıl çıkarılır?

Tabii ki, bu problemle en iyisihemen bir uzmana gidin. Sonuçta, kabul edersiniz, topukta veya ayağın herhangi bir bölümünde kuru bir kallus sürekli bir rahatsızlık kaynağıdır. Yine de, yardımcı olabilecek bazı halk tedavisi yöntemleri vardır:

 1. kuru mısır nasıl kaldırılır Örneğin, akşamayak banyoları. Burada suyun epitelyumun üst katmanlarını buharlaştıracak kadar sıcak olması gerektiğine dikkat etmek gerekir. Ek olarak, örneğin, meşe kabuğu, elma sirkesi, çay ağacı yağı gibi bir kaynatma maddesi gibi çeşitli yumuşatıcı maddeler eklenebilir.
 2. Bu kallustan sonra% 10 salisilik merhem, üst bandaj ile yağlanmalıdır ve 8 saat bekletin. Bu nedenle yatmadan önce benzer bir prosedürün uygulanması tavsiye edilir.
 3. Ayrıca kuru cildi çeşitli bitkisel yağlarla, örneğin zeytin, keten tohumu, mısır vb. Ile tedavi etmek mümkündür.
 4. Ağrıdan aşağıdaki tarifi saklayabilirsiniz - sıcak suda birkaç kristal potasyum permanganat çözün, 1-2 yemek kaşığı tuz ekleyin ve 20 dakika boyunca ayak çözeltisinde tutun.

Her durumda, kuru tedavisinin anlaşılması gereklidir.nasır - süreç oldukça uzundur. Ve eğer bu cilt oluşumundan gerçekten kurtulmak istiyorsanız, o zaman banyolar ve kompresler en az iki hafta boyunca her gün yapılmalıdır.

Kuru kallus: nasıl giderilir 2019

Kuru kallus: nasıl giderilir 2019

Related news

 • Bir bilgisayara Wi-Fi yönlendirici nasıl bağlanır
 • Patates Tost Tarifi – Kahvaltılık Tarifler
 • KREMA DOLGULU MİLFÖY TORPİL TATLI BÖREK RESİMLİ TARİFİ
 • Bill Gates Uyarıyor Önümüzdeki 10 Yılda İnsanlığı Bekleyen En Önemli Tehditler Neler
 • Oruç vemerhamet

 • Kuru kallus: nasıl giderilir 72

  Kuru kallus: nasıl giderilir


  Kuru kallus: nasıl giderilir 64

  Kuru kallus: nasıl giderilir 35

  Kuru kallus: nasıl giderilir 79

  Kuru kallus: nasıl giderilir 70

  Kuru kallus: nasıl giderilir 6

  Kuru kallus: nasıl giderilir 81

  Kuru kallus: nasıl giderilir 74

  Kuru kallus: nasıl giderilir 96

  Kuru kallus: nasıl giderilir 18

  Kuru kallus: nasıl giderilir 79

  Kuru kallus: nasıl giderilir 97

  Kuru kallus: nasıl giderilir 92

  Kuru kallus: nasıl giderilir 60

  Kuru kallus: nasıl giderilir 10

  Kuru kallus: nasıl giderilir 27